بهترین مرکز درمان افسردگی | مرکز تخصصی مشاوره درمان افسردگی

آیا می‌دانید افسردگی چیست؟ چه علائمی دارد و چگونه درمان می‌شود؟ آیا مرکز درمان افسردگی در تهران یا مرکز تخصصی مشاوره درمان افسردگی به صورت تخصصی وجود دارد؟ اینها سوالاتی است که این مقاله از کلینیک روانشناسی ذهن آرا کوشیده است تا به آنها پاسخ دهد. افسردگی یک بیماری روانی‌ست که باعث احساس غم و ناراحتی مداوم و از دست‌دادن علاقه می‌شود. اکثر افراد بعضی از مواقع احساس نارحتی، افسردگی و غم می‌نمایند، احساس افسرده و غمگین بودن واکنشی طبیعی بدن به مشکلات زندگی و از دست‌دادن چیزها و کسانی که به آنها علاقه داریم، می‌‌باشد. اما زمانیکه این احساس غم و اندوه شدید، بی‌امیدی، بی‌چارگی و بی‌ارزشی بیشتر از چند روز یا چند هفته طول بکشد، شما دچار بیماری افسردگی شده‌اید.

مرکز درمان افسردگی

آیا می دانستید؟

12.6%

آمار افسردگی در ایران 12.6 درصد می باشد

10 میلیون

ده میلیون ایرانی دچار اختلال افسردگی هستند

نشانه های افسردگی

کمبود اعتماد به نفس و کمبود علاقه به انجام کارها

کمبود انگیزه برای انجام کارهای جذاب و ناامیدی

تغییر در چرخه خواب، بیشتر یا کمتر شدن خواب

اشتهای غیرطبیعی

در مرکز درمان افسردگی چه اتفاقی می افتد؟

برای افسردگی درمان ثابت و مشخصی تعریف نشده است و متخصص درمان افسردگی باید با توجه به خصوصیات هر بیمار، روشی جداگانه استفاده کند. اما معمولا روش هایی که در مراکز درمان افسردگی استفاده می شوند به سه گروه کلی تقسیم می شوند.

درمان طبیعی – مشاوره و رواندرمانی – دارو درمانی

در مرکز مشاوره، متخصص ابتدا روش های درمان طبیعی را به مراجع پیشنهاد می کند و اگر افسردگی در فرد ضعیف باشد با این روش بهبود پیدا می کند. اما در صورتی که افسردگی شدید تر باشد نیاز به مشاوره دارد و در مواردی نیاز به انجام همزمان دارو درمانی و مشاوره می باشد

بهترین مرکز درمان افسردگی در تهران

نظرات

همیشه با افسردگی درگیر بودم. روزهایی بوده که نمی تونستم حتی از توی تخت خواب بیرون بیام. همیشه احساس ضعف و درماندگی می کردم. رابطه ام با دوستان و اقوام روز به روز بدتر می شد. اما در مرکز درمان افسردگی یاد گرفتم که چطور به جای اینکه توسط احساسات گرفتار بشم اونها رو به درستی پردازش کنم. الان می تونم روی کارهام تمرکز کنم و اونها رو به موقع تحویل بدم. بهتر می خوابم و حتی روابطم با دوست و آشنا پیشرفت چشم گیری داشته.

مراحل درمان افسردگی در مرکز درمان افسردگی

ارزیابی اولیه

در این مرحله ارزیابی جامعی از ایجاد مشکل عوامل زمینه ساز و تعدیل ساز مشکل و مشخص کرد چارچوب افسردگی صحبت خواهد شد. همچنین درباره ی نیازها و اهداف شما در طول درمان افسردگی صحبت خواهد شد.

ارزیابی عصبی روانی

ما برای تشخیص قطعی و درک نقاط قوت و ضعف فعلی مغز شما یک ارزیابی عمیق توسط آزمون های معتبر روانشناختی انجام خواهیم داد.

رواندرمانی و تمرینات مغزی منحصر به فرد

 

در این مرحله با توجه به نوع مشکل و شدت افسردگی متخصص رویکرد منحصر به فردی را برای رواندرمانی اتخاذ می کند. همچنین در این مرحله هرکس با توجه به خصوصیات خودش یک سری تمرینات متاسب با نیازهایش دریافت می کند.

تمرینات نوروفیدبک

در بسیاری از موارد افسردگی، جلسات نوروفیدبک با دستگاه برای تلطیف مغز اثر گذار بوده است.

ارزیابی نهایی و پیگیری

در مرحله پایانی برای اطمینان از بهبود و ثبت نتیجه، مرحله ی ارزیابی بار دیگر تکرار خواهد شد. پیگیری مراجعین و بررسی روند بهبود یکی از امتیازهایی است که کلینیک روانشناسی ذهن آرا دارا است.

امتیاز دهید.
نوشتن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.