مرکز استعدادیابی کودکان در تهران، استعدادیابی کودکان و بزرگسالان

استعدادیابی کودکان به ظاهر هزینه بر است اما مراجعه به مرکز استعدادیابی کودکان در واقع سرمایه گذاری برای آینده فرزندان است.

استعدادیابی کودکان و مراجعه به مرکز استعدادیابی کودکان یا مرکز تست هوش کودکان تهران بسیار اهمیت دارد. چرا؟ می‌توان گفت که بزرگترین سرمایه‌ی نسل بشر، کودکانند. کودکان امید آینده‌ی ما هستند. راهنمایی و هدایت درست کودکان، طبق علاقه و ذوق و استعداد خودشان، و نه با اجبار وظیفه‌ای ارزشمندی است. چه بسیار کودکانی که با نشان دادن علاقه و استعداد در زمینه‌هایی حتی عجیب، صفحه‌ی مهمی از تاریخ را رقم زده‌اند و چه بسیار کودکانی که این ذوق و استعدادشان به تلخی از بین رفته است؛ چه ناشی از مسائل محیطی و چه ناشی از عدم توجه درست خانواده های آنها باشد. بیایید با حمایت از کودکانمان، آینده‌ی بهتری را برایشان رقم بزنیم و به آنچه شایسته آن هستند برسانیم.

مرکز استعدادیابی کودکان تهران، استعدادیابی کودکان و بزرگسالان در مرکز ذهن آرا کشف استعداد کودکان و بزرگسالان

ارزیابی و تشخیص بیماری های روانی مزایای زیادی دارد كه مهمترین آن صرفه جویی در وقت و هزینه مراجع است. زیرا وی قبل از اینكه وارد جلسه درمان شود مشخص است كه هدف از درمان وی چیست و چه درمانی مناسب وی می باشد. ارزیابی و تشخیص بالینی اختلال های روانی پایه و اساس علم روانشناسی بالینی را تشکیل می‌دهد. تشخیص بالینی برای درک اختلال روانی بسیار مهم است، بدون تشخیص روانی مطالعه، ارزیابی و درمان اختلال روانی بسیار آشفته خواهد شد. متخصصان بالینی و پژوهشگران به زبان مشترکی نیاز دارند که از طریق آن با هم ارتباط برقرار کنند.

Talent-Detection

 استعدادیابی کودکان

استعدادیابی، یعنی کشف و به فعالیت رساندن توانایی بالقوه مخصوص فرد و هدایت آنها در مسیر صحیح آن.

  • استعدادیابی کودکان منجر به سرعت در پیشرفت می شود.
  • پرداختن و رسیدن به هدف با احتمال بیشتر
  • صرفه جویی در مصرف منابع مالی، انسانی
  • جلوگیری از سر خوردگی
  • حفظ انگیزه کودک و والدین
  • ارتقا در سطح رکوردهای فردی
  • افزایش اعتماد به نفس

مدیر آژانس جهانی استعدادیابی تفاوت استعداد و علاقه را اینطور توضیح می دهد:‌ «استعداد با علاقه فرق می کند. استعداد از سه فاکتور تشکیل شده است. یکی از آنها همان علاقه است. دومین مورد توانایی جسمی را شامل می شود. مثلا شما ممکن است فوتبال دوست داشته باشید اما ماهیچه های قوی ندارید و ریه تان توانایی ندارد ۹۰ دقیقه بدوید. فاکتور بعدی نیز از نظر روانی استعداد را مورد بررسی قرار می دهد. مثلا فوتبال دوست دارید، بدن شما هم این اجازه را به شما می دهد که بتوانید در زمین خوب بازی کنید اما آیا از نظر روانی می توانید کار تیمی انجام بدهید؟ می توانید در بین هزاران تماشاگر که تشویق یا حتی تخریب می کنند به بازی خودتان ادامه دهید؟ سنجیدن این سه فاکتور کنار هم کار ساده ای نیست و معمولا پرهزینه و پرانرژی است و کمتر کسی این کار را انجام می دهد».

آیا همه استعداد دارند؟ مرکز استعدادیابی تهران

جوابش صد درصد مثبت هست هر کدام از ما دارای یک یا چند استعداد در درون خود هستیم. اما این که آن‌ها را کشف نکردیم دلیل بر این نیست که ما استعداد نداریم. و مسئله مهم هم این جاست که افراد نمی‌توانند استعداد های خودشان را تشخیص دهند. تا با بهره‌گیری از استعدادشان سریع‌تر پله‌های موفقیت را طی کنند. شما اگر استعداد های خودتان را پیدا نکنید و ازش استفاده نکنید، فرصت‌های خیلی مهم و بزرگی رو از دست می‌دهید و اگر استعدادتان را بشناسید و در مسیر آن حرکت کنید. سریع‌تر و راحت تر می‌توانید به موفقیت مالی و تحصیلی هم برسید. پس حتما زمانی را برای کشف استعدادها و توانمندی های خود در نظر بگیرید.

مثال موردی استعدادیابی تحصیلی و شغلی

روش درمانی برای کنار آمدن با استرس ناشی از بازگشت به تحصیل هنگام کار تمام وقت:

سارا بانویی 30 ساله، در حرفه خود به عنوان یک وکیل ناراضی است اما مطمئن نیست که چگونه می تواند تغییر ایجاد کند. او دوست دارد شغلی با استرس کمتر که بتواند بیشتر به مردم کمک کند، اما بیشتر شغل هایی که فکر می کند از آن لذت می برد به تحصیلات بیشتری نیاز دارند و توانایی پرداختن به کار را ندارد. 45 ساعت کار در هفته هنگام تحصیل آکادمیک به نظر می رسد استرس زا باشد و او را بترساند و او با یک درمانگر قرار ملاقات می گذارد.

پس از یک جلسه بررسی اهداف و میزان استرس فعلی او برای سارا کاملاً روشن شد که او نمی تواند مدت زمان بیشتری در شغل فعلی خود بماند. او متوجه می شود که با وجود مشکلات احتمالی، برای تغییر شغل نیاز به ادامه تحصیل دارد. درمانگر به او کمک می کند منابع خود را از جمله منابع کمک مالی و همچنین روش هایی برای کنترل استرس شناسایی کند، به این ترتیب مندی می تواند راه های موفقیت آمیز کار هنگام مراجعه به مدرسه شبانه رشته مورد نظرش را کشف کند این درمانگر همچنین به نقاط قوت خود مندی اشاره می کند، که با کار خود آشکار شد: توانایی چند وظیفه ای، ساعت های طولانی کار کردن، انجام تحقیقات گسترده، و انجام پروژه های دشوار به تنهایی. این دانش سارا را امیدوار و اطمینان می بخشد که وی در حین کار می تواند تحصیل را به پایان برساند.

خدمات مرکز استعداد یابی تهران

استعدادیابی موضوعی است که در دنیای امروز و اهمیت تخصص گرایی، اهمیت ویژه ای دارد. شناسایی عوامل موفقیت راه را برای رسیدن به قله افتخار هموار می کند. این که مشخص شود چه ویژگی هایی افراد معمولی را از افراد نخبه متمایز می سازد کاری بس دشوار است که موضوع پرداختن به استعدادیابی را دشوارتر ساخته است. مرکز استعدادیابی کودکان و مراکز استعدادیابی در تهران با در اختیار داشتن نیروی متخصص و بهره گیری از دانش روز و ابزارهای سنجش و اندازه گیری دقیق شخصیتی، هوشی و شناختی در راستای شناخت نقاط قوت و ضعف کودکان شما قدم بر می دارد.

در گروه روانشناسی ذهن آرا تیمی متخصص، مشتکل از ارزیاب روانسنج متخصص با استفاده از آزمون های معتبر و به روز دنیا در همه ابعاد، هوشی، شناختی، شخصیتی و تحصیلی، اقدام به کشف نقاط قوت و ضعف کودک شما می نماید.

برای دریافت خدمات استعدادیابی کودک، نوجوان و بزرگسال و کشف استعداد شغلی و تحصیلی با متخصصین ذهن آرا در تماس باشید.