مرکز مشاوره میرداماد، دکتر روانشناس خوب در میرداماد

شاید شما هم از دسته کسانی باشید که ساعات زیادی را در اینترنت به دنبال مرکز مشاوره میرداماد و دکتر روانشناس خوب در میرداماد و سایر مراکز روانشناسی در شرق و شمال تهران گشته‌اید. اگر هدفتان مراجعه به یک مرکز روانشناسی حرفه‌ای و تخصصی‌ست راه را درست آمده‌اید! با ما همراه باشید تا با هم ویژگی‌های یک مرکز مشاوره خوب را مرور کنیم. در انتها یک مرکز مشاوره بسیار خوب به شما معرفی خواهیم کرد.

افزایش روز افزون مراجعان به مراکز مشاوره

مرکز مشاوره میرداماد، دکتر روانشناس خوب در میرداماد

همان‌طور که احتمالا به خوبی می‌دانید؛‌ روزانه افراد زیادی برای حل مشکلات روحی و روانی خود یا عزیزانشان به دنبال بهترین روانشناسان و متخصصان بهداشت روان می‌گردند. باعث خوشحالی ماست که کمک مشاوران بیش از گذشته در فرهنگ غنی ما جا افتاده و مردم برای حل مشکلاتشان به ما و همکاران عزیز ما اعتماد می‌کنند. کلینیک ذهن آرا این اعتماد را پاس نهاده و تمام تلاش خود را برای جلب رضایت شما مراجعان عزیز و همراهان گرامی خود می‌کند.

مرکز مشاوره و روانشناسی خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

همه ما در زندگی در موقعیت‌هایی سخت و طاقت‌فرسا قرار می‌گیریم، گاهی عرصه چنان به ما تنگ می‌شود که احساس می‌کنیم نمی‌توانیم بدون کمک یک مشاور خوب و یا مراجعه به مرکز مشاوره خوب حالمان را بهتر کنیم. در این مواقع هیچ چیز بهتر از پیدا کردن یک مرکز روانشناسی و روان درمانی خوب با انرژی مثبت و صحبت با یک مشاور خوب و همدل نیست. بیایید تا با هم ابتدا با ویژگی‌های یک مرکز روانشناسی خوب در میرداماد تهران و سپس مشخصات یک متخصص بهداشت روان حرفه‌ای آشنا شویم!

بخش بزرگی از هویت یک مرکز مشاوره خوب را مشاوران آن شکل می‌دهند!

جای تردید نیست که کاری که روانشناسان انجام می دهند به طرز بسیار قابل توجهی بر زندگی دیگران تأثیر می گذارد. متخصصان اعصاب و روان مدافعان سلامت روح و روان جامعه هستند و بدون وجود آن‌ها نه تنها بسیاری از مشاغل از دست می‌رود بلکه سطح سلامت روان جامعه هم افت شدیدی می‌کند و به همین ترتیب مشکلات شدیدی در بافت اجتماع پدید می آید. اما مشاوره دادن و تشخیص مشکل و همچنین حرکت در مسیر درمان درست و اصولی کار هر کسی نیست. نه تنها مشاوره و روانشناسی کار همه افراد نیست بلکه تمام کسانی که درس روانشناسی خوانده‌اند هم روانشناس خوب نیستند!

مرکز مشاوره خوب، وقت شناس است!

حتما بارها برای شما هم پیش آمده که ساعت‌ها در مطب پزشک منتظر مانده باشید و اعتراضتان هم راه به جایی نبرده باشد. نه تنها مراکز مشاوره خوب بلکه تمامی اماکن خدماتی باید برای انرژی و وقت مراجعانشان احترام قائل باشند. هر چند در بسیاری موارد تاخیر پزشکان و همچنین مراجعان مراکز مشاوره امری اجتناب ناپذیر است اما یک مرکز مشاوره خوب در میرداماد یا هرجای دیگر؛ به عنوان الگو باید بتواند تا حد امکان زمان‌بندی خوب و دقیقی داشته باشد.

مراکز مشاوره خوب فضای آرام و آرامش‌بخشی برای شما تدارک می‌بینند!

مرکز مشاوره هروی

فضای مرکز مشاوره با شما صحبت می‌کند. مرکز مشاوره خوب باید امکاناتی مانند سرویس بهداشتی، محلی در مرکز مشاوره و یا نزدیک به آن برای صرف یک میان وعده و همچنین آب‌سردکن یا هر مخزن آب آشامیدنی دیگری برای مراجعانش تدارک ببینند. تعدادی صندلی کافی برای راحتی مراجعان هم از ملزومات یک مرکز مشاوره خوب است.

یک مرکز مشاوره خوب شما را دلسوزانه راهنمایی می‌کند.

هیچ مرکز مشاوره‌ای ایده‌آل نیست. در مواردی نیاز است تا پزشک یا مرکز مشاوره شما را به متخصص دیگری ارجاع دهد. ممکن است این متخصص در خارج از این مرکز مشاوره باشد یا مطب مستقلی داشته باشد. مرکز مشاوره خوب می‌داند که در درجه اول برای خدمت و بهبود سلامت روان شماست که تلاش می‌کند پس در موارد لازم حتما شما را برای درمان بهتر و دقیق‌تر به مراکز مشاوره و همکاران دیگر ارجاع می‌دهد.

دکتر روانشناس خوب در میرداماد روند درمان شما را دنبال می‌کند.

مرکز مشاوره خوب در صورتی که درمان را قطع کنید یا به تاخیر بیاندازید حتما از شما علت را جویا می‌شود. پزشکان و متخصصان دلسوز سلامت روان خواهان بهبود هر چه سریع‌تر شما هستند و می‌دانند که رها کردن درمان در مواردی منجر به بدتر شدن حال شما می‌شود. مرکز مشاوره‌ای که تماس‌هایش به پرداخت حق ویزیت جلسه محدود شود معمولا نمی‌تواند بهترین مرکز مشاوره باشد.

مراکز خوب همیشه سخت‌گیرند!

ممکن است روزهایی از روند درمان و شدت تکالیفی که روان درمانگر بر دوشتان نهاده احساس خستگی کنید. اما هیچ دستاوردی بدون تلاش و سختی به دست نمی‌آید. روانشناسان خوب درست مانند مربیان ورزشی هستند که با وجود سختی کار و درد عضلات شما را وادار می‌کنند تمرین کنید تا بتوانید به یک استقامت پایدار برسید. با آن‌ها درمورد خستگی‌تان صحبت کنید و اجازه دهید در هر قدم همراهتان باشند.

مراکز مشاوره روانشناسی حرفه‌ای همیشه از بهترین‌ها استفاده می‌کنند!

مراکز مشاوره‌ای که رزومه و سابقه پزشکانشان را در اختیارتان قرار نمی‌دهند نمی‌توانند قابل اعتماد باشند. نام پزشکان مشغول به کار در مرکز مشاوره را جست و جو کنید. یک مرکز مشاوره خوب ریسک نمی‌کند و از مشاوران باتجربه و با دانش و سواد بالا استفاده می‌کند.

یک مرکز مشاوره خوب به روز است و از تکنولوژی و متدهای نوین استفاده می‌کند.

روانشناسی علمی گسترده و پیچیده است و روزانه مقالات و پزوهش‌های زیادی درمورد متدهای جدید آن منتشر می‌شود. مرکز روانشناسی خوب باید آغوشش را به روی علم روز دنیا باز کند و در عین بهره گیری از متخصصان باتجربه، خلاق، خوش فکر، به روز و دارای متخصصانی محقق باشد.

تعامل با جامعه کلید موفقیت یک مرکز مشاوره خوب

برگزاری کارگاه‌های آموزشی، جلسات روان درمانی ویژه مراجعان و عموم، تعامل با افراد داخل و خارج از حوزه مرکز مشاوره از ویژگی‌های دیگر یک مرکز مشاوره کاربلد و حرفه‌ای هستند. تمام مراکز مشاوره معروف نه فقط برای معرفی خود بلکه برای کمک به سلامت روان جامعه هر از چند گاهی کارگاه‌های روانشناسی و روانشناختی برگزار می‌کنند و در آن به سوالات پاسخ داده و راهکارهای ضروری و حداقلی قابل اجرا را شرح می‌دهند.

در دسترس بودن مرکز مشاوره

مرکز مشاوره خوب باید ترجیحا در نقطه مناسبی از شهر قرار گرفته باشد و به راحتی پیدا شود. مرکز مشاوره در میدان هروی می‌تواند یک انتخاب خوب باشد چرا که به ناوگان حمل و نقل عمومی دسترسی داشته و در محله نسبتا شناخته شده‌ای از شهر تهران قرار دارد.

همچنین دسترسی به ایستگاه اتوبوس یا بی آر تی، مترو و تاکسی نیز از مزایای یک مرکز روانشناسی خوب به حساب می‌آیند. مرکز مشاوره روانشناسی باید تا حد امکان دسترسی به خدمات سلامت روان را برای مراجعانش ساده کند. همچنین خوب است که آدرس دقیق در کارت ویزیت و یا سایت مرکز مشاوره به همراه لوکیشن ضمیمه شود.

مرکز مشاوره و روانشناسی ذهن آرا واقع در بن بست صنایع کمتر از حدود ۳۰۰ متر با متروی قلهک فاصله دارد؛ همچنین این مرکز دقیقا جنب ایستگاه اتوبوس یخچال قرار گرفته است.

یافتن یک روانشناس خوب در محدوده میرداماد؛‌ مرکز مشاوره و روانشناس خوب در میرداماد

گفتیم که یک مرکز مشاوره خوب در میرداماد اگر واقعا عملکردی حرفه‌ای داشته باشد به طور قطع بدون متخصصان حرفه‌ای و دلسوز به این مهم نرسیده است! شاید شما هم پیش از جست و جو در اینترنت، این سوالات را از خود پرسیده باشید:

  • یک روانشناس خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟
  • روانشناس خوب کیست؟ کدام روانشناس خوب در تهران مناسب من است؟
  • یک روانشناس خبره و باتجربه چه ویژگی هایی دارد؟
  • چگونه یک روانشناس خوب در تهران پیدا کنم؟
  • برای حل مشکلاتم به کدام مرکز مشاوره مراجعه کنم؟
  • مرکز مشاوره خوب و روانشناس خوب در میرداماد تهران کجاست؟
  • کدام روانشناس خوب و کدام بد است؟
  • از کجا باید تشخیص دهم که روانشناس مناسب من چه کسی‌ست؟

همه این‌ها سوالاتی‌ست که قرار است مرکز مشاوره ذهن آرا در این نوشته به آن پاسخ دهد. پس با آرامش یک چای برای خودتان بریزید بنشینید و با ما همراه باشید تا روانشناس خوب در تهران را به شما معرفی کنیم! اما قبل از آن لازم است با ویژگی‌های یک روانشناس خوب آشنا شوید تا بتوانید در نهایت از میان روانشناسان خوب، بهترین را برای خودتان انتخاب کنید.

روانشناس خوب، زندگی خوب، روان آسوده

جای تردید نیست که کاری که روانشناسان انجام می دهند به طرز بسیار قابل توجهی بر زندگی دیگران تأثیر می گذارد. متخصصان اعصاب و روان مدافعان سلامت روح و روان جامعه هستند و بدون وجود آن‌ها نه تنها بسیاری از مشاغل از دست می‌رود بلکه سطح سلامت روان جامعه هم افت شدیدی می‌کند و به همین ترتیب مشکلات شدیدی در بافت اجتماع پدید می آید. اما مشاوره دادن و تشخیص مشکل و همچنین حرکت در مسیر درمان درست و اصولی کار هر کسی نیست. نه تنها مشاوره و روانشناسی کار همه افراد نیست بلکه تمام کسانی که درس روانشناسی خوانده‌اند هم روانشناس خوب نیستند!

شما می‌توانید برای رزرو نوبت از بهترین روانشناسان و درمانگران تهران از کلینیک مشاوره در هروی و مراکز روانشناسی در میدان هروی با کلینیک ذهن آرا تماس بگیرید. برای شناخت بیشتر یک روانشناس خوب در تهران ادامه نوشته را مطالعه کنید!

اکنون در دنیایی که اوضاع در آن وارونه و بحرانی‌تر از همیشه شده است، روانشناسان بیش از هر زمان دیگری مورد نیاز جامعه هستند. در یک سبک زندگی مدرن روانشناسان خوب باید به سرعت پیشرفت کنند. روانشناس خوب برای سالهای زیادی نقش حیاتی در جامعه را بازی می کند و باید بتواند خودش را با معضلات و بحران‌های تازه مردم به روز نگه دارد.

مشخصه‌های یک روانشناس خوب در میرداماد تهران کدام‌اند؟

بیش از آن که به ویژگی‌های کلیدی یک روانشناس خوب اشاره کنیم خوب است یک نکته مهم را با هم مرور کنیم. روانشناس خوب در درجه اول باید یک محقق باشد! در این دنیا چیزی پیچیده‌تر از یک انسان پیدا نمی‌کنید. پس لازم است که یک روانشناس خوب در تهران و در کل جهان همواره خودش را با تحقیقات روز دنیا همراه نگه دارد و هیچ‌وقت مطالعه و پژوهش را متوقف نکند.

علم روانشناسی و دنیای مشاوره به افرادی با توانمندی علمی و پژوهشی بالا و خودآگاه نیاز دارد. روانشناس خوب باید پیش از همه به یک خودشناسی عمیق برسد تا بعدها بتواند مشکلات دیگران را درک و حل کند.

صبر، روانشناس خوب عجله نمی‌کند!

مرکز مشاوره میرداماد

روانشناسان باتجربه و خوب می‌دانند که که دستیابی به موفقیت در جلسات درمان ممکن است بسیار بسیار طولانی شود. در واقع مراجع آن کسی‌ست که روند را پیش می‌برد و روانشناس تنها به عنوان یک راهنما عمل می کند. به همین دلیل معلوم نیست که مشاور هر روز با چه کیسی رو‌به‌رو می‌شود. اگر روانشناس مد نظرتان عجول است، طاقت ندارد و حرف‌ها و تکالیف زیادی بر دوش شما می گذارد بهتر است به دنبال یک مشاور بهتر بگردید. روانشناس خوب می‌داند که عادت‌های قدیمی به سختی ترک می‌شوند و مراجع در صورتی که به کمک احتیاج نداشت هرگز به او مراجعه نمی‌کرد. روانشناس خوب باید شرایط سخت بیمار را درک کند و به ساده‌ترین شکل ممکن او را راهنمایی کمد. روانشناسی که صبور نیست می‌تواند در برخی موارد حتی اوضاع را بدتر کند و به بیمار صدمه بزند.

همدلی، تو را می‌شنوم و می‌فهمم و می‌خواهم به تو کمک کنم!

همدلی به معنای توانایی تشخیص و پاسخ دادن به احساسات دیگری است. دقت کنید که همدلی با همدردی متفاوت است. وقتی با کسی همدردی می‌کنید کاملا این درد را درونتان احساس می‌کنید و چه بسا در همان لحظه خودتان هم احساس طرف مقابل را عینا داشته باشید. اما همدلی به معنای درک طرف مقابل بدون قرار گرفتن در شرایط مشابه و درد کشیدن است.

وقتی با کسی همدلی می کنید نیازی به “قدم گذاشتن” در دنیای آنها و حس کردن چیزی کخ احساس می‌کنند را ندارید. همچنین نیازی به تقسیم ارزش ها و عقاید آنها نیست. اما یک روانشناس خوب، باید قادر باشد احساساتی که توسط مراجعش بیان می‌شود را تشخیص دهید مخصوصا در حالتی که ممکن است احساساتی قدرتمند و فوق‌العاده دردناک باشند. مراجع باید باور کند و ببیند که روانشناس صدای او را شنیده‌ و احساساتش را درک کرده‌ است. بیمار باید این احساس را داشته باشد که که پاسخ مشاور واقعی است. اما یک روانشناس خوب و خبره در میرداماد همچنین باید بتواند احساسات خودش را کنترل کند و اطمینان حاصل کند که درگیر داستان مراجع نخواهد شد.

این امر یکی از مهم‌ترین نکاتی‌ست که روانشناسان باید رعایت کنند و مراقب باشند تا با همدردی به جای همدلی به خود و بیمارشان صدمه نزنند. هر چند این اتفاق چیز نادری نیست، به ویژه اگر روانشناس خوب درگیر معالجه افرادی باشد که درمورد مشکلاتی صحبت می کنند که بسیار شبیه به مشکلات خودشان است بسیار مهم است.

به گفته دکتر ماری داود ، رئیس دانشجویان دانشگاه ایالتی مینه سوتا در ایالات متحده: “روانشناسان همدلی و نگرانی واقعی را نشان می دهند. آنها متوجه تفاوت های ظریف در تن صدا و زبان بدن می شوند. مهارت هایی مانند گوش دادن فعال و تأمل ، مشتری را ترغیب می کند تا افکار ، احساسات و عقاید سرکوب شده را به اشتراک بگذارد. روانشناسان مرزها را رعایت می کنند و هرگز از مرز روابط حرفه ای و درمانی عبور نمی کنند. آنها همچنین می دانند که یک اصول اخلاقی وجود دارد که انتظار می‌رود آن را دنبال کنند، و توانایی آنها برای پیروی از این دستور فقط در مورد روانشناس فردی نیست، بلکه در کل حرفه است. توافق نامه محرمانه بودن که بین روانشناسان و مشتریان آنها وجود دارد مقدس است و جز در شرایط شدید قابل نقض نیست. اخلاق مهم دیگر شامل توسعه مداوم تخصص آنها از طریق تعامل با دانش فعلی، شرکت در نظارت و توسعه مرزهای محکم برای محافظت از مراجعان خود در برابر آسیب است.”

قابل اعتماد بودن، شما باید با یک روانشناس خوب همان‌طور که در ذهنتان با خودتان حرف می‌زنید صحبت کنید!

دکتر مری داود هشدار می‌دهد که “مراجعان در مورد قابل اعتماد بودن یک روانشناس شهود دارند”. مشتریانی که به روانشناسان خود اعتماد ندارند، به آنها اعتماد نخواهند کرد. این موضوع پیشرفت درمان را غیرممکن می کنند. جلسات می تواند مدت‌ها قبل از ایجاد اعتماد واقعی ادامه داشته باشد و روانشناسان نباید تصور کنند که مراجعان آماده است تا رازهای عمیق خود را فاش کند فقط به این دلیل که آنها در یک جلسه حضور داشتند. بسیاری از مشتریان بالقوه با هدف درمان مسائل سطح ، به مطب روانشناس می رسند. ممکن است مدتی قبل از آمادگی برای عمیق‌تر شدن باشد.

ارتباط ساده و صمیمی با مراجع، روانشناس خوب باید مانند یک دوست با شما صحبت کند

یک روانشناس خوب در تهران باید با توجه به پیچیدگی موضوع بتواند ارتباط موثر داشته باشد. اگرچه بیمار کسی است که بیشتر صحبت‌هاها را انجام خواهد داد، اما انتظار نمی‌رود صحبت بیمار صریح و مختصر باشد. متخصصان بهداشت روان باید با واژگان احساسی و دقیق و ساده کاملاً حس بیمار را درک کرده و او احساس امنیت عاطفی بدهند. مهارت‌های ارتباطی هنگام برخورد با سایر متخصصان بهداشت روان و پزشکی نیز به کار می آیند. ذهنیت باز روانشناسان باید نسبت به انواع افراد و موقعیت‌ها مداراگر، آرام و کنجکاو باشند. روانشناس خوب در تهران بیمار را قضاوت و سرزنش نمی‌کند. قضاوت درباره مراجعان و موقعیت‌های آنها به‌شدت مضر است و بیمارانی که احساس می‌کنند قضاوت می شوند برای مدت طولانی تحت درمان باقی نمی مانند. آن‌ها یا در بهترین حالت مشاورشان را عوض می‌کنند یا از روند روان درمانی مایوس شده و آن را به کل کنار می‌گذارند.


نوشته مرتبط: مرکز مشاوره خوب در میدان هروی


روشن فکر، اول تحقیق بعد درمان!

روانشناسی یک زمینه بسیار گسترده و همیشه در حال پیشرفت است. بنابراین ذهن روانشناسان خوب در یک مرکز مشاوره خوب در میرداماد یا هر جای دیگر باید به روی روش‌ها و تئوری‌های جدید باز باشد. آنها باید از دامی که بسیاری از متخصصان پزشکی به دام می افتند جلوگیری کنند. این دام بستن ذهن و تکیه بر دانسته‌های سال‌های گذشته در دانشگاه است. یعنی به جای پذیرفتن و درج اطلاعات جدید، به طور مداوم به دانسته‌های قدیمی خود بچسبند.

مرکز مشاوره در میرداما، سخن پایانی

چه در میرداماد و چه در جنوب تهران یا شهرهای دیگر جای جای کشورمان، همه ما حق دسترسی به یک مشاور خوب و حرفه‌ای را داریم. در صورتی که احساس می‌کنید برای بهتر شدن حالتان به کمک احتیاج دارید می‌توانید با کلینیک مشاوره و روانشناسی ذهن آرا واقع در قلهک (خیابان شریعتی جنوب (پس از میرداماد) نرسیده به دوراهی قلهک – خیابان شریعتی شمال پس از دوراهی قلهک بن بست صنایع) تماس بگیرید. مرکز مشاوره ذهن آرا برای تمامی عزیزان ساکن در شمال و شرق تهران و حتی سایر مناطق از طریق مترو و اتوبوس به سادگی قابل دسترس است.

ضمنا به عنوان نکته پایانی؛ فراموش نکنید که افرادی که به کلینیک‌های روانشناسی مراجعه و اقدام به درمان و بهبود روحیه‌شان می‌کنند لزوما دچار معضلات روحی و روانی نیستند.

امتیاز دهید.
نوشتن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CAPTCHA ImageChange Image