free hit counter script

مرکز استعدادیابی کودکان تهران، استعدادیابی کودکان و بزرگسالان در مرکز ذهن آرا

مرکز استعدادیابی تهران

استعدادیابی کودکان و مراجعه به مرکز استعدادیابی کودکان یا مرکز استعدادیابی تهران بسیار اهمیت دارد. چرا؟ می‌توان گفت که بزرگترین سرمایه‌ی نسل بشر، کودکانند. کودکان امید آینده‌ی ما هستند. راهنمایی و هدایت درست کودکان، طبق علاقه و ذوق و استعداد خودشان، و نه با اجبار وظیفه‌ای ارزشمندی است. چه بسیار کودکانی که با نشان دادن علاقه و استعداد در زمینه‌هایی حتی عجیب، صفحه‌ی مهمی از تاریخ را رقم زده‌اند و چه بسیار کودکانی که این ذوق و استعدادشان به تلخی از بین رفته است؛ چه ناشی از مسائل محیطی و چه ناشی از عدم توجه درست خانواده های آنها باشد. بیایید با حمایت از کودکانمان، آینده‌ی بهتری را برایشان رقم بزنیم و به آنچه شایسته آن هستند برسانیم.

تعریف و مزایای استعدادیابی کودکان – مرکز استعدادیابی کودکان در تهران

مرکز استعدادیابی تهران

 

استعدادیابی، یعنی کشف و به فعالیت رساندن توانایی بالقوه مخصوص فرد و هدایت آنها در مسیر صحیح آن. اما استعدادیابی چه مزایایی دارد؟

  • سرعت در پیشرفت
  • پرداختن و رسیدن به هدف با احتمال بیشتر
  • صرفه جویی در مصرف منابع مالی، انسانی
  • جلوگیری از سر خوردگی
  • حفظ انگیزه کودک و والدین
  • ارتقا در سطح رکوردهای فردی
  • افزایش اعتماد به نفس

استعدادیابی با کشف علاقه فرق دارد! – کشف استعداد کودکان و بزرگسالان

در پاسخ به این سوال که استعداد را چگونه و با چه روش هایی می توان کشف کرد می توان گفت: «کشف استعداد یک پروسه بسیار پیچیده است. در ایران به غلط عده ای کشف استعداد می کنند. یک پرسشنامه جلوی شما می گذارند و شما باید به ۲۰ سوال پاسخ بدهید. در نهایت هم نتیجه می گیرند مثلا فرزند شما استعداد فوتبال دارد. چطوری به این نتیجه می رسند؟ از شما سوال کرده اند فوتبال دوست دارید؟ فوتبال تماشا می کنید؟ نظرت درباره فوتبال مثبت است؟ اگر همه آنها را بله زده باشید می گویند استعداد فوتبال دارید در صورتی که این پرسشنامه علاقه شما را کشف می کند».

مدیر آژانس جهانی استعدادیابی تفاوت استعداد و علاقه را اینطور توضیح می دهد:‌ «استعداد با علاقه فرق می کند. استعداد از سه فاکتور تشکیل شده است. یکی از آنها همان علاقه است. دومین مورد توانایی جسمی را شامل می شود. مثلا شما ممکن است فوتبال دوست داشته باشید اما ماهیچه های قوی ندارید و ریه تان توانایی ندارد ۹۰ دقیقه بدوید. فاکتور بعدی نیز از نظر روانی استعداد را مورد بررسی قرار می دهد. مثلا فوتبال دوست دارید، بدن شما هم این اجازه را به شما می دهد که بتوانید در زمین خوب بازی کنید اما آیا از نظر روانی می توانید کار تیمی انجام بدهید؟ می توانید در بین هزاران تماشاگر که تشویق یا حتی تخریب می کنند به بازی خودتان ادامه دهید؟ سنجیدن این سه فاکتور کنار هم کار ساده ای نیست و معمولا پرهزینه و پرانرژی است و کمتر کسی این کار را انجام می دهد».

آیا همه استعداد دارند؟ – مرکز استعدادیابی تهران

جوابش صد درصد مثبت هست هر کدام از ما دارای یک یا چند استعداد در درون خود هستیم. اما این که آن‌ها را کشف نکردیم دلیل بر این نیست که ما استعداد نداریم. و مسئله مهم هم این جاست که افراد نمی‌توانند استعداد های خودشان را تشخیص دهند. تا با بهره‌گیری از استعدادشان سریع‌تر پله‌های موفقیت را طی کنند. شما اگر استعداد های خودتان را پیدا نکنید و ازش استفاده نکنید، فرصت‌های خیلی مهم و بزرگی رو از دست می‌دهید و اگر استعدادتان را بشناسید و در مسیر آن حرکت کنید. سریع‌تر و راحت تر می‌توانید به موفقیت مالی و تحصیلی هم برسید. پس حتما زمانی را برای کشف استعدادها و توانمندی های خود در نظر بگیرید.

مرکز استعدادیابی کودکان در کلینیک ذهن آرا

مرکز استعدادیابی تهران

استعدادیابی موضوعی است که در دنیای امروز و اهمیت تخصص گرایی، اهمیت ویژه ای دارد. شناسایی عوامل موفقیت راه را برای رسیدن به قله افتخار هموار می کند. این که مشخص شود چه ویژگی هایی افراد معمولی را از افراد نخبه متمایز می سازد کاری بس دشوار است که موضوع پرداختن به استعدادیابی را دشوارتر ساخته است. مرکز استعدادیابی کودکان و مراکز استعدادیابی در تهران با در اختیار داشتن نیروی متخصص و بهره گیری از دانش روز و ابزارهای سنجش و اندازه گیری دقیق شخصیتی، هوشی و شناختی در راستای شناخت نقاط قوت و ضعف کودکان شما قدم بر می دارد.

در گروه روانشناسی ذهن آرا تیمی متخصص، مشتکل از ارزیاب روانسنج متخصص با استفاده از آزمون های معتبر و به روز دنیا در همه ابعاد، هوشی، شناختی، شخصیتی و تحصیلی، اقدام به کشف نقاط قوت و ضعف کودک شما می نماید.


اگر قصد شناخت نقاط قوت و ضعیف و همچنین شناخت استعدادهای کودک خود را دارید. حتما با متخصصین ذهن آرا در تماس باشید و از تجربیات چندین ساله متخصصین ذهن آرا استفاده نمایید. برای دریافت خدمات تخصصی ارزیابی و تشخیص اختلالات روانی کودک و نوجوان با گروه روانشناسی ذهن آرا تماس حاصل نمایید.

۲۲۰۰۶۶۰۸ – ۲۲۶۰۵۴۴۱ – ۲۲۶۴۲۱۷۸


 

معرفی مرکز روانشناسی ذهن آرا

مرکز روانشناسی و مرکز مشاوره ذهن آرا، تخصصی ترین کلینیک روانشناسی در تهران است که خدمات روانشناسی را زیر نظر برترین متخصصین کشور ارائه می دهد. کلینیک روانشناسی ذهن آرا، از سال 1397، با رویکرد تخصصی، تشخیص و درمان اختلالات روانشناسی را در بالاترین سطح ارائه می دهد. مرکز روانشناسی ذهن آرا با استفاده از تیم تخصصی تشخیص، سعی بر انجام تشخیصی دقیق و همه جانبه دارد. پس از تشخیص، تیم رواندرمانی، توانبخشی و مشاوران وارد عمل شده و با رویکردی چندجانبه مشکل مراجع حل می شود.

تماس با مرکز روانشناسی ذهن آرا

آدرس: خیابان شریعتی، دوراهی قلهک، اول خیابان بصیری، پلاک ۱۷، واحد ۲، مرکز روانشناسی ذهن آرا

شماره تماس رزو وقت:

۲۲۰۰۶۶۰۸ – ۲۲۶۰۵۴۴۱ – ۲۲۶۴۲۱۷۸

ساعات کاری: ۹ صبح الی ۲۱

ایمیل: Info@zehnaraclinic.com

شبکه های اجتماعی …

اینستاگرام گروه روانشناسی ذهن آرا تلگرام گروه روانشناسی ذهن آرا

 

همکاران مرکز روانشناسی ذهن آرا

جعبه ابزار ذهنی    کودک شید

Snow
۲۷
مهر
امروز زمانی برای تغییر ...