مشاوره طلاق و خیانت

مشاوره طلاق و خیانت، 

عدم اطلاع و احترام دختران و پسران به قانون و سنت ها موجب بروز شرایطی می شود كه زوجین بعد از مدت كوتاهی كه غالبا كمتر از یكسال است درخواست طلاق می دهند در حالی كه از تبعات اجتماعی و عاطفی آن برای هر دو طرف اطلاع ندارند. مشاوره طلاق به زوجین كمک می كند كه برای طلاق از منطق بیشتری استفاده كنند و كمتر از احساسات خود پیروی كنند و به این ترتیب از طلاق های اشتباه جلوگیری کنند و طلاقهایی هم كه رخ می دهد با صدمات كمتری همراه باشد.

80% طلاق ها در 5 سال اول زندگی رخ می دهد. برای جلوگیری از طلاق، بهترین راه استفاده از مشاوره طولانی مدت و هدف دار برای زوجین قبل از ازدواج است و در صورتی كه به هر دلیل زوجین تصمیم به طلاق گرفتند بهتر است از مشاوره طلاق استفاده كنند. طلاق (توافقی) سریع و بدون بررسی كافی ریشه بسیاری از صدمات روحی و جمسی می باشد. بنابراین در مورد تصمیم به این مهمی حداقل یك ماه به خود فرصت دهید و در این مدت، بسیار خوب است كه از مشاوره ی مستمر یک مشاور مجرب بهره مند شوید.

تشخیص و ارزیابی تشخیص اختلالات روانی و بالینی چه مزایایی دارد؟

زندگی بعد از طلاق، چالش ها و فراز و فرودهای بسیاری را برای فرد به وجود می آورد. حتی اگر پروسه طلاق برای شما آسان طی شده باشد و حتی از طلاق خود راضی هم باشید اما پس از طلاق مشاهده می کنید که احساسات متناقضی را تجربه خواهید کرد. لحظاتی را شاد و خرسندید و لحظاتی بعد دچار احساس یاس و افسردگی می شوید. به همین دلیل است که مشاوره بعد از طلاق، در مراکز روانشناسی یک مشاوره رایج به حساب می آید. در این مقاله از مرکز مشاوره روانشناسی ذهن آرا، راه هایی را برای کاهش احساسات متناقض بعد از طلاق و رسیدن به آرامش برای شما شرح داده ایم.

طبقه بندی ابزاری است که می‌تواند این زبان مشترک را فراهم سازد. با این حال، تشخیص و طبقه بندی آسیب شناسی روانی همیشه دشوار و مناقشه انگیز بوده است. تشخیص به معنای قرار دادن افراد، بر اساس مجموعه‌ای از علایم (شاخص‌های قابل مشاهده مانند گریه کردن در بیماران افسرده)؛ نشانه‌ها (شاخص‌های ذهنی، مانند احساس گناه در بیمار افسرده) یا هر دو در یک طبقه در درون نظام طبقه بندی است. هر چه مصاحبه‌گر (درمان‌گر) درباره توانایی‌ها، نقاط ضعف، ناراحتی‌ها و رنج‌های بیمار (مراجع) بیشتر بداند، بهتر می‌تواند یک تشخیص صحیح و دقیق را مطرح کند. برای این کار مصاحبه‌گر هر چه با تجربه‌تر باشد و هر چه موارد اختلال‌، عوامل استرس‌زا و مهارت‌های مقابله‌ای بیشتر بداند، بهتر می‌تواند به یک ارزیابی خوب از وضعیت روانی دست بزند و در نهایت یک تشخیص دقیق ارائه دهد.

تعداد جلسات مشاوره طلاق – مشاوره طلاق در تهران

تعداد جلسات مشاوره طلاق بسته به اینکه مشکل طلاق چیست و دو طرف چه درخواست ها و چه مطالباتی دارند و علت و منشع مشکل چیست می تواند متفاوت باشد. در جلسه اول مشاوره طلاق معمولا متخصص مربوطه چارچوب مشکل و اقدامات مورد نیاز و تعداد جلسات مشاوره طلاق را به زوجین می گوید. این جلسات از 2 جلسه تا 5 جلسه می تواند متغییر باشد.

هزینه مشاوره قبل از طلاق

هزینه مشاوره طلاق مستقیما به این بستگی دارد که تعرفه های متخصص یا مرکز روانشناسی که به آن مراجعه می کنید چقدر باشد. بسته به اینکه متخصصین مرکز چقدر سابقه داشته باشند، چه مدرکی داشته باشند و یا محل ارائه خدمات آنها کجا باشد، تعرفه ها و هزینه های مشاوره قبل از طلاق از 50 تا 70 هزار تومان تا 150 الی 200 هزار تومان متغییر است.

مرکز مشاوره و روانشناسی

بخشی از مشاوره طلاق مربوط به فرزندان است. فرزندان در خانواده ای كه دچار طلاق فیزیكی و یا عاطفی شده اند بیشترین آسیب را می بینند و از این رو قبل از اقدام به طلاق (توافقی) با مشاوره گرفتن از مشاور مجرب در مورد صدماتی که به فرزندان وارد می شود انجام دهید. در مواردی كه زوجین فاقد فرزند می باشند طلاق (توافقی) بسیار راحت تر است. پس قبل از اقدام به طلاق (توافقی) و متشنج کردن روحیه فرزندانتان با مشاور مجرب مشورت کرده و راه حل مناسبی برای کم کردن صدمات روانی واجتماعی به فرزندانتان کمک کنید.

وسیله ارزیابی به جهت شناخت افراد باید پایا و معتبر باشد. پایا یعنی مثلا وقتی یک آزمون روانی چند بار بکار برده شود یافته های یکسانی را تولید کند و معتبر یعنی برای مقاصد مورد نظر همیشه تاکید متخصصین و مشاوران کلینیک ذهن آرا بهبود شرایط و تعای دوطرف در کنار یکدیگر و پیشگیری از آسیب های طلاق بر فرزندان است. اما گاهی شرایط طوری است که جدا شدن به رشد و تعالی دو طرف بیش از پیش کمک می کند و می توان با آموزش های لازم آسیب های احتمالی را کاهش داد. برای انجام جلسات مشاوره طلاق با متخصصین ذهن آرا با کارشناسان ما در ارتباط باشیفید باشد. شیوه های ارزیابی و تشخیص روانی به سه فرایند تقسیم می شوند: مصاحبه، آزمون و مشاهده.

 

 

برای دریافت خدمات ارزیابی و تشخیص روانشناختی با کلینیک فوق تخصصی ذهن آرا تماس بگیرید.