بهترین مشاور کنکور در تهران

بهترین مشاور کنکور در تهران

دغدغه اکثر شرکت کنندگان در کنکور، پیدا کردن بهترین مشاور کنکور در تهران یا شهرستان خودشان است.

بهترین مشاور کنکور در تهران

چطور یک مرکز مشاوره کنکور خوب پیدا کنیم؟

هرچه بیشتر به کنکور نزدیک می شویم، نیاز دانش آموزان به یک مشاور کنکور خوب بیشتر احساس می شود.  اما چطور باید یک مشاور کنکور خوب پیدا کنیم و در دام تبلیغات شرکت ها و موسسه های کنکور سودجو نیفتیم؟
در این مقاله از مرکز مشاوره ذهن آرا، به معرفی ویژگی های یک مشاور کنکور خوب می پردازیم و سعی می کنیم بهترین مشاور کنکور در تهران را به شما عزیزان معرفی کنیم.

ویژگی های بهترین مشاور کنکور در تهران

همانطور که توضیح دادیم، برای انتخاب یک مشاور کنکور خوب نباید به تبلیغات دروغین و یا وعده های این موسسات اهمیت بدهیم اما چطور باید یک مشاور تحصیلی و مشاور کنکور خوب را در تهران پیدا کنیم؟ یک مشاور کنکور خوب چه ویژگی هایی دارد؟

به روز بودن

مشاور کنکور خوب هرسال باید اطلاعاتش را به روز کند زیرا کنکور هرساله تغییراتی را تجربه می کند پس مشاوری که هرسال به روز نشود نمی تواند مشاوره خوبی به شما بدهد.

آشنایی با شیوه های مطالعه

مشاور کنکور خوب باید شیوه های برتر مطالعه و توجه تمرکز را بداند و حدالمکان به صورت تئوری درس های مربوط به این نکات را در دانشگاه گذرانده باشد.

تقویت روحیه

مشاور کنکور خوب باید بتواند به صورت روانشناسی روی دانش آموز کار کند و روحیه دانش آموز را در همه مراحل قبل از کنکور بالا نگه دارد.

دلسوزی

یک مشاور کنکور خوب باید دلسوز دانش آموز باشد و صرفا برای منافع شخصی و درآمد زایی توصیه های بی فایده به دانش آموزان ارائه ندهد.

برنامه ریزی شخصی

مشاور کنکور خوب با بررسی ویژگی های شخصی فرد و حتی با گرفتن تست های شخصیت شناسی از او باید برنامه ای مطابق با شرایط و روحیات برای او تنظیم کند.

تجربه

یک مشاور خوب مشاور با تجربه است. هراندازه هم که اطلاعات مشاور از لحاظ تئوری و آکادمیک بالا باشد نمی تواند جایگزین تجربه در این حوزه شود.

بهترین مشاور کنکور در تهران

آیا مشاوره کنکور حتما باید حضوری باشد؟

بهترین حالت برای مشاوره کنکور به صورت حضوری است اما به این معنی نیست که مشاوره تلفنی کنکور یا مشاوره اینترنتی کنکور قابل انجام نباشد. یک مشاور کنکور خوب می تواند در هر شرایطی بهترین خدمات را هم به صورت حضوری و هم به صورت تلفنی و غیرحضوری ارائه دهد.

شما قطعا بدون مراجعه به مشاور کنکور هم می توانید موفق باشید ولی اگر حس می کنید که در برنامه ریزی برای مطالعه ضعیف هستید یا نمی دانید چطور باید مطالعه کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید به شما توصیه می شود که از مشاوره کنکور استفاده کنید. همچنین توجه داشته باشید که برای هزینه مشاوره کنکور، از پرداخت هزینه های سرسام آور و بی حد و مرز بپرهیزید. درست است که مشاوره کنکور مساله بسیار مهمی است و در آینده تحصیلی و غیر تحصیلی شما تاثیر زیادی دارد اما نیاز نیست برای هزینه مشاور کنکور بیش از حد خرج کنید.

آیا من به مشاوره کنکور نیاز دارم؟

در یک تحقیق میدانی، دانشجویان رشته مدیریت بازاریابی در یکی از دانشگاه های تهران اثرگذاری مشاوره کنکور و مشاوره تحصیلی را در میزان موفقیت دانش آموزان در کنکور سراسری بررسی کردند. در این تحقیق، با بیش از 800 نفر از دانش آموزان رشته های تجربی و ریاضی در تهران و همچنین بیش از 900 نفر از رتبه های زیر هزار کنکور مصاحبه میدانی انجام شد. البته همه دانش آموزان زیر هزار در این تحقیق شرکت نکرده اند و این تعداد از رتبه های زیر هزار سال های 90 تا 95 انتخاب شده بودند. نتایج این بررسی را به شکل خلاصه در زیر توضیح داده ایم

چند درصد از دانش آموزان از مشاوره کنکور استفاده می کنند؟

27%

درصد از دانش آموزان دارای مشاور بودند

64%

درصد مشاور نداشتند و هیچ اعتقادی هم به مشاوره کنکور نداشتند

9%

درصد مشاور نداشتند ولی آن را مفید می دانستند

چند درصد رتبه های زیر 1000 مشاور کنکور داشتند؟

85%

از مشاوره کنکور استفاده کرده اند

15%

از مشاوره کنکور استفاده نکرده اند.

چند درصد دانش آموزان از مشاوره تحصیلی خارج از مدرسه استفاده می کنند؟

91%

مشاوره خارج از مدرسه

9%

فقط مشاوره داخل مدرسه

رتبه های زیر 1000 چطور مشاور کنکور خود را انتخاب کرده بودند

61%

مقایسه مشاوره های کنکور

20%

معرفی اطرافیان

14%

از طریق کادر مدرسه

2%

 برنامه های تلویزیونی

3%

سایر روش ها

بهترین مشاور کنکور در تهران

خدمات مشاوره کنکور در ذهن آرا

مرکز مشاوره ذهن آرا، با در اختیار داشتن بهترین مشاورین کنکور در تهران، سابقه بسیار موثری در زمینه مشاوره تحصیلی و مشاوره کنکور داشته و مشاوره در این مرکز توسط دکتر روانشناس با سابقه انجام می شود و مسیر تشخیص، تحلیل و برنامه ریزی به صورت کاملا علمی پیش می رود. در صورت نیاز می توانید با شماره های مرکز تماس حاصل کرده و از خدمات بهترین مشاور کنکور در تهران بهره مند شوید.

مرکز روانشناسی ذهن آرا، مرکز مشاوره، مرکز روانشناسی، کلینیک روانشناسی، دکتر روانشناس

امتیاز دهید.
نوشتن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.