بهترین مشاوره روانشناسی و مرکز ارائه مشاوره چه ویژگی هایی دارد؟

معرفی حوزه های مختلف مشاوره روانشناسی

ما تمامی مشکلاتی که نیاز به مشاوره دارند را می شناسیم

افسردگی
مشاوره افسردگی
استرس
روانشناسی استرس
اضطراب
روانشناسی اضطراب
اعتماد به نفس
مشاوره اعتماد به نفس
عصبانیت
مشاوره عصبانیت
حرص
مشاوره حرص
روابط
روانشناسی روابط
و غیره
مشاوره همه زمینه ها

آیا می خواهید مشکلات روحی و روانی خود را با کمک گرفتن از مشاوره روانشناسی برطرف کنید؟ مسلما یک مشاور روانشناس خوب و متخصص که در حوزه های مرتبط با مشکل شما تحصیل کرده باشد می تواند شما را در مقابله با بسیاری از مشکلات و چالش های زندگی یاری کند. در این بخش تمامی پرسش های شما در زمینه ی بهره مندی از خدمات مشاوره روانشناسی و دکتر روانشناس را پاسخ خواهیم داد. سوالاتی از قبیل این که روانشناس خوب چه کمکی به شما می کند، روانشناس چه چیزی بیشتر از شما می داند یا  مشاوری که می خواهیم به او مراجعه کنیم باید در چه زمینه ای تخصص و تجربه کاری داشته باشد.

ویژگی های مشاور روانشناس خوب

چیزی که یک دکتر روانشناس خوب را می سازد فراتر از بهتر کردن حال مراجع است. چون اکثر روش های روان درمانی تا حدی موثرند و در مراجع تغییر ایجاد می کنند.

اما یک دکتر روانشناس خوب می تواند تاثیر زیادی روی زندگی مراجع داشته باشد. او می تواند به مراجع مهارت هایی برای کنترل افکار و هیجاناتش بیاموزد، برای غلبه بر آسیب هایی که دیده به او کمک ، او را به سمت رابطه های بهتر هدایت و در نهایت به نسخه بهتری از خودش تبدیل کند.

 • مشاور روانشناس خوب شنونده خوبی است.
 • روانشناس خوب مهارت های بین فردی خوبی دارد.
 • درمانگر خوب قابل اعتماد است.
 • مشاوره خوب امیدوار و خوش بین به بهبودی شماست.
 • مشاور متبحر هدف های درمانی مشترکی را تعیین می کند.
 • روانشناس خوب روند پیشرفت درمان را زیر نظر دارد.
 • روانشناس توصیۀ مستقیم نمی کند
 • روانشناس با تجربه توصیف مشخصی از مشکل شما ارائه می دهد.
 • روانشناس متبحر به تفاوت های فرهنگی و قومیتی شما احترام می گذارد.
 • درمانگر خوب از خودآگاهی و خود مدیریتی لازم برخوردار است.
 • روان درمانگر خوب همیشه به دنبال افزایش دانش و توانایی خود است.
 • دکتر روانشناس خوب گاهی مراجع خود را ارجاع می دهد.
مشاوره روانشناسی ذهن آرا

شیوه‌های مشاوره در روانشناسی

مشاوره یک علم است. دارای الگوها، متدها و شیوه‌های آزمایش شده علمی است و اساس و معیارهایی دارد که می‌توان آنها را آموخت، تجربه کرد و به دیگری نیز یاد داد. وقتی از الگوها، متدها و شیوه‌های آزمایش شده علمی صحبت میشود کاملا مشخص است که نه تنها مشاوره یک تخصص آکادمیکی است، بلکه اجرای آن تنها توسط متخصص دوره‌دیده و ماهر در این رشته و دارای پروانه کار ممکن است.

بنابراین در کار مشاوره نیز از شیوه‌ها و تکنیکهایی استفاده می‌شود که از دل روان‌درمانی بیرون آمده‌اند مانند، روانکاوی، روان‌درمانی عمقی‌نگر، رفتاردرمانی، روان‌درمانی شناختی، درمانی گشتالت‌، روان‌درمانی سیستمی و غیره …

در کار مشاوره این شیوه‌ها، الگوها و متدها تنها با خواست روشنگری یا تقویت یک بخش مشخص از شخصیت فرد شامل «سازمان دریافتهای حسی فرد از محیط»، «سیستم سنجش و ارزش‌گذاری» ، «معیارها و اعتقادات»، «نحوه تاثیرگذاری و تاثیر پذیری متقابل» و «شیوه پاسخ‌گویی فرد به مشکلات»  بکار گرفته می‌شوند و اساسا با باورهای نادرستی که تحت عنوان «تغییر کلی انسان» توسط برخی از افراد بی‌صلاحیت ترغیب می‌شوند فرق دارند. یعنی از این متدها هیچ وقت نمی‌توان برای عملی کردن وعده‌های دروغین، مانند اینکه «انسان اساسا انسان خوشبختی خواهد شد» و یا «به رستگاری خواهد رسید»، استفاده کرد.در خاتمه باید اضافه کرد که مشاوره تنها برای افرادی که دارای مشکل یا بیماری هستند ، نیست

مشاور روانشناس خوب در تهران

انواع رویکرد های درمانی در مشاوره روانشناسی را بشناسید!

امروزه انواع بسياری از درمان ها  در مشاوره روانشناسی مورد استفاده قرار می گيرد. انواع درمان هايی که متداول تر است، عبارتند از:

رویکرد درمانی روانکاوی:

این نوع درمان یکی از معروف‌ترین رویکردهای درمانی است. روش درمان روانکاوی توسط زیگموند فروید بنیان نهاده شده است. هدف اصلی درمان روانکاوی این است که به افراد کمک کند به تعارض‌های ناخودآگاهی که براساس آرزوهای برآورده‌نشده کودکی پدید آمده‌اند و به شکل علایم بروز می‌کنند، بینش پیدا کند. و به الگوهای بالغ بیشتری از تعامل و رفتار دست یابد.

درمان شناختی-رفتاری:

یکی از روش های پرکابرد در درمان روانشناسی، روش درمان شناختی-رفتاری است که توسط آلبرت الیس ارائه شده است. این روش درمانی، حاصل توسعه روش رفتار درمانی عقلانی هیجانی (REBT) است که الیس آن را معرفی نموده است. رویکرد شناختی- رفتاری به درمان یکی از رایج ترین رویکردهای درمانی روانشناسی است. درمان شناختی رفتاری مرکب از دو شیوة درمانی مؤثر شناختی و رفتاری، یک درمان کوتاه مدتاست معمولاً کم هزینه تر از سایر گزینه های درمانی است.

رفتار درمانی شناختی (CBT):

یکی دیگر از روش های درمان روانشناسی، روش رفتار درمانی شناختی (Cognitive Behavioral Therapy) است که در ایران با نام‌ درمان شناختی رفتاری هم شناخته می‌شود. رفتار درمانی شناختی، یکی از بزرگ‌ترین دست‌آوردهای علم روانشناسی در نیم قرن گذشته است. روش درمان شناختی، توسط «آرون بک» برای درمان افسردگی ایجاد شد.

مشاوره درمان رفتاری:

هدف روانشناسان در استفاده از رفتار درمانی این است که بتوانند با کمک اصول یادگیری، رفتار ناسازگار و نامطلوب را تغییر دهند. رفتار درمانگران دقیقا با این مساله مواجهند که مراجعه کننده چگونه فرا گرفته است، یا فرا می‌گیرد؟ چه عواملی یادگیری او را تقویت می‌کنند و تداوم می‌بخشند؟ و چگونه می‌توان از طریق روانشناسی فرایند یادگیری او را تغییر داد. تا چیزهای بهتری را جایگزین رفتارهای نامطلوب خویش کند

مشاوره روانشناسی گروه درمانی:

گروه درمانی شکلی از روان درمانی است که در آن، دو یا بیشتر از دو فرد با یک یا چند درمانگر یا مشاور کار می‌کنند. این روش، روش متداول و جا افتاده‌ای در درمان روانشناسی است که در آن، اعضای گروه می‌توانند از تجربیات دیگران آگاه شده و از آن‌ها درس بگیرند. گروه درمانی نسبت به روان درمانی فردی، هم از نظر هزینه‌ای با صرفه‌تر است و هم در برخی موراد موارد اثربخش‌تر به نظر می رسد.

بهترین مشاورهای روانشناسی در تهران

روش درمان فردی

در روانشناسی آلفرد آدلر کسی بود که مفاهیم روانشناسی فردی را مطرح ساخت. در درمان فردی، سلامت روانی شخص به وسیلة میزان علاقه اجتماعی او سنجیده می شود و هدف از بهداشت روانی ایجاد تعادل اجتماعی در خانواده وجامعه می باشد.

درمان انسان گرایانه

در مشاوره روانشناسی، روش درمان انسانگرایانه توسط کارل راجرز ایجاد شد. روش درمان انسانگرا دارای انواع گوناگونی است. با این حال همگی بر گرایش طبیعی فرد به رشد و خودشکوفایی تاکید دارند.

روش گشتالت درمانی

گشتالت درمانی توسط فردریک پرز ایجاد شد. در این درمان که نگرش مثبتی به ماهیت انسان دارد، افراد تشویق به آگاهی یافتن و به‌کار بردن تمام ظرفیت هیجانی خود می شوند.

روش درمان های وجودی

گشتالت درمانی توسط فردریک پرز ایجاد شد. در این درمان که نگرش مثبتی به ماهیت انسان دارد، افراد تشویق به آگاهی یافتن و به‌کار بردن تمام ظرفیت هیجانی خود می شوند.

مرکز مشاوره تهران

بهترین مشاوره روانشناسی در تهران

اختلالات روانی شامل علائم و نشانه های مختلفی هستنند که عملکرد روزانه زندگی فرد را تحت تاثیر قرار می دهند و رنج و پریشانی شدیدی برای فرد و یا اطرافیانش به ارمغان می آورند. این اختلالات با توجه به علائم و موقعیت شکل گیری با عناوین مختلفی شناخته می شوند و بر اساس همین علائم، متخصصین تشخیص و درمان انجام می دهند.

در کلینیک تخصصی روانشناسی ذهن آرا، برای تشخیص و درمان علاوه بر استفاده از بهترین دکتر روانشناس و مشاور خوب ، از پروکل درمانی استانداردی استفاده می شود. بدین منظور به منظور کاهش خطاهای انسانی و نیز صرفه جویی در وقت و هزینه مراجعین، با استفاده از آزمون های روانشناختی معتبر و نیز مصاحبه های بالینی تخصصی در کوتاه ترین زمان ممکن و با دقت بالایی تمامی اختلالات پیدا و پنهان فرد شناسایی و سپس با تدوین پروتکل درمانی، مراجع وارد فاز اجرایی می شود.

کلیه مراحل درمانی فرد در مرکز مشاوره و کلینیک روانشناسی ذههن آرا زیر نظر بهترین روانشناس و روانپزشک و مشاور خوب در یک محل توسط مجموعه ای از متخصصین پیگیری می شود.

تماس با کلینیک روانشناسی ذهن آرا

برای ارتباط با کلینیک روانشناسی ذهن آرا روی دکمه تماس با ما کلیک کنید یا با شماره های زیر تماس بگیرید

۲۲۰۰۶۶۰۸ – ۲۲۶۰۵۴۴۱ – ۲۲۶۴۲۱۷۸