مشاور خانواده خوب در تهران

آیا شده به دنبال مشاور خانواده خوب در تهران باشید؟ قاعدتا در زندگی زناشویی ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشد. همچنین اگر مشکلی نیز وجود نداشته باشد می توان مدیریت بهتر را در دستور کار قرار داد. این مورد یکی از راهکارهای مدیریت و دستیابی به عشق در زندگی مشترک است. در این راستا گروه روانشناسی ذهن آرا با کادری مجرب و روان درمانگران حرفه ای در امر مشاوره ازدواج آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.

مراجعه به یک مرکز مشاوره خوب در تهران، به شما راه های همزیستی بهتر درون خانواده و توصیه هایی در زمینه تحکیم روابط خانواده می دهد. مشاوره خانواده راه حل هایی را پیش پای زوجین می گذارد تا از طریق آن ها بهتر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، با تفاوت های خود کنار بیایند و زندگی سالم تری را در پیش بگیرند و اینکه در کنار هم به آرامش حقیقی دست پیدا کنید؛ در هر زندگی گذشت می تواند بنیان خانواده را محکم تر کند.

اگر بخواهیم در کنار خانواده زندگی با آرامش را تجربه کنیم باید همیشه از یک متخصص و مشاوره خانواده خوب بهره مند شویم. نداشتن یک مشاوره خوب خانواده برای هدایت و راهنمایی اعضا خانواده در مواقع بحران و مشکلات منجر به تشدید مشاجرات فی مابین و تنش های فراوان گشته که اگر به خوبی و مشورت یا مشاوره خانواده کنترل و هدایت نشود متاسفانه عواقب بدی خواهد داشت.

مشاوره خانواده توسط زوج درمانگر خوب در تهران یا مشاوره خانواده زن یا مرد در قالب خدمات زیر قابل ارائه است که در صورت نیاز و تمایل می توانید از آنها بهره مند شوید:

 • مشاوره خانواده به منظور همسرداری
 • مشاوره خانواده به منظور تربیت فرزند
 •  مشاوره خانواده به منظور حل اختلاف، خیانت همسر و مشاوره طلاق
 • کنترل پرخاشگری، مهارت های ارتباطی، اعتماد به نفس
 •  مهارت های نه گفتن و ابراز وجود

مشاوره خانواده جهت دستیابی به آرامش، آمادگی برای رویارویی با موقعیت مرتبط و فعال بودن در آن زمان، نظم بخشی هیجانی افراد، ریشه یابی صحیح و دقیق مسئله، یافتن افکار و رفتارهای مقابله‌ ای مناسب مفید و کارآمد است و از تداوم راهبردهای مقابله ‌ای ناکارآمد جلوگیری می ‌کند.

زمانی که افراد از زندگی در کنار هم لذت می ‌برند و سعی دارند اختلافات حتی کمرنگ تر تا پررنگ تر را نیز حل کنند، خطاهای رفتاری و فکری یکدیگر را برجسته می‌ کنند و بابت آنها اعتراض می ‌کنند. بسیاری از مسائل هستند که از دید شخص اصلاً مطرح نمی‌ شوند و هیچ عذابی از آن بابت نمی‌ کشد اما اطرافیان و عزیزان فرد از بابت آنها رنج می ‌برند که دوره درمانی خاص خودش را دارد و لازم است در وهله اول نیاز به تغییر رفتار و افکار را در فرد ایجاد کرد. در این موقعیت بسیاری از مسائل نیاز به بازنگری و ایجاد تعهد و قراردادها و یا تجدید آن‌ها دارد.

گاهی به دنبال شکایت خانوادگی که ناگهان بهانه ‌ای شده است، برخی ترس ‌ها، اضطراب ها و نگرانی هایی از فرد شاکی بیان می‌ شود که ریشه مسائل به بعد فردی انکار شده خودش باز می ‌گردد و روانشناس ماهر این روی انکار شده را به محور آگاهی می ‌رساند. مراجعه خانوادگی به مشاور در زمینه مشکلات انکار شده و اعضای بی ‌پروا کمک بزرگی می ‌کند. فردی که متوجه رفتارهای خودش نیست، نمی‌تواند رفتارش را کنترل کند، نسبت به عواقب رفتارش بی احتیاط است، ممکن است به دیگران آسیب بزند، ممکن است به خودش آسیب جسمی بزند و حتی ممکن است بابت سادگی، بی ‌احتیاطی و هیجانی بودنش خودش را درگیر ارتباط‌ ها، مشاغل و برنامه ‌هایی کند که آسیب ببیند.

مزایای مشاوره خانواده خوب

مزایای مشاوره خانواده خوب

معمولاً در اجتماع رجوع کردن به مشاور خانواده خوب در تهران و دریافت کردن مشاوره بعد از پیدا شدن اختلالات روانشناختی است. در رویکرد زندگی و یا عملکردهای روانی شخصی و همین طور اجتماعی اشخاص رسمیت شمرده می شود. این بدین معنی می باشد که جامعه، شأنی برای رجوع کردن اشخاص سالم پیش از مبتلا شدن به اختلالات قائل نیست. و همین طور نارسایی های روانی به مشاوره و همین طور بهره بردن از خدمات آن قائل نمی باشد. مشاوره بر اساس یک نگاه پیشگیرانه سطح دانش و توانایی های شخصی را در مشاوره های فردی بررسی می کند. و دانش و همین‌ طور توانایی های گروهی در مشاوره های جمعی به خاطر جلوگیری از مبتلا شدن به طیفی از اختلالات روانی و عاطفی است. پیشگیری پذیری در اشخاص سالمی که هنوز به این گونه اختلالات روانی گرفتار نشده اند نیز مورد بررسی قرار می دهد.

مشاوره خانواده، سلامت روان را از راه به وجود آوردن این گونه سازه‌ های نافعال در افراد مبتلا به جلوگیری می پردازد. با گسترش پیدا کردن مرکز های مشاوره در جامعه و تشویق شدن شهروندان سالم به بهره بردن. از این گونه خدمات زمینه آشکار شدن و همین طور به وجود آمدن بسیاری از اختلالات در شهروندان کاهش می یابد.

زوج ها چگونه می ‌توانند از نظرات یک مشاور خانواده خوب بهره جویند؟

زوج ها از روش‌ های مختلفی می‌ توانند از مزایای مشاوره خانواده بهره‌ مند شوند. به عقیده روانشناسی، عامل اصلی مشکلات خانوادگی و اختلافات زناشویی به دوست داشتن همسر یا توجه کردن زن و شوهر به هم مربوط نیست. به نظر روانشناسان، ریشه اصلی مشکلات زناشویی به عدم مهارت ارتباطی کافی زوج در بیان خواسته ‌ها و نیازهای خود به همسر است. از مزایای زوج درمانی و بهره ‌مندی از راهنمایی‌ های یک مشاور خانواده خوب می ‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 •  آموزش مهارت برقراری ارتباط مناسب با همسر و یادگیری نحوه گوش دادن به همسر بدون نتیجه ‌گیری سریع و دعوا
 • آموزش درک صحیح مشکلات، چالش‌ ها، ترس ‌ها و نگرانی‌ های همسر در زندگی مشترک
 •  یادگیری شیوه برخورد در هنگام مشاجره و دعوا با همسر بی ‌آنکه شخصیت همسر را تخریب کنیم.
 •  آموزش روابط زناشویی (برقراری رابطه جنسی و رابطه عاطفی با همسر)
 •  یادگیری نحوه روابط خانوادگی و ارتباط با خانواده همسر را مدیریت کنیم.
 •  آموزش دانستن حد ومرزهای شخصی همسر و نحوه برخورد با زندگی گذشته همسر که قبلاً از آن بی ‌خبر بوده‌ ایم.
 •  دانستن اینکه روابط زناشویی زوج آن ‌قدر خوب است که زندگی و ازدواج آن‌ ها همیشه پایدار بماند.
 • آموزش میانجیگری و وساطت در زمانی که زوج در حال جدایی اند یا همسر شما تصمیم به طلاق گرفته است.

مشاور خانواده خوب در تهران

مراجعه به یک مرکز مشاوره خوب در تهران، به شما راه های همزیستی بهتر درون خانواده و توصیه هایی در زمینه تحکیم روابط خانواده می دهد. مشاوره خانواده راه حل هایی را پیش پای زوجین می گذارد تا از طریق آن ها بهتر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، با تفاوت های خود کنار بیایند و زندگی سالم تری را در پیش بگیرند و اینکه در کنار هم به آرامش حقیقی دست پیدا کنید؛ در هر زندگی گذشت می تواند بنیان خانواده را محکم تر کند. اگر به دنبال مشاوره خانواده خوب در تهران، یا مشاوره خانواده زن یا مرد در تهران هستید و با متخصصین ذهن آرا در تماس باشید.

5/5 - (2 امتیاز)
نوشتن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.