مرکز روانکاوی در تهران، دکتر روانکاو خوب در تهران

دکتر روانکاو خوب در تهران

معرفی دکتر روانکاو مرکز روانکاوی خوب در تهران

روانکاوی چیست و چه فرقی با روانشناسی دارد؟

تعداد جلسات و هزینه جلسات روانکاوی چقدر است؟

اگر می دانید که دکتر روانکاو کیست و چه فرقی بین یک روانکاو و یک روانشناس وجود دارد و روانکاو چه کارهایی را انجام می دهد می توانید از این بخش مقاله عبور کنید و به بخش کاربردهای روانکاوی و معرفی دکتر روانکاو خوب در تهران بروید اما در صورتی که می خواهید درباره روانکاوی و مراکز روانکاوی اطلاعات بیشتری به دست بیاورید این چند پاراگراف را مطالعه کنید.

در ابتدا باید بدانید که روانکاوی یک بخش و یک زیرشاخه از روانشناسی است. پس هر روانکاو یک روانشناس است که دوره های تخصصی در زمینه رویکرد و شیوه درمان روانکاوی را گذرانده است. یک روانشناس برای این که به یک روانکاو خوب تبدیل شود، بایستی به مدت حداقل 4 سال در آموزشگاه های معتبر دوره تخصصی روانکاوی را گذرانده باشد.

رویکرد درمانی در روانکاوی، کاوش، تحلیل و بررسی بخش ناهوشیار فرد برای پیدا کردن ریشه اختلال ایجاد شده و درمان ریشه ای آن است. درواقع روانکاو، در بخش ناهوشیار ذهن فرد نفوذ می کند و ریشه افکار، احساسات، تمایلات و خاطرات ناخوشایند را پیدا کنند و با درمان آن ها، بخش هوشیار فرد را نیز درمان کنند.

روان کاو به نسبت دیگر روانشناسان، عمیق تر و موشکافانه تر به مسائل و مشکلات مراجع می پردازد و در گذشته های دور بررسی می کند تا متوجه شود که مشکل فرد از کجا شکل گرفته است و به همین علت است که درمان هایی که در مرکز روانکاوی انجام می شوند عموما طولانی تر از سایر روش های درمانی در روانشناسی است.

در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا توضیح دهیم چه مشکلاتی نیاز به روانکاوی دارند، هزینه جلسات روانکاوی به چه صورت است، جلسات روانشناسی معمولا چند جلسه به طول می انجامند و در پایان چند دکتر روانکاو خوب در تهران برای شما معرفی کنیم.

کاربرد های روانکاوی

روانکاوی کاربردهای بسیاری دارد ولی در برخی از مشکلات، استفاده از یک دکتر روانکاو خوب، تاثیر بیشتری در بهبود و درمان اختلالات و مشکلات روحی، روانی فرد ایفا می کند. در زیر به بخشی از کاربردهای روانکاوی می پردازیم. اگر دچار یکی از مشکلات زیر هستید بهتر است به یک مرکز روانکاوی خوب در تهران یا شهرستان محل زندگی خود مراجعه کنید.

افسردگی

مشکلات جنسی

اضطراب

آسیب های کودکی

وسواس

اسکیزوفرنی

اختلال شخصیت

اختلال دوقطبی

فوبیا

اختلال پس از سانحه

روانکاوی مزایایی نیز برای افراد سالم دارد که با روانکاوی می توان خود آگاهی را افزایش داد، خلاقیت مغز را تقویت کرد، فعالیت مغز را بیشتر کرد، شناخت افراد از دیگران را ارتقا داد و مقاومت های شخص در برابر مسائل گوناگون را کاهش داد. با انجام یک جلسه روانکاوی خوب مقاومت های بین فردی کاهش پیدا می کند و پذیرش فرد افزایش پیدا خواهد کرد.

دکتر روانکاو خوب در تهران

تعداد جلسات روانکاوی

تعداد جلسات روانکاوی و مدت زمان هر جلسه بسته به روش های دکتر روانکاو می تواند متفاوت باشد. در شیوه کلاسیک فرویدی، جلسات به مدت 45 دقیقه و حداقل سه روز در هفته انجام می شود اما در روانکاوی لکانی این زمان عموما کوتاه تر است.

 روند جلسات در یک مرکز روانکاوی خوب

حضور در اتاق روانکاوی به مدت معین

اولین مرحله در روانکاوی، حضور روانکاو و مراجع به مدت مشخص شده در اتاق روانکاوی است که همانطور که توضیح داده شد، این  مدت بسته به روش روانکاوی و همچنین فرد مراجعه کننده می تواند متفاوت باشد.

تداعی آزاد

دکتر روانکاو خوب، در این بخش باید بتواند با رهنمودهای مناسب، مراجعه کننده را مشتاق به بیان چیزی کند که از ناخودآگاه او بیرون بیاید. یعنی مراجعه کننده چیزی را می گوید که به ذهنش تداعی می شود و در این تداعی ها، فراموشی های لحظه ای، خواب و رویا، خیالپردازی های فردی، لغزش های کلامی و دیگر کنش های فرد توسط روانکاو بازخورد داده می شود.

به همین علت، یک جلسه روانکاوی خوب جلسه ای است که در آن مراجعه کننده در جریان تداعی ها، چیزهایی را که حتی در خلوت خودش نمی تواند بگوید یا از گفتن آن ها خجالت می کشد یا مضطرب می شود را برای روانکاو بازگو کند تا به فهمی جدید از وضعیت خودش دست پیدا کند.

 انتقال

در جریان تداعی آزاد، ممکن است که مراجع عواطف مثبت یا منفی را نسبت به روانکاو ابراز کند و در این مرحله، روانکاو باید اجازه دهد تا فرد آزادانه عواطف و ایده های خودش را آشکار کند و با روی دیگر خودش مواجه شود.

 مقاومت

اگر فرایند تداعی آزاد به خوبی پیش رود، می توان به جلسه ی روانکاوی به عنوان یک جلسه روانکاوی خوب نگاه کرد اما همه چیز به این سادگی پیش نمی رود. انسان به شکل آگاه و ناخودآگاه از بیان مسائلی که درونش می گذرد امتناع می کند زیرا بیان آن برای فرد همراه با اضطراب است و هرچه این اضطراب بیشتر باشد مقاومت فرد برای تداعی آزاد بیشتر می شود. وظیفه یک روانکاو خوب این است که بتواند مقاومت مراجعه کننده را در جلسات روانکاوی بشکند و مکانیسم های دفاعی ناخودآگاه او را از کار بیندازد.

مرکز مشاوره و روانکاوی ذهن آرا

کلینیک روانشناسی ذهن آرا، یکی از تخصصی ترین مراکز مشاوره و روانشناسی در تهران بوده و با در اختیار داشتن بیش از 30 درمانگر متخصص و با تجربه، در همه ی حوزه های مشاوره و روانشناسی مشغول فعالیت می باشد. 

درمانگران این مرکز در حوزه روانکاوی با دقت و وسواس خاصی گزینش شده اند و تجربه و سابقه ی کاری فراوانی در حوزه های مرتبط داشته و دارند. 

مرکز روانشناسی ذهن آرا، مرکز مشاوره، مرکز روانشناسی، کلینیک روانشناسی، دکتر روانشناس

گالری تصاویر

اولین هدف در طراحی داخلی این کلینیک، ایجاد حس خوب آرامش و سر زندگی بوده و تمام توجه و تمرکز تیم ذهن آرا، برآورده کردن این هدف و ایجاد رضایت حد اکثری در مراجعین محترم می باشد. همچنین این مرکز، پذیرای انتقادات و پیشنهادات مراجعین برای هرچه بهتر شدن خدمات بوده و می باشد.

برای دریافت خدمات از کلینیک روانشناسی و مرکز روانکاوی ذهن آرا با ما تماس بگیرید

گالری تصاویر

اولین هدف در طراحی داخلی این کلینیک، ایجاد حس خوب آرامش و سر زندگی بوده و تمام توجه و تمرکز تیم ذهن آرا، برآورده کردن این هدف و ایجاد رضایت حد اکثری در مراجعین محترم می باشد. همچنین این مرکز، پذیرای انتقادات و پیشنهادات مراجعین برای هرچه بهتر شدن خدمات بوده و می باشد.

برای دریافت خدمات از کلینیک روانشناسی و مرکز روانکاوی ذهن آرا با ما تماس بگیرید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *