۷ عملکرد عجیب مغز شما! دستیابی به قدرت‌های مافوق بشری! | قسمت اول

عملکرد عجیب مغز

یک نمونه شگفت انگیز از عملکرد عجیب مغز!

برای این که دقیقا منظور ما از عملکرد عجیب مغز را متوجه شوید به این داستان کوتاه توجه کنید که در سال ۲۰۱۶ در ویرجینیا اتفاق افتاده است:

دو روز پس از عید پاک در سال ۲۰۱۶، شارلوت هفلمیر ۱۹ ساله برای تعطیلات از دانشگاهش در وین به ویرجینیا نزد خانواده‌اش بازگشته بود. شارلوت هنگامی که برای سر زدن به پدرش که زیر وانت عظیم الجثه خود کار می کرد رفت؛ دید که آتش سوزی نسبتا شدیدی در زیر وانت رخ داده و آتش یکی از لاستیک‌ها را در بر گرفته است. بدتر از آن، جکی که وانت را نگه داشته بود، خراب شده بود و پدرش را گیر انداخته بود.

در کمال تعجب این نوجوان کوچک جثه گلگیر وانت را گرفت و آن را از روی زمین بلند کرد! شارلوت تقریباً پدرش را آزاد کرد و سپس سوار وانت شد و آن را از خانه دور کرد. بعد از این که تا حد زیادی از خانه دور شد یک شلنگ آب پیدا کرد و آتش را خاموش کرد.

این شاهکار شگفت انگیز شارلوت، یعنی بلند کردن وانتی با وزن چندین برابر خودش، نمونه ای از “قدرت هیستریک” است. قدرت هیستریک به طور خلاصه حالتی‌ست که در آن افراد با توانایی‌های جسمی معمولی به طور لحظه‌ای در موارد اضطراریِ مرگ و زندگی، قدرت فوق العاده‌ای از خود نشان می‌دهند!

عملکرد عجیب مغز

اگر چه برخی از کارشناسان  و متخصصان بهداشت روان حدس می زنند که این قدرت هیستریک از حجم عظیمی آدرنالین آزاد شده از غدد فوق کلیوی در شرایط وخیم ناشی می شود؛ اما نحوه عملکرد دقیق آن در عضلات برای ما همچنان یک راز بزرگ است! تنها چیزی که می دانیم این است که این عملکرد عجیب مغز و بدن ما تنها در شرایط فوق اورژانسی دیده می‌شود.

اما آیا در ذهن ما نیز مشابه همین مسئله وجود دارد؟ آیا همه ما می‌توانیم کارهای ذهنی مافوق بشری را همانند برداشتن یک وانت به خوبی انجام دهیم؟ عملکرد عجیب مغز ما به چه چیزهایی وابسته است؟

برای پاسخ به این سوالات بیایید ببینیم که واقعا چه اتفاقی برای شارلوت هفلمیر افتاده است. اگر بخواهیم دقیق‌تر نگاه کنیم فعالیت عجیب و غریب در عضلات و غدد فوق کلیه‌ای او باید از داخل مغز او شروع می‌شد! یعنی مغز او به نوعی راهی پیدا کرد تا به عضلاتش برای حداکثر تلاش خود دستور دهد. پس به معنای کاملاً واقعی، خالق این شاهکار و نجات دهنده پدر شارلوت ذهنش بود. این عملکرد عجیب مغز نمونه مهمی‌ست از آنچه ذهن ما می‌تواند انجام دهد!

پیشنهاد نویسنده: نوروفیدبک!

عملکرد عجیب مغز

آیا ما هم می توانیم از عملکرد عجیب و خارق العاده مغز بهره‌مند شویم؟

پاسخ یک کلمه‌ست: بله! همه ما قدرت این را داریم که از مغزمان کار بیشتری بکشیم و آن را برای شرایط سخت تقویت و آماده کنیم. سرمایه‌گذاری بر روی ذهن می‌تواند مهم‌ترین و موثرترین سرمایه‌گذاری تمام عمر شما باشد.

 

 

چگونه به قدرت‌های فرابشری و عملکرد عجیب مغز دست پیدا کنیم؟

 

سرمایه گذاری شما در استفاده از ظرفیت مغز بسیار حیاتی است؛ زیرا تکنیک‌هایی که می‌خواهید با ما یاد بگیرید نیاز به تغییر تفکر و حل عادت‌های عمیق و ریشه دارتان دارد. از جمله بسیاری از مواردی که احتمالاً حتی متوجه نیستید که در ذهنتان دارید!

 

 

بیایید خیلی ساده شروع کنیم:

مغز از حدود ۱۰۰ میلیارد نورون و تا یک کوادریلیون (۱۰۰۰ تریلیون) ارتباط بین این نورون‌ها تشکیل شده است! حالا کلید افزایش عملکرد مغز شما چیست؟ خیلی ساده‌ست! از آن ۱۰۰ میلیارد نورون و ۱۰۰۰ تریلیون اتصال به طور موثرتری استفاده کنید! تعداد سلول‌های عصبی که روی یک مسئله خاص تمرکز دارند را افزایش دهید. نورون‌هایی که عملکرد شما را محدود می‌کنند مهار کنید.

 

اما چه طور خودمان این کار را انجام دهیم؟

در اینجا یک مثال خوب برای استفاده موثر از مغز شما آورده ایم:

با دنباله فیبوناچی آشنا هستید؟ در این دنباله اعداد به شکل زیر آمده‌اند:

 

…-۰-۱-۱-۲-۳-۵-۸-۱۳-۲۱-۳۴

 

حفظ توالی فیبوناچی نیاز به تکرار زیاد دارد و تقریبا ممکن نیست چون این دنباله تا بی‌نهایت ادامه خواهد داشت!

به جای حفظ این توالی طولانی و بی‌نهایت، می‌توانیم یک قانون ساده را امتحان کنیم: الگوی کلی این دنباله این است که باید برای بدست آوردن عدد بعدی از توالی، دو عدد قبلی را با هم جمع کنید. به خاطر سپردن این قانون به شما این امکان را می دهد تا بلافاصله و هر زمان که خواستید جملات را بسازید. حفظ کردن این قانون نسبت به ذخیره توالی اعداد در مغز، به حافظه بسیار کمتر و زمان بازیابی حافظه کمتری نیاز دارد. در نتیجه شما در استفاده از نورون‌ها و اتصالات بین آن‌ها صرفه‌جویی خواهید کرد!

عملکرد عجیب مغز

در قسمت‌های بعدی نوشته‌ی جذاب عملکرد عجیب مغز قصد داریم تا شما را با تکنیک‌های تخصصی و حرفه‌ای بهره‌گیری از بالاترین میزان بازدهی مغز آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید! یک مقاله‌ی بسیار جذاب و طولانی که احتمالا در چندین قسمت طول خواهد کشید. مطالعه این مقاله با چندین جلسه مشاوره و تست هوش و بررسی فعالیت‌های مغز از طریق متد پیشرفته برابری می‌کند؛ پس آن را از دست ندهید!

خبر خوب این است که هر کسی با هر سنی و هر بهره‌ی هوشی می‌تواند این روش‌ها را برای افزایش عملکرد فوق العاده مغزش استفاده کند.

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on email

مطالب مرتبط