مشاوره قبل از ازدواج

بهترین مرکز مشاوره پیش از ازدواج در تهران

مشاوره پیش از ازدواج برای یک عمر زندگی عاشقانه

واکسن پیشگیری از طلاق

ازدواج یکی از مهمترین انتخاب های شخص در زندگی به شمار می آید. بدون شک، برای انتخاب بهتر نیاز به شناخت و آگاهی بیشتر از همسر و حتی خودمان داریم. بهتر است برای دریافت نتیجه ی بهتر، در چند جلسه ی مشاوره نزد دکتر روانشناس به این شناخت برسیم. البته افراد با دید باز و ذهن آزاد می توانند این شناخت را خودشان نیز به دست آورند اما اکثرا افراد به یک شناخت سطحی می رسند و آن را کافی می دانند. بهترین راه برای رسیدن به بینش عمیق و شناخت کافی، از طریق جلسات مشاوره ی پیش از ازدواج در مراکز معتبر قابل انجام است. بی شک برای شروع یک زندگی زناشویی موفق و انتخاب همسر نیاز به آگاهی و شناخت از خود و همسر خود داریم که این شناخت باید طی یک دوره ی ۸تا ۱۱ ماه زیر نظر دکتر روانشناس باید صورت بگیرد.گاهی افراد ملاک های پیش از ازدواج و یا مشاوره ازدواج را نادیده می انگارند و به شناخت سطحی بدست آمده ی خود بسنده می کنند اما ازدواج از مهم ترین تصمیمیات زندگی هر آدمی محسوب میشود که نیاز به سنجشی عمیق دارد شما از طریق کارگاه های زوج درمانی و خانواده درمانی در کلینیک روانشناسی می توانید به این سنجش عمیق دست پیدا کنید

ملاک های افراد برای ازدواج

تناسب فرهنگی

موضوع بسیار مهمی که هنوز در خانواده های ایرانی موج میزند مقوله ی فرهنگی و مذهبی است با اینکه دختر و پسرها بعضا به صورت جدا زندگی می کنند ولی هنوز وابستگی عاطفی را بین آنها می بینیم در شروع یک زندگی مشترک شناخت خانواده ها و آگاهی از عقاید دو طرف ازموضوعات مهم است زیرا اگر از نظر فرهنگی در سطح هم نباشند با مشکل مواجه می شوند

سوابق خانوادگی

شما اجازه ندارید فردی را به خاطر گذشته اش سرزنش و یا محکوم کنید به این خاطر که بسیاری از مسائل از کنترل من و شما خارج است و بی شک هیچ کس از داشتن پدری معتاد و یا مادری الکلی خوشحال نیست اما شما حق انتخاب دارید و می توانید بر اساس پرس وجو آنچه را مورد پذیرش خانواده ی خودتان است را بسنجد و بپذیرید

میزان تحصیلات

تناسب میان سطح تحصیلات زوجین بسیار مهم است ، به طور مثال پسری که دانشگاه نرفته است و با دختری که از جایگاه اجتماعی خوبی و تحصیلات عالیه برخوردار است بی شک در گذر زمان به مشکلات زیادی برخواهند خورد پس تناسب در این مبحث به درک دو طرفین کمک خواهد کرد تا دنیای همدیگر را بیشتر درک کنند

طبقه اقتصادی

مقوله ی شغل ، میزان درآمد ،موضوع مهمی برای پسر محسوب می شود .البته در دنیای امروزه با برابری های زن و مرد خانم ها هم پابه پای مردان در جامعه فعالیت کرده و از سطح و جایگاه اجتماعی عالی برخوردارند ولی می توان گفت هنوز هم از لحاظ مالی از وظایف مرد محسوب می شود که خانواده را اداره کند

نسبت سنی

اختلاف سنی می تواند در تفاهم و تعاملات زوجین بسیار تاثیر گذار باشد به صورت معمول روانشناسان ۵ سال فاصله ی سنی را مطلوب می دانند یعنی پسر ۵ سال از دختر بزرگتر باشد اما فاصله ی سنی زیاد می تواند در میزان درک دو طرف آسیب هایی را ایجاد کند و بهتر است در این موارد افراد به مشاوره قبل از ازدواج مراجعه کنند.

سوالات پر تکرار درباره مشاوره قبل از ازدواج

مشاوره پیش از ازدواج ذهن آرا

آیا مشاوره پیش از ازدواج ضروری است؟

نه. مشاوره ازدواج برای ثبت ازدواج ضروری نیست. به همین خاطر افراد در جریان برگزاری مراسم و گرفتاری های دیگری که قبل از ازدواج دارند، مشاوره ی ازدواج را به سادگی فراموش می کنند. این گرفتاری های به قدری زیاد هستند که ممکن است خواب کافی یا غذای مناسب نیز نتوانند داشته باشند. بیشتر افراد بعد از ازدواج به عواقب این کارها بر میخورند و عواقب ازدواج بدون شناخت بسیار سنگین تر از دیگر کارهایی است که به آن بی توجه بوده اند.

هزینه مشاوره ازدواج

هزینه مشاوره قبل از ازدواج چقدر است؟

هزینه مشاوره قبل از ازدواج بسته به کیفیت کار درمانگر، سوابق کاری متخصص، تست های روانشناسی مورد نیازو غیره می تواند بسیار متفاوت باشد. همچنین تعداد جلسات مورد نیاز و سطح مورد انتخاب نیز روی قیمت تاثیر گذار است. اگر بودجه ی شما کم است می توانید از بسته ی اقتصادی مشاوره ازدواج کلینیک ذهن آرا استفاده کنید.

مشاوره ازدواج از راه دور

می شود مشاوره ازدواج را تلفنی یا آنلاین انجام داد؟

به دلیل این که متخصص روی رفتار و حالات چهره ی افراد نیز تحلیل انجام می دهد، حضور دو طرف نزد درمانگر باعث می شود که خدمات بهتری را دریافت کنند اما برای افرادی که مشغله ی زیادی دارند یا دسترسی به درمانگر مناسب ندارند خدمات مشاوره پیش از ازدواج به صورت تلفنی و اینترنتی نیز قابل انجام است.

مرکز مشاوره مذهبی

آیا مشاور ازدواج فقط به مسائل اعتقادی می پردازد؟

اگرچه تناسب افراد از نظر مسائل شرعی و اعتقادی در ازدواج بسیار با اهمیت است اما کار درمانگر مداخله در اعتقادات و مسائل شخصی افراد نیست و شخصیت دو طرف را بر اساس دانش روانشناسی مورد تحلیل و بررسی قرار می دهد و مشکلاتی که سر راه آن ها به وجود خواهد آمد را به آن ها گوشزد خواهد کرد.

مرکز مشاوره پیش از ازدواج ذهن آرا

کلینیک روانشناسی ذهن آرا، یکی از تخصصی ترین مراکز مشاوره و روانشناسی در تهران بوده و با در اختیار داشتن بیش از 30 درمانگر متخصص و با تجربه، در همه ی حوزه های مشاوره و روانشناسی مشغول فعالیت می باشد. 

درمانگران این مرکز در حوزه مشاوره قبل از ازدواج با دقت و وسواس خاصی گزینش شده اند و تجربه و سابقه ی کاری فراوانی در حوزه های مرتبط داشته و دارند. در ادامه ی این مطلب متخصصین مشاوره ازدواج کلینیک روانشناسی ذهن آرا را معرفی کرده و رزومه ی آن ها را در اختیار شما قرار می دهیم.

مرکز روانشناسی ذهن آرا، مرکز مشاوره، مرکز روانشناسی، کلینیک روانشناسی، دکتر روانشناس

بهترین دکتر مشاوره قبل از ازدواج

گالری تصاویر

اولین هدف در طراحی داخلی این کلینیک، ایجاد حس خوب آرامش و سر زندگی بوده و تمام توجه و تمرکز تیم ذهن آرا، برآورده کردن این هدف و ایجاد رضایت حد اکثری در مراجعین محترم می باشد. همچنین این مرکز، پذیرای انتقادات و پیشنهادات مراجعین برای هرچه بهتر شدن خدمات بوده و می باشد.

برای دریافت خدمات از مرکز مشاوره پیش از ازدواج ذهن آرا با ما تماس بگیرید

گالری تصاویر

اولین هدف در طراحی داخلی این کلینیک، ایجاد حس خوب آرامش و سر زندگی بوده و تمام توجه و تمرکز تیم ذهن آرا، برآورده کردن این هدف و ایجاد رضایت حد اکثری در مراجعین محترم می باشد. همچنین این مرکز، پذیرای انتقادات و پیشنهادات مراجعین برای هرچه بهتر شدن خدمات بوده و می باشد.

blank

برای دریافت خدمات از مرکز مشاوره قبل از ازدواج ذهن آرا با ما تماس بگیرید

blank