مشاوره طلاق و خیانت در تهران

مشاوره طلاق

عدم اطلاع و احترام دختران و پسران به قانون و سنت ها موجب بروز شرایطی می شود كه زوجین بعد از مدت كوتاهی كه غالبا كمتر از یكسال است درخواست طلاق می دهند در حالی كه از تبعات اجتماعی و عاطفی آن برای هر دو طرف اطلاع ندارند. مشاوره طلاق و خیانت به زوجین كمک می كند كه برای طلاق از منطق بیشتری استفاده كنند و كمتر از احساسات خود پیروی كنند و به این ترتیب از طلاق های اشتباه جلوگیری کنند و طلاقهایی هم كه رخ می دهد با صدمات كمتری همراه باشد.

80% طلاق ها در 5 سال اول زندگی رخ می دهد. برای جلوگیری از طلاق، بهترین راه استفاده از مشاوره طولانی مدت و هدف دار برای زوجین قبل از ازدواج است و در صورتی كه به هر دلیل زوجین تصمیم به طلاق گرفتند بهتر است از مشاوره طلاق استفاده كنند. طلاق (توافقی) سریع و بدون بررسی كافی ریشه بسیاری از صدمات روحی و جمسی می باشد. بنابراین در مورد تصمیم به این مهمی حداقل یك ماه به خود فرصت دهید و در این مدت، بسیار خوب است كه از مشاوره ی مستمر یک مشاور مجرب بهره مند شوید.

  مشاوره طلاق و خیانت چیست؟

مشاوره طلاق که در مرکز مشاوره طلاق در تهران انجام می گیرد، فرقی نمی کند که طلاق توافقی باشد یا غیر توافقی از سوی یکی از طرفین، کمک به راحت تر جدا شدن زوجین نیست. بلكه مشاور سعی می كند كه با بررسی مشكلات زوجین در خصوص مناسب بودن راه حل طلاق (توافقی) برای زوجین بهترین راه را به آنان پیشنهاد دهد. در صورتی كه به این نتیجه برسد كه مشاوره روشی درست برای پایان دادن به مشکلات و آسیب های زوجین، در زندگی مشترک است، آن را بكار بگیرند. و در صورت امکان بهبود روابط و بازگشت مشاوره طلاق به زوجین کمک می کند تا با انجام اقدامات لازم به زندگی رضایت بخش تر بازگردد.

همچنین در مورد تبعات حقوقی و اجتماعی طلاق و قوانین آن و تطبیق آن با مشكلات زوجین اطلاعات بسیاری به زوجین می دهند و ایشان را حتی در مواردی از طلاق منصرف می كنند و راه هایی را برای رفع مشكلات زندگی مشترک ارائه می دهند.

مشاوره فردی فرایندی است که از طریق آن مراجعین در یک محیط بی خطر،با ملاحظه و محرمانه به صورت فردی با یک روانشناس بالینی آموزش دیده و مجرب مشورت می کند. مشاوره فردی به افراد کمک می کند تا احساسات، باورها و رفتارهای خود را کشف کنند، بر روی خاطرات چالش برانگیز یا تأثیرگذار کار کنند، جنبه هایی از زندگی خود را که می خواهند تغییر دهند شناسایی کنند، خود و دیگران را بهتر بشناسند، اهداف شخصی خود را تعیین کرده و در جهت تغییر دلخواه تلاش کنند.

مشاوره فردی بر نگرانی های فعلی فرد متمرکز است. روان درمانی فردی شامل مشاوره و برنامه ریزی شغلی، غم و اندوه پس از مرگ یکی از عزیزان یا برخورد با مشکلات شغلی قبل از آن که جدی تر شوند، قبل از بزرگ شدن آن ها می باشد. مشاوره فردی یک بحث فردی بین روانشناس و درمانجو است. اتحاد بین درمانجو و درمانگر، رابطه یا پیوندی ایجاد می کنند که اعتماد و رشد شخصی را امکان پذیر می کند.

درمان فردی یک فرایند مشترک بین درمانگر و درمانجو است. هدف از روان درمانی فردی، تلاش برای تغییر یا بهبود کیفیت زندگی است. افراد ممکن است برای حل مسائلی که خود به تنهایی قادر به انجام آن نیستند، از روان درمانی استفاده کنند.

مشاوره فردی منجر به شناسایی موانع راه پیشرفت و رفاه درمانجو می شود و فرد تحت درمان راه های غلبه بر آن موانع را می آموزد و احساسات مثبت مانند همدلی و عزت نفس را افزایش می دهد. در طی جسلات مشاوره فردی، فرد مهارت مدیریت بحران، تصمیم گیری درست و رسیدن به آن را می آموزد. افراد زیادی لذت سفر برای رسیدن به خودآگاخی را اظهار کرده و حتی برخی برای رشد و بهبود ویژگی های خود درمان مدوام را خواستارند.

مشاوره طلاق در تهران

تعداد جلسات مشاوره طلاق – مشاوره طلاق در تهران

تعداد جلسات مشاوره طلاق بسته به اینکه مشکل طلاق چیست و دو طرف چه درخواست ها و چه مطالباتی دارند و علت و منشع مشکل چیست می تواند متفاوت باشد. در جلسه اول مشاوره طلاق معمولا متخصص مربوطه چارچوب مشکل و اقدامات مورد نیاز و تعداد جلسات مشاوره طلاق را به زوجین می گوید. این جلسات از 2 جلسه تا 5 جلسه می تواند متغییر باشد.

هزینه مشاوره قبل از طلاق

هزینه مشاوره طلاق مستقیما به این بستگی دارد که تعرفه های متخصص یا مرکز روانشناسی که به آن مراجعه می کنید چقدر باشد. بسته به اینکه متخصصین مرکز چقدر سابقه داشته باشند، چه مدرکی داشته باشند و یا محل ارائه خدمات آنها کجا باشد، تعرفه ها و هزینه های مشاوره قبل از طلاق از 50 تا 70 هزار تومان تا 150 الی 200 هزار تومان متغییر است.

بخشی از مشاوره طلاق مربوط به فرزندان است. فرزندان در خانواده ای كه دچار طلاق فیزیكی و یا عاطفی شده اند بیشترین آسیب را می بینند و از این رو قبل از اقدام به طلاق (توافقی) با مشاوره گرفتن از مشاور مجرب در مورد صدماتی که به فرزندان وارد می شود انجام دهید. در مواردی كه زوجین فاقد فرزند می باشند طلاق (توافقی) بسیار راحت تر است. پس قبل از اقدام به طلاق (توافقی) و متشنج کردن روحیه فرزندانتان با مشاور مجرب مشورت کرده و راه حل مناسبی برای کم کردن صدمات روانی واجتماعی به فرزندانتان کمک کنید.

فرزندان طلاق و پیشگیری طلاق

بخشی از مشاوره طلاق مربوط به فرزندان است. فرزندان در خانواده ای كه دچار طلاق فیزیكی و یا عاطفی شده اند بیشترین آسیب را می بینند و از این رو قبل از اقدام به طلاق (توافقی) با مشاوره گرفتن از مشاور مجرب در مورد صدماتی که به فرزندان وارد می شود انجام دهید. در مواردی كه زوجین فاقد فرزند می باشند طلاق (توافقی) بسیار راحت تر است. پس قبل از اقدام به طلاق (توافقی) و متشنج کردن روحیه فرزندانتان با مشاور مجرب مشورت کرده و راه حل مناسبی برای کم کردن صدمات روانی واجتماعی به فرزندانتان کمک کنید.

مشاوره خیانت

اکثر مردم اتفاق نظر دارند که یک رابطه جنسی خارج از چهارچوب رابطه (ازدواج، نامزدی و یا حتی دوستی) خیانت محسوب می شود و دو طرف به مشاوره خیانت همسر نیاز دارند، اما ارسال متن عاشقانه چه می شود؟ اگر شریک زندگی شما چندین وام بگیرد و بدهی کلانی را بدون اطلاع شما به بار آورد، چه می کنید؟ آیا رابطه جنسی مجازی (سکس چت یا سکس تلفنی) با شخص دیگری غیر از شریک زندگی خود، برقراری ارتباط با یک شخص سابق در شبکه های اجتماعی یا حفظ مشخصات دوستانه آنلاین حتی اگر قبلاً در رابطه هستید خیانت محسوب می شود؟

مطالعه اخیر که توسط Deseret News انجام شد اعلام کرد هنگامی که از ۱۰۰۰ نفر در مورد آنچه “خیانت” است نظرسنجی شد، پاسخ های متناقضی یافت. اکثر پاسخ دهندگان (۷۱٪ -۷۶٪) گفتند که تماس جنسی فیزیکی با شخصی خارج از رابطه همیشه آستانه خیانت را برآورده می کند. با این حال، اکثریت دیگری فکر می کنند که داشتن یک پروفایل دوست یابی آنلاین (۶۳٪) یا ارسال پیام های عاشقانه برای شخص دیگری (۵۱٪) همیشه باید خیانت تلقی شده و نیازمند مشاوره حضوری یا تلفنی خیانت است. خطوط پیرامون اینکه آیا دنبال کردن فعالیت های همسر سابق در رسانه های اجتماعی خیانت محسوب می شود حتی مبهم تر بود: ۱۶٪ گفتند که چنین فردی همیشه خیانت می کند، ۴۵٪ فکر می کنند که احتمال خیانت و نیا به مشاوره خیانت همسر وجود دارد و ۳۹٪ پاسخ می دهند که هرگز چنین نبوده و نخواهد شد.

همانطور که این نظرسنجی نشان می دهد، نحوه تعریف خیانت شخص ذهنی است. در همین راستا یکی از متخصصان برجسته در زمینه مشاوره حضوری و تلفنی خیانت و نویسنده کتاب خیانت گفته است:


بهترین بدترین چیزی که می تواند در ازدواج شما اتفاق بیفتد: راهنمای کامل نحوه بهبودی امور، بر اهمیت تعریف خیانت در جلسه تاکید می کند. السلیم همچنین می گوید: “بسیاری از درمانگران این اشتباه را می كنند كه توجه كافی به تعریف خیانت نمی كنند.” “از جلسه اول، اگر توافق نکنیم که چه چیزی را بنامیم، دیگر نمی توانیم جلوتر برویم” زیرا شناسایی صحیح مسئله، راهنمایی برای استفاده از مداخلات مشاوره ای است.

 

عدم رضایت از رابطه علت اصلی خیانت است، اما از تنها علت آن فاصله دارد. مشاوران خبره خیانت همسر توصیه می کنند که مشاوران هنگام کار با خیانت سه دسته را در نظر بگیرند.

  • اولین مورد عوامل دوگانه است، که هر نوع رابطه ای است که منجر به عدم نیازهای جنسی یا عاطفی زوجین توسط یکدیگر می شود.
  • دسته دوم عوامل فردی است – سابقه شخصی هر یک از شرکا و سلامت کلی روان. مشاوران مشاوره باید در مورد سابقه خانوادگی مشتری و سایر موارد مربوط به سلامت روان ، نه فقط سابقه ارتباط آنها، سوال کنند. وی خاطرنشان می کند که برخی از مسائل بهداشت روان، مانند اختلال دو قطبی و اختلالات شخصیت خودشیفته، ضد اجتماعی و اختلال مرزی، ممکن است احتمال خیانت را افزایش دهد.

آل سلیم می افزاید، افرادی که در سنین پایین ضربه جنسی را تجربه کرده اند نیز به احتمال زیاد در بزرگسالی خیانت می کنند زیرا این ضربه ممکن است بر دلبستگی، هویت جنسی و نوع روابط آنها در بزرگسالی تأثیر بگذارد.

مشاوره خیانت همسر امری طولانی، دردناک و گاها آزاردهنده است که شروع و به پایان رساندن آن مستلزم اراده و صبر مشاور و زوجین است. با مراجعه به یک مرکز مشاوره خوب و درمان تحت نظر مشاور خانواده و یا انجام مشاوره تلفنی خیانت می‌توانید از این سد عبور کرده و رابطه‌تان را نجات دهید. در غیر این صورت به بهترین نحو ممکن از هم جدا شده و زندگی تازه‌ای را آغاز می‌کنید.

روانشناسان و متخصصین مشاوره طلاق

دکتر روانشناس کودک مانا اسحاقیان

دکتر مانا اسحاقیان

متخصص روانشناس طلاق، حل مشکلات زناشویی و خانواده ،مشاوره خیانت و جدایی ، مشاوره طلاق
دکتر محبوبه امیدی نژاد

دکتر محبوبه امیدی نژاد

متخصص روانشناس طلاق، حل مشکلات زناشویی و خانواده ،مشاوره خیانت و جدایی ، مشاوره طلاق
دکتر علی رضا محمدی کمسرخ، روانشناس بالینی

دکتر علیرضا کمسرخ

متخصص روانشناس طلاق، حل مشکلات زناشویی و خانواده ،مشاوره خیانت و جدایی ، مشاوره طلاق