لیست کارگاه های در حال ثبت نام

باشگاه مغز کودک   کارگاه مادر و کودک   گروه درمانی نوجوانان   گروه درمانی بزرگسالان (طرحواره درمانی)   کارگاه خودشفقتی   کارگاه تفاوت های زن و مرد

مرکز مشاوره خانواده در تهران، شمال

اگر به دنبال مرکز مشاوره خانواده در تهران، شمال و شرق تهران هستید، پیشنهاد ما به شما متخصصین ذهن آرا است. خانواده درمانی با استفاده از تحقیقات سایر حوزه‌های روانشناسی و همچنین تحقیقات مربوط به خانواده به بررسی موانع و مشکلات مربوط به خانواده از قبیل مشکلات ازدواج و دوران نامزدی، اختلافات زناشویی و علل آن، شیوه تعامل و روابط زناشویی و همچنین شیوه تعامل با فرزندان و … می‌پردازد تا برای بهبود روابط خانوادگی و پیشبرد بهداشت روانی خانواده راهکارهای عملی ارائه دهد.

اگر حس فرسودگی در خانواده ایجاد شده است یا حس می کنید که خانواده آرامش قبل را ندارد و کارکرد خود را از دست داده است. حتما به یک مرکز مشاوره خانواده مراجعه کنید. گروه روانشناسی ذهن آرا با در اختیار داشتن متخصصین باتجربه و متعد می تواند کمک شایانی به شما عزیزان بکند. تنها کافیست با ما در تماس باشید.

آیا شده به دنبال مشاور خانواده خوب در تهران باشید؟ قاعدتا در زندگی زناشویی ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشد. همچنین اگر مشکلی نیز وجود نداشته باشد می توان مدیریت بهتر را در دستور کار قرار داد. این مورد یکی از راهکارهای مدیریت و دستیابی به عشق در زندگی مشترک است. در این راستا گروه روانشناسی ذهن آرا با کادری مجرب و روان درمانگران حرفه ای در امر مشاوره ازدواج آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.

مراجعه به یک مرکز مشاوره خوب در تهران، به شما راه های همزیستی بهتر درون خانواده و توصیه هایی در زمینه تحکیم روابط خانواده می دهد. مشاوره خانواده راه حل هایی را پیش پای زوجین می گذارد تا از طریق آن ها بهتر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، با تفاوت های خود کنار بیایند و زندگی سالم تری را در پیش بگیرند و اینکه در کنار هم به آرامش حقیقی دست پیدا کنید؛ در هر زندگی گذشت می تواند بنیان خانواده را محکم تر کند.

اگر بخواهیم در کنار خانواده زندگی با آرامش را تجربه کنیم باید همیشه از یک متخصص و مشاوره خانواده خوب بهره مند شویم. نداشتن یک مشاوره خوب خانواده برای هدایت و راهنمایی اعضا خانواده در مواقع بحران و مشکلات منجر به تشدید مشاجرات فی مابین و تنش های فراوان گشته که اگر به خوبی و مشورت یا مشاوره خانواده کنترل و هدایت نشود متاسفانه عواقب بدی خواهد داشت.

مشاوره خانواده توسط زوج درمانگر خوب در تهران یا مشاوره خانواده زن یا مرد در قالب خدمات زیر قابل ارائه است که در صورت نیاز و تمایل می توانید از آنها بهره مند شوید:

 • مشاوره خانواده به منظور همسرداری
 • مشاوره خانواده به منظور تربیت فرزند
 •  مشاوره خانواده به منظور حل اختلاف، خیانت همسر و مشاوره طلاق
 • کنترل پرخاشگری، مهارت های ارتباطی، اعتماد به نفس
 •  مهارت های نه گفتن و ابراز وجود

مشاوره خانواده جهت دستیابی به آرامش، آمادگی برای رویارویی با موقعیت مرتبط و فعال بودن در آن زمان، نظم بخشی هیجانی افراد، ریشه یابی صحیح و دقیق مسئله، یافتن افکار و رفتارهای مقابله‌ ای مناسب مفید و کارآمد است و از تداوم راهبردهای مقابله ‌ای ناکارآمد جلوگیری می ‌کند.

زمانی که افراد از زندگی در کنار هم لذت می ‌برند و سعی دارند اختلافات حتی کمرنگ تر تا پررنگ تر را نیز حل کنند، خطاهای رفتاری و فکری یکدیگر را برجسته می‌ کنند و بابت آنها اعتراض می ‌کنند. بسیاری از مسائل هستند که از دید شخص اصلاً مطرح نمی‌ شوند و هیچ عذابی از آن بابت نمی‌ کشد اما اطرافیان و عزیزان فرد از بابت آنها رنج می ‌برند که دوره درمانی خاص خودش را دارد و لازم است در وهله اول نیاز به تغییر رفتار و افکار را در فرد ایجاد کرد. در این موقعیت بسیاری از مسائل نیاز به بازنگری و ایجاد تعهد و قراردادها و یا تجدید آن‌ها دارد.

گاهی به دنبال شکایت خانوادگی که ناگهان بهانه ‌ای شده است، برخی ترس ‌ها، اضطراب ها و نگرانی هایی از فرد شاکی بیان می‌ شود که ریشه مسائل به بعد فردی انکار شده خودش باز می ‌گردد و روانشناس ماهر این روی انکار شده را به محور آگاهی می ‌رساند. مراجعه خانوادگی به مشاور در زمینه مشکلات انکار شده و اعضای بی ‌پروا کمک بزرگی می ‌کند. فردی که متوجه رفتارهای خودش نیست، نمی‌تواند رفتارش را کنترل کند، نسبت به عواقب رفتارش بی احتیاط است، ممکن است به دیگران آسیب بزند، ممکن است به خودش آسیب جسمی بزند و حتی ممکن است بابت سادگی، بی ‌احتیاطی و هیجانی بودنش خودش را درگیر ارتباط‌ ها، مشاغل و برنامه ‌هایی کند که آسیب ببیند.

بهترین متخصصان روانشناسی خانواده در گروه روانشناسی ذهن آرا در شمال و شرق تهران در زمینه خانواده به صورت تخصصی کار می کنند و سعی بر این دارند تمامی ابعاد یک زندگی مشترک را بررسی کند مانند پرخاشگری، فحاشی کردن، مشکلات جنسی، مشکلات خلقی، پنهان کاری ها و دروغ گویی ها و اختلاف نظرهای جزئی که در صورت حل نشدن همین مشکلات جزئی ممکن است به مرور زمان تبدیل به تنفر و مشکلات اساسی  شود.

تعریف خانواده از دیدگاه مرکز مشاوره خانواده

مرکز مشاوره خانواده در تهران، شمال و شرق

خانواده می تواند از زوایای مختلفی تعریف شود. برخی از تعاریف به قرار زیر است:

 • واحد زیر بنایی تشکیل دهنده جامعه است که از یک یا دو والد و فرزندانشان تشکیل شده است.
 • دو یا بیش از دو تن که اهداف و ارزش های مشترکی دارند، تعهد دراز مدتی به یکدیگر را می پذیرند و معمولاً در محل مشترکی سکونت دارند.
 • تمام افرادی که در یک خانه، زیر یک سقف زندگی می کنند.
 • گروهی از مردم که جد مشترکی دارند.

اهمیت خانواده و مشاوره خانواده

مهم ترین عامل اجتماعی شدن در زندگی هر انسان، تجارب دوران کودکی وی در محیط خانواده است. فضای خانواده آکنده از مهر و محبت، فداکاری و گذشت، صمیمیت و گرمی‌ و در عین حال گاهی توام با حسادت و رشک، دشمنی و کینه توزی، نفرت و خشم است. کودکان در جریان اجتماعی شدن این گونه عواطف را در کنار والدین و خواهران و برادران خود تجربه می‌کنند. اعضای خانواده آنقدر به هم وابسته‌اند که هر نوع مشکل یا مسئله یک عضو خانواده بطور مستقیم یا غیر مستقیم بر زندگی سایر اعضا تاثیر می‌گذارد. از طرف دیگر خانواده به دلیل همین نفوذ و تاثیر بر افراد، گاهی به عنوان روشی برای درمان اختلالات بکار می‌رود. روان شناسان بالینی و مشاوره گاهی ترجیح می‌دهند در درمان یک فرد، همه اعضای خانواده را از نزدیک ملاقات کنند.

مشاوره خانواده و مزایای آن

ازدواج منافع اجتماعی، خانوادگی و فردی زیادی در بر دارد. جمع بندی نتایج پژوهش های انجام شده نشان می دهد که:

 • افراد متاهل سالم ترند.
 • عمر طولانی تری دارند.
 • از ثروت و جایگاه اقتصادی بالاتری بهره مندند.
 • روابط جنسی آنها در مقایسه با افراد مجرد، رضایت بخش تر است.
 • به علاوه کودکان از نظر عاطفی و تحصیلی در خانواده های با حضور دو والد بهتر رشد می کند.

عوامل دخیل در پایداری خانواده ها

 • ارتباط کارآمد و حل تعارض
 • انتظار واقعی از ازدواج
 • تقسیم عادلانه کارهای خانه
 • داشتن فرزند
 • طول زمان ازدواج
 • تعهد مذهبی

خانواده درمانی – مرکز مشاوره خانواده در تهران

خانواده درمانی مداخله‌ای است که بر تغییر تعاملات بین اعضای خانواده متمرکز است و در آن تلاش می‌شود کارکرد خانواده به عنوان واحدی متشکل از تک ‌تک اعضای خانواده بهبود یابد. درمانگری که به خانواده درمانی می‌پردازد می‌کوشد الگوهای بین نسلی غیرقابل انعطافی را که سبب ناراحتی در درون افراد یا در روابط بین فردی می‌شود، درهم بشکند. در مرکز مشاوره خانواده می‌توان دغدغه‌های هر یک از اعضای خانواده را مطرح نمود.

اهداف خانواده‌ درمانی

 1. تغییر اصول غیرانطباقی که بر خانواده مسلط است.
 2. بالا بردن آگاهی اعضای خانواده در زمینه راه‌های مختلف حل مشکل.
 3. متعادل ساختن تفرد و پیوستگی.
 4. افزایش روابط مستقیم چهره به چهره و کاهش از سرزنش.
 5. کاهش یا رفع تعارض و اضطراب در روابط بین فردی.
 6. تقویت حساسیت نسبت به نیازهای هیجانی اعضای خانواده به وسیله یکدیگر و برآورده‌سازی نیازها.
 7. تقویت ظرفیت افراد خانواده برای مقابله با نیروهای مخرب درون و بیرون محیط خانواده.
 8. نفوذ بر هویت خانوادگی و ارزش‌های آن، به طوری که اعضای خانواده به سوی رشد و سلامتی گرایش یابند.
 9. شامل ملاحظه نیاز های اعضای خانواده و دیگر روابط کلیدی در زندگی آنها.
 10. تشخیص بر پایه قدرت مردم و منابع ارتباطی آنها.
 11. کار بر روی مشارکت خانواده و دیگران.
 12.  حساس به اشکال متنوع خانواده و روابط، باورها و فرهنگ.
 13. اختیار دادن به افراد برای صحبت کردن، تنهایی یا با دیگران، اغلب درباره مسائل ناراحت کننده و مشکلات. با احترام به تجارب شان آنها را به اشتغال و بهبود حمایت دعوت می کنند.

مشاور خانواده در چه زمینه هایی به شما کمک می کند؟

خانواده درمانی - مرکز مشاوره خانواده در تهران

خانواده درمانگران گروه روانشناسی ذهن آرا در شمال و شرق تهران در تمامی زمینه ها سبب شناسی و درمان را متناسب با مشکل به وجودآمده به کار می بندند.

زمینه های درمانی مرکز مشاوره و روانشناسی ذهن آرا:

 1. زوج درمانی
 2. مشاوره ازدواج
 3. خانواده درمانی
 4. آموزش و درمان روابط جنسی زوجین
 5. مشاوره طلاق

مشکلات مراجعین معمولا در زمینه های زیر است:

 • نارضایتی از رابطه جنسی زندگی مشترک
 • ناتوانی در مدیریت خشم و روابط با همسر و خانواده
 • بازسازی زندگی که وارد روابط فرازناشویی شده است.
 • عدم تفاهم و درک متقابل از سمت همسر
 • اختلاف نظر در زمینه مشکلات نوجوان و تربیت کودک
 • مشکلات پیش آمده در زمینه شغلی و اجتماعی
 • اختلافات خانوادگی و تعارضات با خانواده ی همسر
 • کاهش درگیری  بین خانواده ها
 • راهکار برای ارتقاء سطح کیفیت زندگی مشترک و بالا رفتن میزان رضایت از زندگی مشترک
 • برطرف کردن مشکلاتی مثل دروغ گویی، عصبانیت، درک کردن و فهمیدن دنیای همسر خود
 • بررسی تفاوت های قومیتی، آداب و رسوم و تفاوت های فیزیکی و تیپ های شخصیتی
 • آگاهی یافتن در زمینه نقش ها و مسئولیت ها
 • رسیدن به آرامش و تجربه لذت های زندگی مشترک
 • ارتباط با خانواده ها و دوستان همسر

خانواده‌های نیازمند خانواده درمانی

خانواده‌هایی که از فرایند خانواده درمانی بهره می‌برند، عبارتند از: خانواده‌های دارای عضو معتاد یا بیمار روانی و همچنین خانواده‌های دارای عضو مبتلا به اختلالات جسمی که به نحوی روی کارکرد خانواده تاثیر گذاشته است، خانواده‌های طلاق گرفته، ازدواج مجدد کرده، فوت یکی از اعضا، خانواده‌های دارای مشکلات اقتصادی، فرهنگی و … .

خانواده‌های دارای مشکل اغلب به صورت غیر مستقیم مثلا مشکلات تربیتی کودکان، ناراحتی‌های روحی یکی از اعضا و یا تصمیم گیری ها و کمک برای حل مشکلات سطحی‌تر مراجعه می‌کنند و در طول مشاوره‌های فردی نیاز به توجه به نقش خانواده در بروز مشکل شکل می‌گیرد و برحسب رویکرد درمانگر، روند درمان تداوم می‌یابد.

مزایای مشاوره خانواده خوب

مزایای مشاوره خانواده خوب

معمولاً در اجتماع، رجوع کردن به مشاور خانواده خوب در تهران و دریافت کردن مشاوره بعد از پیدا شدن اختلالات روانشناختی است. در رویکرد زندگی و یا عملکردهای روانی شخصی و همین طور اجتماعی اشخاص رسمیت شمرده می شود. این بدین معنی می باشد که جامعه، شأنی برای رجوع کردن اشخاص سالم پیش از مبتلا شدن به اختلالات قائل نیست. و همین طور نارسایی های روانی به مشاوره و همین طور بهره بردن از خدمات آن قائل نمی باشد. مشاوره بر اساس یک نگاه پیشگیرانه سطح دانش و توانایی های شخصی را در مشاوره های فردی بررسی می کند. و دانش و همین‌ طور توانایی های گروهی در مشاوره های جمعی به خاطر جلوگیری از مبتلا شدن به طیفی از اختلالات روانی و عاطفی است. پیشگیری پذیری در اشخاص سالمی که هنوز به این گونه اختلالات روانی گرفتار نشده اند نیز مورد بررسی قرار می دهد.

مشاوره خانواده، سلامت روان را از راه به وجود آوردن این گونه سازه‌ های نافعال در افراد مبتلا به جلوگیری می پردازد. با گسترش پیدا کردن مرکز های مشاوره در جامعه و تشویق شدن شهروندان سالم به بهره بردن. از این گونه خدمات زمینه آشکار شدن و همین طور به وجود آمدن بسیاری از اختلالات در شهروندان کاهش می یابد.

زوج ها چگونه می ‌توانند از نظرات یک مشاور خانواده خوب بهره جویند؟

زوج ها از روش‌ های مختلفی می‌ توانند از مزایای مشاوره خانواده بهره‌ مند شوند. به عقیده روانشناسی، عامل اصلی مشکلات خانوادگی و اختلافات زناشویی به دوست داشتن همسر یا توجه کردن زن و شوهر به هم مربوط نیست. به نظر روانشناسان، ریشه اصلی مشکلات زناشویی به عدم مهارت ارتباطی کافی زوج در بیان خواسته ‌ها و نیازهای خود به همسر است. از مزایای زوج درمانی و بهره ‌مندی از راهنمایی‌ های یک مشاور خانواده خوب می ‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 •  آموزش مهارت برقراری ارتباط مناسب با همسر و یادگیری نحوه گوش دادن به همسر بدون نتیجه ‌گیری سریع و دعوا
 • آموزش درک صحیح مشکلات، چالش‌ ها، ترس ‌ها و نگرانی‌ های همسر در زندگی مشترک
 •  یادگیری شیوه برخورد در هنگام مشاجره و دعوا با همسر بی ‌آنکه شخصیت همسر را تخریب کنیم.
 •  آموزش روابط زناشویی (برقراری رابطه جنسی و رابطه عاطفی با همسر)
 •  یادگیری نحوه روابط خانوادگی و ارتباط با خانواده همسر را مدیریت کنیم.
 •  آموزش دانستن حد ومرزهای شخصی همسر و نحوه برخورد با زندگی گذشته همسر که قبلاً از آن بی ‌خبر بوده‌ ایم.
 •  دانستن اینکه روابط زناشویی زوج آن ‌قدر خوب است که زندگی و ازدواج آن‌ ها همیشه پایدار بماند.
 • آموزش میانجیگری و وساطت در زمانی که زوج در حال جدایی اند یا همسر شما تصمیم به طلاق گرفته است.

مشاور خانواده خوب در تهران

مراجعه به یک مرکز مشاوره خوب در تهران، به شما راه های همزیستی بهتر درون خانواده و توصیه هایی در زمینه تحکیم روابط خانواده می دهد. مشاوره خانواده راه حل هایی را پیش پای زوجین می گذارد تا از طریق آن ها بهتر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، با تفاوت های خود کنار بیایند و زندگی سالم تری را در پیش بگیرند و اینکه در کنار هم به آرامش حقیقی دست پیدا کنید؛ در هر زندگی گذشت می تواند بنیان خانواده را محکم تر کند. اگر به دنبال مشاوره خانواده خوب در تهران، یا مشاوره خانواده زن یا مرد در تهران هستید و با متخصصین ذهن آرا در تماس باشید.

امتیاز دهید.
نوشتن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CAPTCHA ImageChange Image