مشاوره خیانت همسر، مشاوره حضوری و تلفنی خیانت

خیانت زناشویی شامل چه رفتارهایی می‌شود و چگونه می‌توان از آن عبور کرد؟ + معرفی مرکز مشاوره خوب برای مشاوره حضوری و تلفنی خیانت همسر

چه زمانی به مشاوره خیانت همسر نیاز دارید؟

اکثر مردم اتفاق نظر دارند که یک رابطه جنسی خارج از چهارچوب رابطه (ازدواج، نامزدی و یا حتی دوستی) خیانت محسوب می شود و دو طرف به مشاوره خیانت همسر نیاز دارند، اما ارسال متن عاشقانه چه می شود؟ اگر شریک زندگی شما چندین وام بگیرد و بدهی کلانی را بدون اطلاع شما به بار آورد، چه می کنید؟ آیا رابطه جنسی مجازی (سکس چت یا سکس تلفنی) با شخص دیگری غیر از شریک زندگی خود، برقراری ارتباط با یک شخص سابق در شبکه های اجتماعی یا حفظ مشخصات دوستانه آنلاین حتی اگر قبلاً در رابطه هستید خیانت محسوب می شود؟ پاسخ به چگونگی تعریف خیانت در افراد رابطه بستگی دارد. با ذهن آرا همراه باشید؛ این‌جاییم تا با مشاوره حضوری و تلفنی خیانت به شما و بهبود رابطه تان کمک کنیم…

خیانت همسران؛ چه رفتاری یک خیانت محسوب می شود؟

خیانت همسر

مطالعه اخیر که توسط Deseret News انجام شد اعلام کرد هنگامی که از ۱۰۰۰ نفر در مورد آنچه “خیانت” است نظرسنجی شد، پاسخ های متناقضی یافت. اکثر پاسخ دهندگان (۷۱٪ -۷۶٪) گفتند که تماس جنسی فیزیکی با شخصی خارج از رابطه همیشه آستانه خیانت را برآورده می کند. با این حال، اکثریت دیگری فکر می کنند که داشتن یک پروفایل دوست یابی آنلاین (۶۳٪) یا ارسال پیام های عاشقانه برای شخص دیگری (۵۱٪) همیشه باید خیانت تلقی شده و نیازمند مشاوره حضوری یا تلفنی خیانت است. خطوط پیرامون اینکه آیا دنبال کردن فعالیت های همسر سابق در رسانه های اجتماعی خیانت محسوب می شود حتی مبهم تر بود: ۱۶٪ گفتند که چنین فردی همیشه خیانت می کند، ۴۵٪ فکر می کنند که احتمال خیانت و نیا به مشاوره خیانت همسر وجود دارد و ۳۹٪ پاسخ می دهند که هرگز چنین نبوده و نخواهد شد.

همانطور که این نظرسنجی نشان می دهد، نحوه تعریف خیانت شخص ذهنی است. در همین راستا یکی از متخصصان برجسته در زمینه مشاوره حضوری و تلفنی خیانت و نویسنده کتاب خیانت گفته است:

بهترین بدترین چیزی که می تواند در ازدواج شما اتفاق بیفتد: راهنمای کامل نحوه بهبودی امور، بر اهمیت تعریف خیانت در جلسه تاکید می کند. السلیم همچنین می گوید: “بسیاری از درمانگران این اشتباه را می كنند كه توجه كافی به تعریف خیانت نمی كنند.” “از جلسه اول، اگر توافق نکنیم که چه چیزی را بنامیم، دیگر نمی توانیم جلوتر برویم” زیرا شناسایی صحیح مسئله، راهنمایی برای استفاده از مداخلات مشاوره ای است.

همچنین السالم، یک درمانگر ازدواج و مشاور خانواده در یک کنفرانس خصوصی در کالیفرنیا، اشاره کرد که:

هنگام تعریف خیانت، تحقیقات اغلب به ارزش‌های ناهماهنگ متکی است، که هر رابطه ای را متناسب با مدل “سنتی” نیست. (بخوانید: یک زوج متاهل دگرجنسگرا). برای پاسخ‌گویی به انواع روابط موجود و فرهنگ های خرد و فرهنگ بزرگ مردم، آلسلیم تعریفی انعطاف پذیر از خیانت ایجاد کرد که می تواند برای همه مراجعانش، از جمله کسانی که LGBTQ+ یا چندشاخه هستند، مفید باشد.

مشاور خانواده و ازدواج قبل از شروع جلسات مشاوره خیانت همسر باید حد و مرز را مشخص کنید

همه روابط باید دارای قراردادی باشند -چه کلامی و چه کتبی- که وظایف، نیازهای عاطفی و جنسی و حد و مرزهای که انتظار می رود در این رابطه برآورده شود و اینکه این نیازها تا چه اندازه منحصر به شرکا در این رابطه است. رابطه، خیانت نقض قرارداد انحصارطلبی است که شما با شریک زندگی (شریک) خود دارید… و این نیازها را بدون رضایت شریک زندگی (شریک زندگی) به خارج از رابطه با دیگران می سپارد.

خیانت در فضای مجازی

آل سلیم، که در این زمینه در کنفرانس ۲۰۲۰ انجمن بین المللی مشاوران ازدواج و خانواده (IAMFC)، بخشی از انجمن مشاوره آمریکا به این نکات اشاره کرده بود افزود که در حقیقت، پیشرفت های فن آوری مانند پورنوگرافی یا واقعیت مجازی – فناوری که به مردم اجازه می دهد احساسات لمسی فیزیکی را به طور واقعی تجربه کنند – لایه های جدیدی از پیچیدگی را به خیانت و روابط اضافه می کنند.

آلسالیم یادآور می شود:

مردم می توانند از فناوری برای فرار از مشکلات دنیای واقعی و ابداع مجدد خود استفاده کنند. یکی از مشتری های او از اختلال نعوظ رنج می برد. او به دلیل شرم و ننگ مرتبط با شرایط خود، به جای پرداختن به مسئله با همسرش، به رابطه جنسی مجازی روی آورد تا راهی برای تأمین کسری حس جنسی و عزت نفس پایینش باشد.

“از آنجا که [فناوری] مرز جدیدی است ، یک قلمرو ثبت نشده است. خیلی از افراد نمی توانند در مورد مناسب یا نامناسب بودن رفتار خیانت در اینترنت توافق كنند زیرا ما برای آن نقطه مرجعی نداریم، “این ابهام عبور از این خطوط را برای مردم راحت تر می کند زیرا در ذهنشان آنها کار بدی انجام نمی دهند.”

وقتی به مشاوره خیانت همسر نیاز دارید؛ فراتر از عدم رضایت از رابطه

عدم رضایت از رابطه علت اصلی خیانت است، اما از تنها علت آن فاصله دارد. مشاوران خبره خیانت همسر توصیه می کنند که مشاوران هنگام کار با خیانت سه دسته را در نظر بگیرند.

  • اولین مورد عوامل دوگانه است، که هر نوع رابطه ای است که منجر به عدم نیازهای جنسی یا عاطفی زوجین توسط یکدیگر می شود.
  • دسته دوم عوامل فردی است – سابقه شخصی هر یک از شرکا و سلامت کلی روان. مشاوران مشاوره باید در مورد سابقه خانوادگی مشتری و سایر موارد مربوط به سلامت روان ، نه فقط سابقه ارتباط آنها، سوال کنند. وی خاطرنشان می کند که برخی از مسائل بهداشت روان، مانند اختلال دو قطبی و اختلالات شخصیت خودشیفته، ضد اجتماعی و اختلال مرزی، ممکن است احتمال خیانت را افزایش دهد.

آل سلیم می افزاید، افرادی که در سنین پایین ضربه جنسی را تجربه کرده اند نیز به احتمال زیاد در بزرگسالی خیانت می کنند زیرا این ضربه ممکن است بر دلبستگی، هویت جنسی و نوع روابط آنها در بزرگسالی تأثیر بگذارد.

خیانت همسر

  • دسته سوم عوامل فرهنگی اجتماعی، از جمله شغل، فرهنگ، خانواده، دوستان، سبک زندگی، عوامل تنش زای محیطی و غیره است. داده های نظرسنجی گرفته شده از اشلی مدیسون، وب سایتی که به افراد متاهل در انجام امور کمک می کند ، نشان می دهد که مشاغل و مشاغل خاص ارتباط بیشتری دارند با خیانت. این مشاغل معمولاً شامل مسافرتهای مکرر است. افراد را در معرض ضربه قرار دهید. دارای ساعتهای طولانی و استرس زا. یا محیط های کاری ناسالم را ارائه دهید (از جمله نمونه های ارائه شده پرسنل نظامی، اولین پاسخ دهندگان، پرستاران، افسران پلیس و افراد در فروش). این تحقیق نشان می دهد که چگونه عوامل فرهنگی اجتماعی افراد می توانند رفتار خیانت را تسهیل کنند.

هفت مرحله عیب یابی که مراجعان در هنگام بهبودی از خیانت پشت سر می گذارند به شرح زیر هستند:

  1. زمینه سازی برای بهبودی
  2. گرفتن داستان و شنیدن از جانب دو طرف
  3. تأیید تأثیرپذیری و قبول اشتباهات
  4. انتخاب مسیر
  5. ایجاد یک برنامه عملیاتی
  6. پیاده سازی و بهبودی دردها و مشکلات زوج
  7. پایداری وضعیت زوجین

مشاوره خیانت همسر و پیمایش در روایت ماجرا

بعضی از درمانگران از اينكه مشتريان جزئيات مربوط به خيانت را در اختيار داشته باشند، خودداری می كنند، زيرا می ترسند اين امر موجب آسيب بيشتر مشتريان شود و يا مجدداً به خیانت منجر شود. السالیم ادعا می کند که روایت این ماجرا بخشی دردناک و در عین حال حیاتی از بهبود است که اگر با افشای سطح مناسب انجام شود، می تواند به بهبودی کمک کند.

السالیم یک روز کامل را در برنامه آموزش SART خود به مشاوران آموزش اختصاص داده است که چگونه می توانند به مشتریان کمک کنند تا داستان های خود را بدون استفاده مجدد از مهارت هر دو طرف (با به اشتراک گذاشتن اطلاعات زیاد یا بسیار کم) و بدون به حداقل رساندن و اغراق اتفاقات ، در میان بگذارند. وی می گوید:

با مشاوره خیانت، “هر اشتباهی مهم است”. “هنگامی که افراد پس از کشف خیانت وارد می شوند، چه اخیر باشد و چه از گذشته، آنها بسیار شکننده هستند، بنابراین در این زمان است که شما باید استراتژیک و سازگار باشید و هر مداخله را برنامه ریزی کنید و نحوه پاسخگویی به نتیجه مداخله را داشته باشید. “

سخن پایانی

خیانت همسر

مشاوره خیانت همسر امری طولانی، دردناک و گاها آزاردهنده است که شروع و به پایان رساندن آن مستلزم اراده و صبر مشاور و زوجین است. با مراجعه به یک مرکز مشاوره خوب و درمان تحت نظر مشاور خانواده و یا انجام مشاوره تلفنی خیانت می‌توانید از این سد عبور کرده و رابطه‌تان را نجات دهید. در غیر این صورت به بهترین نحو ممکن از هم جدا شده و زندگی تازه‌ای را آغاز می‌کنید. برای شروع این کار پیشنهاد ما به شما ابتدا مطالعه‌ی نوشته‌ی بهترین مرکز مشاوره و خیانت همسر در تهران است…!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *