مرکز مشاوره خوب چه ویژگی هایی دارد؟ مراکز مشاوره خوب در تهران

همه ما در زندگی در موقعیت‌هایی سخت و طاقت‌فرسا قرار می‌گیریم، گاهی عرصه چنان به ما تنگ می‌شود که احساس می‌کنیم نمی‌توانیم بدون کمک یک مشاور خوب و یا مراجعه به مرکز مشاوره خوب حالمان را بهتر کنیم. در این مواقع هیچ چیز بهتر از پیدا کردن یک مرکز روانشناسی و روان درمانی خوب با انرژی مثبت و صحبت با یک مشاور خوب و همدل نیست.

معرفی مرکز مشاوره خوب | بهترین مرکز مشاوره در تهران

از دست ندهید! بهترین روانشناسان در تهران

بخش بزرگی از هویت یک مرکز مشاوره خوب را مشاوران آن شکل می‌دهند!

جای تردید نیست که کاری که روانشناسان انجام می دهند به طرز بسیار قابل توجهی بر زندگی دیگران تأثیر می گذارد. متخصصان اعصاب و روان مدافعان سلامت روح و روان جامعه هستند و بدون وجود آن‌ها نه تنها بسیاری از مشاغل از دست می‌رود بلکه سطح سلامت روان جامعه هم افت شدیدی می‌کند و به همین ترتیب مشکلات شدیدی در بافت اجتماع پدید می آید. اما مشاوره دادن و تشخیص مشکل و همچنین حرکت در مسیر درمان درست و اصولی کار هر کسی نیست. نه تنها مشاوره و روانشناسی کار همه افراد نیست بلکه تمام کسانی که درس روانشناسی خوانده‌اند هم روانشناس خوب نیستند!

حتما بخوانید! بهترین روانشناس بالینی در تهران

مرکز مشاوره خوبمرکز مشاوره خوب، وقت شناس است!

حتما بارها برای شما هم پیش آمده که ساعت‌ها در مطب پزشک منتظر مانده باشید و اعتراضتان هم راه به جایی نبرده باشد. نه تنها مراکز مشاوره خوب بلکه تمامی اماکن خدماتی باید برای انرژی و وقت مراجعانشان احترام قائل باشند. هر چند در بسیاری موارد تاخیر پزشکان و همچنین مراجعان مراکز مشاوره امری اجتناب ناپذیر است اما مرکز مشاوره خوب به عنوان الگو باید بتواند تا حد امکان زمان‌بندی خوب و دقیقی داشته باشد.

مراکز مشاوره خوب فضای آرام و آرامش‌بخشی برای شما تدارک می‌بینند!

فضای مرکز مشاوره با شما صحبت می‌کند. مرکز مشاوره خوب باید امکاناتی مانند سرویس بهداشتی، محلی در مرکز مشاوره و یا نزدیک به آن برای صرف یک میان وعده و همچنین آب‌سردکن یا هر مخزن آب آشامیدنی دیگری برای مراجعانش تدارک ببینند. تعدادی صندلی کافی برای راحتی مراجعان هم از ملزومات یک مرکز مشاوره خوب است.

یک مرکز مشاوره خوب شما را دلسوزانه راهنمایی می‌کند

هیچ مرکز مشاوره‌ای ایده‌آل نیست. در مواردی نیاز است تا پزشک یا مرکز مشاوره شما را به متخصص دیگری ارجاع دهد. ممکن است این متخصص در خارج از این مرکز مشاوره باشد یا مطب مستقلی داشته باشد. مرکز مشاوره خوب می‌داند که در درجه اول برای خدمت و بهبود سلامت روان شماست که تلاش می‌کند پس در موارد لازم حتما شما را برای درمان بهتر و دقیق‌تر به مراکز مشاوره و همکاران دیگر ارجاع می‌دهد.

مرکز مشاوره خوب روند درمان شما را دنبال می‌کند

مرکز مشاوره خوب در صورتی که درمان را قطع کنید یا به تاخیر بیاندازید حتما از شما علت را جویا می‌شود. پزشکان و متخصصان دلسوز سلامت روان خواهان بهبود هر چه سریع‌تر شما هستند و می‌دانند که رها کردن درمان در مواردی منجر به بدتر شدن حال شما می‌شود. مرکز مشاوره‌ای که تماس‌هایش به پرداخت حق ویزیت جلسه محدود شود معمولا نمی‌تواند بهترین مرکز مشاوره باشد.

مراکز خوب همیشه سخت‌گیرند!

ممکن است روزهایی از روند درمان و شدت تکالیفی که روان درمانگر بر دوشتان نهاده احساس خستگی کنید. اما هیچ دستاوردی بدون تلاش و سختی به دست نمی‌آید. روانشناسان خوب درست مانند مربیان ورزشی هستند که با وجود سختی کار و درد عضلات شما را وادار می‌کنند تمرین کنید تا بتوانید به یک استقامت پایدار برسید. با آن‌ها درمورد خستگی‌تان صحبت کنید و اجازه دهید در هر قدم همراهتان باشند.

مراکز مشاوره روانشناسی حرفه‌ای همیشه از بهترین‌ها استفاده می‌کنند!

مراکز مشاوره‌ای که رزومه و سابقه پزشکانشان را در اختیارتان قرار نمی‌دهند نمی‌توانند قابل اعتماد باشند. نام پزشکان مشغول به کار در مرکز مشاوره را جست و جو کنید. یک مرکز مشاوره خوب ریسک نمی‌کند و از مشاوران باتجربه و با دانش و سواد بالا استفاده می‌کند.

یک مرکز مشاوره خوب به روز است و از تکنولوژی و متدهای نوین استفاده می‌کند.

روانشناسی علمی گسترده و پیچیده است و روزانه مقالات و پزوهش‌های زیادی درمورد متدهای جدید آن منتشر می‌شود. مرکز روانشناسی خوب باید آغوشش را به روی علم روز دنیا باز کند و در عین بهره گیری از متخصصان باتجربه، خلاق، خوش فکر، به روز و دارای متخصصانی محقق باشد.

مرکز مشاوره روانشناسی

تعامل با جامعه کلید موفقیت یک مرکز مشاوره خوب

برگزاری کارگاه‌های آموزشی، جلسات روان درمانی ویژه مراجعان و عموم، تعامل با افراد داخل و خارج از حوزه مرکز مشاوره از ویژگی‌های دیگر یک مرکز مشاوره کاربلد و حرفه‌ای هستند. تمام مراکز مشاوره معروف نه فقط برای معرفی خود بلکه برای کمک به سلامت روان جامعه هر از چند گاهی کارگاه‌های روانشناسی و روانشناختی برگزار می‌کنند و در آن به سوالات پاسخ داده و راهکارهای ضروری و حداقلی قابل اجرا را شرح می‌دهند.

در دسترس بودن مرکز مشاوره

مرکز مشاوره خوب باید ترجیحا در نقطه مناسبی از شهر قرار گرفته باشد و به راحتی پیدا شود. همچنین دسترسی به ایستگاه اتوبوس یا بی آر تی، مترو و تاکسی نیز از مزایای یک مرکز روانشناسی خوب به حساب می‌آیند. مرکز مشاوره روانشناسی باید تا حد امکان دسترسی به خدمات سلامت روان را برای مراجعانش ساده کند. همچنین خوب است که آدرس دقیق در کارت ویزیت و یا سایت مرکز مشاوره به همراه لوکیشن ضمیمه شود.

پیدا کردن مشاور خوب و حرفه‌ای مرکز مشاوره‌ای که بهترین خدمات را به شما ارائه دهد می‌تواند معضل بزرگی باشد. خصوصا اگر برای بار اول می‌خواهید به روان درمانگر مراجعه کنید. شما می‌توانید برای مشورت و کسب اطلاعات بیشتر درمورد مراکز مشاوره خوب در شمال و شرق تهران با کلینیک ذهن آرا تماس بگیرید. ما اینجا هستیم تا شما را به بهترین متخصصین مربوط به مشکل شما را چه در مرکز مشاوره ذهن آرا و چه در کلینیک‌های دیگر ارجاع دهیم.

امتیاز دهید.
نوشتن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.