معضلات جدی گرفته نشدن در جامعه | وقتی تقصیر مردم است!

 

آیا حس می‌کنید با معضل جدی گرفته نشدن گریبانگیر هستید؟ خود را نادیده گرفته شده یا حقیر می بینید؟ ایده‌های شما در بین دوستان یا همکارانتان بی‌ارزش و فراموش شده‌است؟ آیا شده که گاهی احساس کنید که واقعاً مورد تمسخر مردم قرار گرفته اید؛ یا حداقل به اندازه لازم مورد احترام واقع نشده‌اید؟

تیم ذهن آرا در این نوشته به طور کامل مشکلات جدی گرفته نشدن را از جنبه شما و دیگران بررسی خواهد کرد. با هم خواهیم دید که آیا در چنین مواردی مردم مقصرند یا این خود شما هستید که باید پاسخگو باشید. در قسمت بعدی از همین مقاله به مواردی خواهیم پرداخت که شخص شما در مشکلات مربوط به جدی گرفته نشدن در آن‌ها مقصر است!

 

جدی گرفته نشدن

 

 

وقتی که مردم مقصر جدی گرفته نشدن شما هستند!

 

شما ممکن است جدی گرفته نشدن را تجربه کنید زیرا:

 

در یک محیط قضاوتی و سخت‌گیر هستید!

 

1. شما با افراد بسیار انتقادی و قضاوتی همکار هستید یا حتی زندگی می‌کنید که معمولاً عادت دارند دیگران را زمین بزنند و اگر گفته‌های شما را در راستای نظر و گفته خودشان نبینند، آن‌ها را مردود و بی‌اعتبار بدانند. آنان به هیچ چیز جز خود و نظراتشان اهمیت نمی‌دهند و ارزشی برای سایرین قائل نیستند.

 

در یک فضای رقابتی گیر افتاده‌اید!

 

2. شما با افرادی کاملاً رقابتی در ارتباط هستید. این افراد می‌توانند محصلین هم دوره‌ی شما، همکاران و یا حتی دوستان شما باشند! در چنین حالتی افراد پیرامون شما نیاز دارند تا که خود را دارای قدرت یا تخصص بیشتری نسبت به شما بدانند، این مسئله باعث می‌شود که این افراد احترامی برای شما قائل نبوده و هیچ چیز درمورد شما را جدی نگیرند. آن‌ها به جای بالا کشیدن خود، دیدگاه یا رفتار شما را نادیده گرفته یا تحقیر می‌کنند.

جدی گرفته نشدن

سنتان کم است!

 

3. شما از دریافت هرگونه اقتدار و احترامی محروم هستید زیرا هنوز بالغ نشده اید – یا حداقل بطور قابل توجهی جوان تر از سایرین هستید. یعنی در بسیاری از موارد مشکل سن شماست!

جدی نگرفتن شما می تواند مربوط به سن شما باشد، اما همچنین می‌تواند به ظاهر شما هم ربط داشته باشد. اگر خیلی جوانتر از سن تقویمی به نظر برسید (یعنی اصطلاحا بیبی فیس باشید)، ممکن است آن‌ها شما فردی جوان و بی‌تجربه بدانند که لایق هیچ احترامی نیست.

جدی گرفته نشدن

از نظر دیگران کم تجربه‌اید

 

4. دستاوردهای شما با موفقیت‌هایتان برابر نیستند، آن هم تنها به این دلیل که اساساً شما جوان‌تر از اطرافیانتان هستید و هنوز به مرحله‌ای نرسیدید تا از تمام توانایی‌هایتان نتیجه‌ای استخراج کنید. در واقع، مردم حاضر نیستند تصدیق کنند که شما به اندازه آن‌ها توانایی دارید و احتمالاً موفقیت های شما با بزرگتر شدن و بالا رفتن سنتان بیشتر خواهد شد و یا حتی از آن‌ها پیشی خواهید گرفت.

پیشنهاد نویسنده: راهکارهای طلایی برای برقراری ارتباط با دیگران!

تعصبات دیگران را تحریک می کنید!

 

5. شما دارای مشکلاتی از قبیل اضافه وزن، کم وزنی، نژاد خاص، قومیتی متمایز از دیگران، معتقد به ایدئولوژی و مکاتب دینی و غیره‌ی متفاوت از آن‌ها هستید. یعنی اگر به گونه‌ای دیده می شوید که تعصبات دیگران را منعکس می‌کند و برخلاف نظر عام جامعه است، ممکن است (هرچند ناخودآگاه) مشکل جدی گرفته نشدن را تجربه کنید.

 

سابقه روان‌پزشکی دارید!

 

6. شما یک تشخیص روانپزشکی دریافت کرده‌اید و دیگران حاضر به جدی گرفتن آن نیستند و همچنین شما را نیز جدی نمی‌گیرند و به دلیل دانش کم و سطح سواد پایین شما را دیوانه، روانی و مشکل‌دار توصیف می‌کنند.

جدی گرفته نشدن

به اطراف خود نگاه کنید؛ آیا چنین آدم‌هایی پیرامون شما را فرا گرفته‌اند؟‌ محل کار، خانواده و گروه دوستان خود را وارسی کنید. البته این به این معنی نیست که مشکل را گردن دیگران بیاندازید و از مطالعه بخش دوم مقاله معضلات جدی گرفته نشدن صرف نظر کنید! با ما همراه باشید تا در قسمت دوم این مقاله مواردی را بررسی کنیم که مشکل از خود شما ناشی می‌شود…

امتیاز کاربران: 4.85 ( 2 رای)