free hit counter script

مرکز مشاوره ازدواج در تهران

در مشاوره قبل از ازدواج چه بگویید؟

امروز با بالا رفتن مشکلات و دغدغه های زندگی و همچنین افزایش فشارهای روانی، نیاز به ارتباط با یک روانشناس برای برطرف کردن مشکلات و اتخاذ بهترین تصمیم در زندگی حس می شود. هر زندگی مشترکی با عشق و محبت آغاز می شود و پایه ازدواج تصمیم دو نفر برای تشکیل زندگی بر اساس مهر و علاقه است، اما مهم ترین آفتی که خانواده های جوان را درگیر می کند و لزوم مراجعه به مرکز مشاوره ازدواج در تهران را فراهم می کند، از بین رفتن همین عاطفه و محبت است. چرا که یکی از مشکلاتی که وجود دارد، ناهماهنگی بین انتخاب ها و خواسته هاست. گروه روانشناسی ذهن آرا با کادری مجرب و حرفه ای آماده ارائه خدمات مشاوره ازدواج به شما عزیزان می باشد و همواره به عنوان یک مرکز مشاوره ازدواج خوب در بین مراکز مشاوره ازدواج و خانواده مطرح بوده است.

مرکز مشاوره ازدواج در تهران

گاهاً مشاهده شده است که گرچه دو طرف در ازدواج به یکدیگر علاقه ی بسیار داشته اند، اما به علت عدم همسان بودن نیاز های شان، با یکدیگر ازدواج نکرده اند. در همین راستا وجود یک فرد متخصص می تواند نیاز و خواسته های دوطرف را شناسایی نموده و باتوجه به ویژگی های شخصیتی آنها، راهی مناسب برای همسان نمودن خواسته های آنان بدست آورد.

مشکلات خود را با یک مشاور متخصص ازدواج و خانواده در میان گذاشته و به راحتی و با استفاده از تکنیک های علمی و روانشناسی اثبات شده که توسط مشاوران به شما آموزش داده می شود، چاره کار را با تدبیری عاقلانه و منطقی پیدا نمایید، در غیر این صورت مسئولیت عواقب بعدی عدم اتخاذ تصمیم مناسب، بر عهده خودتان خواهد بود.

مشاوره ازدواج چه کمکی به من می کند؟

لزوم مراجعه به مشاوره ازدواج و پیش از ازدواج چیست؟ ازدواج کردن به دلایل اشتباه و نادرست خیلی زود منجر به ازدواجی ناموفق می شود که سرنوشت آن طلاق است. دلیل این است که دو طرف خود را برای ازدواج آماده نکرده اند، یا اینکه برای ازدواج خیلی جوان بوده اند و نمی دانستند که ازدواج کردن و ازدواج موفق داشتن دو چیز کاملاً متفاوت است. در همین راستا مشاوران و متخصصان مرکز با شناسایی و ریشه یابی مشکلات افراد با ویژگی ها و خصلت های مختلف و ارائه ی راهکار درمانی مناسب برای هر فردی ان ها را به سمت بهتر شده و ایده آل شدن زندگیشان سوق می دهند.

گاهاً مشاهده شده است که افراد با علم به اینکه مشکلات را دانسته، دست به راهکارهای نامناسب و نابجا زده که علاوه بر اینکه نتیجه بخش نیست، زندگی را به سمت مشکلات جدی و مخرب برده که تبدیل به یک معضل جدی می شود. وجود فردی متخصص می تواند ایده ال های شخصیتی دو طرف را شناسایی کرده و سرنوشت آنها را به یکدیگر نزدیک نماید.

تاثیر مشاوره قبل از ازدواج در زندگی مشترک

هم کفو بودن و سنخیت طرفین ازدواج یکی از مهم ترین ملاک ها در ازدواج است. البته لازم به ذکر است منظور از طرح این موضوع آن نیست که طرفین می بایست دقیقا عین هم باشند بلکه بهتر است تا حد ممکن از جهات مختلف در یک سطح باشند. بخشی از مجموعه عواملی که در مشاوره قبل از ازدواج بر روی آنها تمرکز می شود عبارتند از:

  • توجه به سطح فرهنگ و دانش طرفین
  • توجه به سطح هوش و شعور طرفین
  • توجه به سطح مالی و اجتماعی طرفین
  • بررسی روحیات و اخلاق طرفین ازدواج
  • بررسی سطح مسئولیت پذیری و درک متقابل
  • و موارد اساسی دیگر

معیارهای ازدواج شما چیست؟ – مشاوره ازدواج در تهران

 مشاوره ازدواج در تهران

شما باید در تعیین معیارهای ازدواج فهرستی تهیه کنید که تنها به خصوصیات ظاهری مانند قد و بالا و یا رنگ مو خلاصه نشود. به مواردی مانند شخصیت، ویژگی های شخصیتی، خصوصیات رفتاری و نقاط مشترک مهم مانند زمینه های فرهنگی و مذهبی فکر کنید. در دوران نامزدی معیارهای ازدواج مانند خصوصیات مطلوب مشترک شامل هوش، اصول اخلاقی کاری، صداقت، شوخ طبعی، ثبات، و توانایی برقراری روابط اجتماعی را در نظر بگیرید. به عقیده روانشناسان، داشتن حداقل چند علاقه مشترک با همسر آینده برای انجام فعالیت های مشترک مانند سرگرمی یا علاقه به مسافرت امری ضروری است. از نظر روانشناسی، توصیه می شود در زمینه های بسیاری با نامزدی که قصد ازدواج با او را دارید بتوانید به راحتی ارتباط برقرار کنید.

در مشاوره قبل از ازدواج راهکارهای حل مسئله را می آموزید

بعد از ازدواج و شروع زندگی مشترک، با اتفاقاتی مانند به دنیا آمدن فرزند اول، پذیرفتن نقش نامادری، مشکلات مالی و شغلی، دخالت مادرشوهر در زندگی و غیره روبرو می شوید. مشاوره پیش از ازدواج به شما یک دید و نگرش کلی در رویارویی با مشکلات زندگی زناشویی ارائه می دهد و فضایی را برای شما مهیا می سازد تا استراتژی هایی را برای ادامه یک زندگی موفق طرح ریزی کنید.

مشاوره پیش از ازدواج به شما آموزد چه عاملی باعث شده که شما چنین شخصیتی را برای ازدواج انتخاب می کنید

مثلا در شیوه زوج درمانی ایماگو به این موضوع می پردازیم که ما همسر خود را انتخاب می کنیم تا بدین وسیله زخم های دوران کودکی خود را درمان کنیم. به همین منظور ما در انتخاب همسر خود شخصی با خصوصیات رفتاری خوب و بد پدر و مادر و عوامل تاثیر گذار در دوران کودکی مان را برمی گزینیم. نقطه منفی این روش زوج درمانی این است که وقتی ما در ازدواج به همسر خود متعهد شدیم، این احتمال وجود دارد که بعد از ازدواج متوجه شویم نکات منفی شریک زندگی ما از نکات مثبت او بیشتر است. بنابراین اگر مشاوره پیش از ازدواج انجام داده بودیم و احتمال وقوع چنین اتفاقی را پیش بینی می کردیم و دلایل وقوع چنین اتفاقی در زندگی مشترک مان را متوجه می شدیم، این درک و نگرش به ما اجازه می دهد تا خصوصیات رفتاری منفی همسر خود د را به عنوان فرصتی برای رشد زندگی مشترک مان ببینیم.

هدف از مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره ازدواج چیست؟

مشاوره قبل از ازدواج دارای 3 هدف اساسی است:

  • بررسی آمادگی نامزدها برای ازدواج
  • ارزیابی هم کف بودن و یا هماهنگی و همسانی نامزدها
  • ارزیابی مهارت های زندگی مشترک نامزدها

در مشاوره قبل از ازدواج چه بگویید؟

در مشاوره قبل از ازدواج چه بگویید؟

اول از همه باید فکر ‌کنید چه چیزهایی را می ‌توانید و باید با مشاور در میان بگذارید؟ آیا باید تمام جزئیات مسائل خانوادگی ‌تان را به مشاور بگویید یا فقط باید مسائلی را مطرح کنید که باید روی آن ‌ها کار بشود؟ اگر مسأله خیلی حساس است، آیا باید تمام آن را تعریف کنید یا باید شمایی کلی از مسأله را مطرح کنید؟ اگر همسرتان در جلسه حاضر است و تعریف کردن موضوع خاصی باعث شرمندگی او می شود، او را دچار خشم می کند یا در او احساس گناه را بیدار می کند، بهتر است بعضی چیزها مخفی بماند، مگر اینکه موضوع اصلی مراجعه شما به مشاور همان باشد. نظرات منصفانه ای درباره نقاط قوت و ضعف همسرتان و همچنین درباره خودتان ارائه بدهید. آماده باشید به جای اینکه تمام مدت از همسرتان ایراد بگیرید و از او انتقاد کنید، درباره خودتان صحبت کنید. بگویید: «احساس خشم کردم وقتی که…» یا «احساس غم کردم وقتی که…” روی مشکلات اصلی متمرکز شوید. ممکن است در زندگی زناشویی تان با چند مسأله دست و پنجه نرم کنید، بدترین و بزرگ ترین مشکل را درنظر بگیرید و به کمک مشاور، نخستین مرحله را برای آن طراحی کنید. جزئیات را مستند کنید. تاریخ ها، ساعت ها و محل های وقایع مهمی را که به یاد دارید، در اختیار مشاورتان قرار دهید تا چشم انداز دقیقی از موقعیت موجود داشته باشد. با توجه به آنچه گفته شد، اگر بخواهید برای مشاوره ازدواج مراجعه کنید، فکر می کنید چه مسائلی برای تان اولویت داشته باشد؟

مرکز مشاوره ازدواج در تهران – مرکز مشاوره ازدواج

اگر شما هم مانند بسیاری از زوج های جوان به دنبال مرکز مشاوره ازدواج در تهران هستید، گروه روانشناسی ذهن آرا متخصصینی دارد که در این امر تجربه و تعهد لازم را دارند. این تجربه و تخصص آمیخته با تخصص می تواند در امر مشاوره ازدواج بسیار کمک کننده باشد. با متخصصین گروه روانشناسی ذهن آرا همراه باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معرفی مرکز روانشناسی ذهن آرا

مرکز روانشناسی و مرکز مشاوره ذهن آرا، تخصصی ترین کلینیک روانشناسی در تهران است که خدمات روانشناسی را زیر نظر برترین متخصصین کشور ارائه می دهد. کلینیک روانشناسی ذهن آرا، از سال 1397، با رویکرد تخصصی، تشخیص و درمان اختلالات روانشناسی را در بالاترین سطح ارائه می دهد. مرکز روانشناسی ذهن آرا با استفاده از تیم تخصصی تشخیص، سعی بر انجام تشخیصی دقیق و همه جانبه دارد. پس از تشخیص، تیم رواندرمانی، توانبخشی و مشاوران وارد عمل شده و با رویکردی چندجانبه مشکل مراجع حل می شود.

تماس با مرکز روانشناسی ذهن آرا

آدرس: خیابان شریعتی، دوراهی قلهک، اول خیابان بصیری، پلاک ۱۷، واحد ۲، مرکز روانشناسی ذهن آرا

شماره تماس رزو وقت:

۲۲۰۰۶۶۰۸ – ۲۲۶۰۵۴۴۱ – ۲۲۶۴۲۱۷۸

ساعات کاری: ۹ صبح الی ۲۱

ایمیل: Info@zehnaraclinic.com

شبکه های اجتماعی …

اینستاگرام گروه روانشناسی ذهن آرا تلگرام گروه روانشناسی ذهن آرا

 

همکاران مرکز روانشناسی ذهن آرا

جعبه ابزار ذهنی    کودک شید

Snow
۲۷
مهر
امروز زمانی برای تغییر ...