مرکز تست هوش و استعدادیابی کودکان در تهران

هوش یک توانایی و یک سازه ذهنی است و قابلیت‌های متنوعی همچون استدلال، برنامه‌ریزی، حل مسئله، تفکر انتزاعی، استفاده از زبان، سازگاری و یادگیری را در بر می‌گیرد. بسیاری از روان شناسان معتقدند هوش یک فرد تا ۱۸ سالگی شکل می گیرد و از این سن به بعد هوش ثابت می ماند و تجربه به آن اضافه می شود. نظریه‌های هوش در طول تاریخ تغییرات زیادی کرده‌اند و به تبع آن آزمون های مختلف هوش برای سنجش هوش ایجاد شده است. اما این روزها سایت های مختلفی و مراکز روانشناسی مختلفی تست های جالب روانشناسی را به جای تست های معتبر هوش استفاده می کنند و به راحتی برچسب هایی مانند کودن؛ کم هوش و باهوش را به کار می برند! آزمون های معتبر هوش آزمون های معدودی هستن که اعتبار و روایی بسیار بالایی دارند و تحت تاثیر شرایط مختلف نتایج متفاوتی نمی دهند و همچنین آزمون های معتبر بر روی جامعه ی بزرگی از همان فرهنگ اجرا شده و امکان مقایسه افراد با همتایان خود وجود دارد.

مرکز تست هوش کودکان در تهران، سنجش هوش و استعداد

کلینیک استعدادیابی ذهن آرا

بهترین مرکز تست هوش کودکان

انجام تست هوش
سنجش هوش کودکان
اهداف انجام تست هوش
ارتقاء مغزی

اهمیت انجام تست هوش در مراکز تست هوش چیست؟

شناسایی کودکان با بهره هوشی کمتر در سنین اولیه برای کمک به  او بسیار مهم است، بی گمان هر پدر و مادری دوست دارد فرزندی باهوش داشته باشد. هوش کودکان نقطه پایانی ندارد. پدر و مادرهای ایرانی که حالا بیش از هر زمان دیگری به هوش بچه هایشان اهمیت می دهند، بیش از گذشته می خواهند بدانند چگونه استعداد و توانمندی فرزندانشان را شناسایی کنند و آینده درخشان تری برای آن ها فراهم کنند. انجام آزمون هوش یکی از اقدام هایی است که بسیاری از خانواده ها به آن مبادرت می ورزند تا به این وسیله نه فقط از دانستن یک فرزند باهوش مطمئن شوند بلکه از آن برای سرمایه گذاری و موفقیت آینده فرزند خود سود جویند.

شرایط گرفتن تست مهم است!

فاکتورهایی مانند سن و جنس کودک و مسلط بودن آزمون گر، در نتیجه آزمون بسیار تاثیرگذار است. همچنین آزمون های هوش حتما می بایست توسط روانسنج باتجربه اجرا شود و تمامی رفتارهای آزمودنی ثبت و نوشته شود. و تفسیر آزمون نیز باید توسط متخصص انجام شود. بنابراین یک آزمون هوش موفق، آزمونی است که تمام این موارد در آن رعایت شده باشد.

در هنگام آزمون کودک باید در آرامش قرار داشته باشد، از آزمون لذت ببرد، در کمال خونسردی آزمون را انجام دهد. همچنین مکان آزمون، فضا، نور، تهویه و بسیاری از عوامل محیطی در نتیجه آزمون بسیار تاثیرگذار است. بهتر است قبل از آزمون، آزمون گر با کودک آشنا شود و با او بازی کند.

شرایط انجام آزمون هوش

هوش افراد چگونه زیاد می شود؟

عوامل بسیاری در تولد یک کودک باهوش دخیل است از جمله وراثت، شرایط محیطی مادر در دوران بارداری، تغذیه و پس از تولد نیز عکس العمل ها، گفت وگوی والدین با نوزاد، ماساژ بدن نوزاد توسط مادر در به تحریک آوردن سیناپس های عصبی نوزاد همگی در افزایش هوش کودک تاثیر دارد و در واقع از همان قدم اول که والدین تصمیم به فرزندآوری می گیرند، در طول دوران بارداری و پس از آن هوش کودک تحت تاثیر عوامل محیطی قرار می گیرد و ممکن است بیشتر شود. نکته این جاست که اغلب والدین تصور می کنند ضریب هوشی قابل افزایش نیست، در حالی که اگر آزمون هوش در سنین پایین انجام شود می توان با برنامه ریزی هوش کودک را افزایش داد. با برنامه ریزی، آموزش مداوم، همکاری خانواده و تحت نظر روان شناس می توان این اقدام را عملی کرد و والدینی که فرزند کم هوش دارند نباید ناامید باشند. آن بخش از هوش که مرتبط با تجربه و یادگیری و سرعت عمل است قابل ارتقاء توسط روانشناسان است.

با توجه به اخبار منتشر شده درباره گسترش ویروس کرونا و برای حفاظت از سلامت مراجعین، کلینیک ذهن آرا در چند نوبت در شبانه روز، محیط مرکز، اتاق های درمان و بخش های عمومی کلینیک را ضدعفونی و پاکسازی می کند.