خیانت کردن همسرمان، و راه های تشخیص آن (10 نشانه خیانت)

فکر می کنید همسرتان خیانت کرده است اما چگونه می توانید مطمئن شوید؟

قبل از شروع بحث این نکته ها را مدنظر داشته باشید: اگر کسی در دل خود احساس کند که شریک زندگی او خیانت می کند، ممکن است حق با او باشد. نشانه های خیانت شامل شریکی است که ظاهر خود را بهبود می بخشد، از تلفن خود محافظت می کند، برنامه خود را تغییر می دهد و از نظر احساسی آدم سابق نیست. البته ممکن است فردی چندین نشانه از خیانت را نشان دهد ولی همچنان وفادار باشد. صرف نظر از موارد خاص، هر گونه از این “نشانه ها” حاکی از فروپاشی روابط است.

خیانت کردنچگونه متوجه می شوید که همسرتان خیانت می کند؟

معمولاً، اگر این سؤال را می‌پرسید، قبلاً مشکوک هستید که قربانی خیانت شده‌ باشید، یا حداقل چیزی در رابطه شما اشتباه است. البته علائم خیانت در هر رابطه متفاوت به نظر می رسد، اما برخی از موضوعات مشترک وجود دارد که می توانید به دنبال آنها باشید. قبل از هر چیز این را به شما می گویم: اگر قلب شما به شما بگوید که شریک زندگی شما خیانت می کند، ممکن است درست باشد.
با این اوصاف، ممکن است بخواهید قبل از اینکه با افراد مهم خود در مورد رفتار آنها روبرو شوید، شواهد دیگری جمع آوری کنید. علائم رایج خیانت که ممکن است بخواهید به دنبال آن باشید عبارتند از:

1. ظاهر بهبود یافته شخص خیانت کار

اگر طرف مقابل شما به طور ناگهانی شروع به ورزش کردن و تغذیه سالم‌تر کرد، این می‌تواند نشانه‌ای از این باشد که آنها سعی می‌کنند برای کسی جذاب‌تر به نظر برسند (احتمالاً شما، اما احتمالاً یک شریک زندگی مشترک). اگر آقای شلوار گرمکن در مهمانی شروع به پوشیدن شلوار با جوراب‌های همسان و پیراهن مد روز کرد، یا گفتن کلمه خانم من می‌توانم کمکی کنم، اگر از بوی بد ناگهان بوی ادکلان خوب داد خطرناک است و ممکن است نشان دهنده یک رابطه جنسی باشد. همینطور برای یک مدل موی جدید و لباس زیر جدید – به خصوص اگر طرف مقابل شما در اطراف شما یکسان به نظر می رسد، اما برای محل کار یا رویدادهای اجتماعی خاص به طور قابل توجهی بهتر است.

2. استفاده مخفیانه شخص خیانت کار از تلفن یا رایانه

خیانت کاران تمایل دارند بیشتر از قبل از تلفن و رایانه خود استفاده کنند و طوری از آنها محافظت کنند که گویی زندگی آنها به آن وابسته است. اگر تلفن و لپ تاپ شریک زندگی شما قبلاً هرگز به رمز عبور نیاز نداشتند و اکنون نیازی به رمز عبور دارند، این نشانه خوبی نیست. اگر همسرتان به طور ناگهانی شروع به حذف متون و پاک کردن تاریخچه مرورگر خود به صورت روزانه کرد، این نشانه خوبی نیست. اگر شریک زندگی شما هرگز از داشتن تلفن خود صرف نظر نمی کند، حتی آن را هنگام دوش گرفتن به حمام می برد، این نشانه خوبی نیست. اگر بخواهید تلفن شریک خود را بررسی کنید، و آنها پاسخ دهند نه، این نیز یک مشکل است. راستش، چه چیزی ممکن است وجود داشته باشد – غیر از اطلاعات مربوط به تولد غافلگیرکننده شما – که بخواهند آن را مخفی نگه دارند؟

خیانت

3. دوره هایی که طرف مقابل شما غیر قابل دسترس است

اگر شریک زندگی شما به شما خیانت می کند، کمتر به تماس های شما پاسخ می دهد و به پیامک های شما پاسخ می دهد. ممکن است بهانه‌های موجهی بشنوید، مثل اینکه در یک جلسه بودند، رانندگی می‌کردند، در «منطقه مرده» بودند و نمی‌دانستند که شما سعی در برقراری ارتباط دارید. اگر شریک زندگی شما در حین کار تا دیر وقت یا در یک سفر کاری غیرقابل دسترس باشد، این یک نشانه بد است.

4. به طور قابل توجهی کمتر، با شما به اتاق می رود

کاهش و افزایش سطح فعالیت جنسی در رابطه شما می تواند نشانه خیانت باشد. رابطه جنسی کمتری اتفاق می افتد زیرا همسر شما روی شخص دیگری متمرکز است. بیشتر رابطه جنسی رخ می دهد زیرا آنها سعی می کنند آن را بپوشانند. یکی دیگر از نشانه های احتمالی خیانت این است که رابطه جنسی شما و همسرتان از نظر عاطفی کمتر احساس می شود. یکی دیگر از نشانه های احتمالی این است که شریک زندگی شما تکنیک ها و فعالیت های جدیدی را وارد زندگی جنسی شما می کند. به همان اندازه که شما ممکن است از آن لذت ببرید، ممکن است آنها در حال یادگیری ترفندهای جدید خارج از رابطه شما باشند.

5. شریک زندگی شما نسبت به شما و رابطه شما خصمانه است

خیانت کاران تمایل دارند رفتار خود را (در ذهن خود) منطقی کنند. یکی از راه هایی که آنها این کار را انجام می دهند این است که سرزنش را به گردن شما بیاندازند. آنها به خود می گویند که شما آن طور که در زمان ازدواج با شما به نظر می رسید نیستید، یا به اندازه کافی در اتاق خواب خوب نیستید، یا قدردان همه کارهای فوق العاده ای که برای شما انجام می دهند نمی دانید، بنابراین آنها شایسته داشتن یک سرگرمی کمی در جای دیگر هستند.

خیانت کردن

اغلب، توجیهات درونی آنها برای خیانت به بیرون درز می کند و آنها نسبت به شما و رابطه شما قضاوت آمیز رفتار می کنند. اگر به طور ناگهانی به نظر می رسد که هیچ کاری که انجام می دهید درست نیست، یا کارهایی که قبلاً شریک زندگی تان را آزار نمی داد، ناگهان انجام می دهد، یا انگار در حال رانده شدن هستید، این می تواند نشانه قوی ای از خیانت باشد.


مقاله های مرتبط: چرا در رابطه عاطفی خیانت می کنند، نحوه برخورد با همسر خیانت کار


6. برنامه تغییر یافته شخص خیانتکار

هنگامی که طرف مقابل شما – که یک بار هم دیر کار نکرده است – ناگهان نیاز دارد تا دیر وقت کار کند، و این اتفاق بیشتر و بیشتر می شود، ممکن است دروغ بگویند. اگر همسر شما هرگز در یک سفر کاری دور نبوده است و به طور ناگهانی نیاز به سفر برای کار پیدا می کند، این می تواند نشانه ای از این باشد که آنها تعطیلات آخر هفته را با یک شریک زندگی مشترک دارند. پنچر شدن لاستیک‌ها، شارژ باتری، ترافیک، گذراندن وقت اضافی در باشگاه و بهانه‌های مشابه برای دیر یا غیبت کامل نیز ممکن است نشانه خیانت باشد. یک شریک خیانتکار ممکن است به طور ناگهانی در مورد بردن بچه ها، تولدها و سایر رویدادهای مهم و غیره فراموش کند.

7. دوستان در اطراف شما ناراحت به نظر می رسند

با خیانت، شما، شریکتان تقریباً همیشه آخرین فردی هستید که متوجه می شوید. دوستان خیانتکار اغلب از همان ابتدا در مورد خیانت می‌دانند و احتمالاً دوستان شما خیلی قبل از شما متوجه این خیانت می‌شوند. این دانش معمولاً باعث می شود این افراد در اطراف شما احساس ناراحتی کنند. دوستان فریبکار ممکن است سعی کنند از شما دوری کنند یا بیش از حد با شما مهربان باشند. دوستان خود شما ممکن است سعی کنند از گفتگو در مورد رابطه شما اجتناب کنند و ممکن است با مهربانی بیش از حد جبران کنند.

خیانت کردن

8. هزینه های غیر قابل توضیح

اگر هزینه های عجیب و غریبی روی کارت های اعتباری شریک زندگی شما وجود دارد، یا به طور ناگهانی پول کمتری در حساب های بانکی، حساب های بازنشستگی، حساب های سرمایه گذاری و غیره شما یا شریک زندگی شما وجود دارد، این نشانه احتمالی خیانت است. اگر از شریک زندگی خود در مورد این هزینه ها بپرسید، و پاسخ های آنها نادرست به نظر می رسد، به احتمال زیاد آنها نادرست هستند. خیانت هزینه دارد: هدایا، سفرها، شراب و شام، اتاق های هتل و غیره. هزینه های تقلب می تواند خیلی سریع افزایش یابد. اگر برداشت‌های نقدی زیاد یا شواهدی مبنی بر خرید از مکان‌هایی می‌بینید که به ندرت یا هرگز رفت و آمد نمی‌کنید، این نشانه خوبی نیست.

9. صمیمیت عاطفی کم رنگ شده است

بعد از چند سال، هیچ رابطه ای به شدت در چند ماه اول نیست. گفته می‌شود، ما تمایل داریم به مرور زمان به هم پیوند بخوریم و مطمئن شویم و یاد می‌گیریم به رازها، خواسته‌هایمان و دیگر جنبه‌های مهم زندگی‌مان اعتماد کنیم. این فرآیند به عنوان ایجاد صمیمیت عاطفی شناخته می شود. و صمیمیت عاطفی چیزی است که ما را تا مدت‌ها پس از اینکه گل رز از بین می‌رود، به یکدیگر متصل نگه می‌دارد.

بنابراین، اگر همسرتان به طور ناگهانی از نظر عاطفی صمیمی‌تر به نظر می‌رسد و آنها نمی‌خواهد شما از نظر صمیمی باشید، این نشانه قوی این است که تمرکز او تغییر کرده است – به احتمال زیاد به یک شریک زندگی مشترک.خیانت

10. وقتی در مورد خیانت می پرسید، حرف را عوض می کند

اگر همسرتان به شما خیانت می کند، آخرین کاری که در دنیا می خواهد انجام دهد این است که در مورد آن با شما صحبت کند. بنابراین هنگامی که این موضوع را در گفتگو معرفی می کنید، ممکن است سعی کنند منحرف شوند و اجتناب کنند. به طور خلاصه، شریک زندگی شما هر کاری که ممکن است انجام می دهد تا شما را به موضوع دیگری سوق دهد، یا اینکه سرزنش افکار و احساسات شما را متوجه شما خواهد کرد.

اگر با شریک زندگی‌تان در مورد خیانت روبرو شده‌اید و مورد رد قرار گرفته‌اید، شاید با پیامی مانند «اگر کمی بیشتر به من اعتماد می‌کردی، شاید اوضاع بین ما بهتر می‌شد»، نباید اجازه دهید این احساس شما را تحت تأثیر قرار دهد که چیزی اشتباه است. در رابطه شما همچنین نباید به طور خودکار اظهارات شریک خود را مبنی بر اینکه مقصر هستید بپذیرید. همانطور که قبلاً گفته شد، اگر قلب شما به شما بگوید که طرف مقابلتان به شما خیانت می کند، احتمالاً حق با شماست.

لطفاً توجه داشته باشید: طرف مقابل شما می تواند همه 10 علامت را نشان دهد و همچنان تقلب نمی کند. اما اینها نشانه هایی هستند که نشان می دهد چیزی در زندگی آنها و یا رابطه شما اشتباه است. ممکن است خیانت نباشد، اما تقریباً مطمئناً چیزی وجود دارد که شما و طرف مقابلتان باید در مورد آن صحبت کنید. در عین حال، همسر شما ممکن است هیچ یک از این 10 نشانه را نشان ندهد و همچنان در حال خیانت باشد. در هر صورت، خبر خوب این است که یادگیری در مورد خیانت به طور خودکار نشان دهنده پایان رابطه شما نیست. این بدان معناست که اگر شریک شما بخواهد اعتماد رابطه را بازگرداند، اوضاع را درست کند و صمیمیت عاطفی و جنسی را دوباره برقرار کند، کار زیادی برای انجام دادن دارد.

اگر متوجه شدید که شریک زندگیتان به شما خیانت کرده است، اکیداً به شما پیشنهاد می کنم که با این اطلاعات تنها ننشینید. اگر در مواجهه با شریک زندگی خود احساس راحتی نمی کنید، با دوست مورد اعتماد، یا با یک درمانگر خوب صحبت کنید.

3/5 - (2 امتیاز)
نوشتن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.