خودکشی زندانیان | چرا زندانیان بیش از سایر افراد ممکن است دست به خودکشی بزنند؟!

 

خودکشی زندانیان

 

فاجعه است! بیشتر ما از رشد مغز کودکان و بازی درمانی و خودآزاری دختران نوجوان سخن می گوییم اما کمتر کسی از فاجعه خودکشی زندانیان حرف می‌زند. انگار که زندانیان پیش از مرگ برای ما مرده‌اند و مشکلات و فشارهای روحی روانی شدید در زندان برای ما اهمیتی ندارد. شاید هم ما آن‌ها را مستحق چنین پایان تلخی می دانیم!

 

خودکشی زندانیان

 

خبر خوب این است که پرداختن به عواملی مانند ممنوعیت زندان‌های انفرادی، رسیدگی به کمبود خدمات بهداشت روان و حفظ ارتباط زندانیان با خانواده می‌تواند به رفع بحران خودکشی زندانیان کمک کند.

 

خودکشی زندانیان | آمار درمورد زندانیان به ما چه می‌گوید؟

 

تقریباً به ازای هر صد هزار آمریکایی ۶۵۵ نفر زندانی هستند که این آمار بالاترین نرخ در هر کشور توسعه یافته محسوب می‌شود. در مجموع، بیش از ۲ میلیون آمریکایی که هم اکنون در زندان های ایالات متحده هستند. خبر بد این است که حدود یک چهارم این زندانیان محکوم نشده و یا به مجازات محکوم نشده اند. آنها زندانی شده اند زیرا توانایی پرداخت وثیقه را ندارند.

حبس با طیف گسترده ای از پیامدهای سلامت جسمی و روانی همراه است. افراد در زندان ها و زندان ها به احتمال زیاد دچار مشکلات مزمن سلامتی از جمله دیابت، فشار خون بالا و اچ آی وی می شوند. همچنین آنها بیشتر از سایرین دچار افسردگی، اضطراب، سو مصرف مواد و سایر مشکلات بهداشت روانی می‌شوند.

 

خودکشی زندانیان

 

خودکشی زندانیان…

بعلاوه ، احتمال خودکشی آن‌ها بسیار بیشتر است. در مطالعه ای که روی زندانیان در ۲۴ کشور پردرآمد انجام شده، مردان زندانی سه برابر و زنان زندانی ۹ برابر بیشتر خودکشی می کنند.

 

منابع پزشکی به ما چه می‌گویند؟

یک بررسی سیستماتیک که ماه گذشته در مجله انگلیسی Lancet منتشر شد، عوامل مرتبط با این افزایش خطر را برای ایجاد مداخلات جلوگیری از خودکشی بررسی می کند. نویسندگان برای درک بهتر چه عواملی در زندان منجر به خطر خودکشی می شوند ، داده های ۷۷ مطالعه در مورد زندانیان در کشورهای با درآمد بالا را با هم ترکیب کردند. در کل، این بررسی شامل اطلاعاتی در مورد بیش از سی و پنج هزار خودکشی افراد در زندان‌های ۲۷ کشور بود.

 

 

چه افرادی در معرض خطر خودکشی هستند؟

 

دیدار با خانواده یک راه مهم برای جلوگیری از خودکشی در زندان

 

علاوه بر این‌ها، چندین عامل قابل تغییر وجود داشت که در میان زندانیان به خطر خودکشی منجر می شود. به عنوان مثال، افرادی که ملاقات اجتماعی ندارند به طور قابل توجهی بیشتر احتمال خودکشی دارند. دامنه وسیعی از دلایل احتمالی ایجاد این مشکل وجود دارد. ممکن است افراد زندانی که اقدام به خودکشی می کنند از حمایت اجتماعی ضعیفی در خارج از زندان برخوردار باشند. سیاست های زندان ممکن است به عدم مراجعه اجتماعی مانند محدودیت های شدید برای بازدید کنندگان یا انتقال زندانیان به مراکز دور از خانه آنها کمک کند. در هر صورت، شواهد نشان می دهد که ارتقا کیفیت و زمان ملاقات خانواده ها و دوستان می تواند خطر خودکشی را در زندانیان به شدت کاهش دهد.

 

 

خودکشی زندانیان

سلول‌های انفرادی و خودکشی زندانیان

 

اشغال سلولهای تک سلول همچنین منجر به افزایش خطر خودکشی در میان زندانیان می شود. نویسندگان خاطرنشان می كنند كه زندانیانی كه مشكل جدی در بهداشت روانی دارند و یا افرادی كه تمایل به بروز رفتارهای خشونت آمیز دارند احتمال دارد كه به تنهایی در سلول قرار بگیرند.

بیشترین توصیه گسترده نویسندگان این است که خدمات بهداشت روان را به طور جهانی در دسترس افراد در زندان ها قرار دهند و افراد را برای مشکلات روحی و روانی هنگام ورود آنها غربال کنند. آنها اظهار داشتند که دسترسی به زندانیان در زندان برای خدمات بهداشت روان باید مانند جمعیت عمومی باشد.

 

شما می‌توانید در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد حل مشکلات انسانی و خودکشی زندانیان به وب سایت مرکز تحقیقات ترجمه Bronfenbrenner دانشگاه کرنل مراجعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه در ایران نیز می‌توانید با کلینیک ذهن آرا در تماس باشید.