چطور اعتماد به نفس دخترمان را بالا ببریم

افزایش اعتماد به نفس فرزند دختر

اعتماد به نفس کودک، یکی از چیزهایی است که والدین باید اهمیت بسیار زیادی برای آن قائل شوند. به خصوص اعتماد به نفس دختران، زیرا دختر جنس حساس تر و لطیف تری دارد و به همین علت، می تواند از پایین بودن اعتماد به نفس ضربه های سنگین تری بخورد. روانشناسان بالینی در این خصوص می گویند: اعتماد به نفس در دختران از اهمیت بالاتری برخوردار است و باید تمام جامعه از کوبیده شدن روحیات دختر جلوگیری کنند و با کاهش اعتماد به نفس آنان، عواطف اجتماعی دختران جامعه را زیر سوال نبرند.

در این مقاله راه هایی را به شما معرفی می کنیم تا بتوانید به عنوان والدین فرزند دختر، به وسیله ی آن ها اعتماد به نفس دختران خود را بالا ببرید.

اندام و مدل بدن آنان را بپذیرید.

این بخش بیشتر وظیفه ی مادر خانواده است زیرا مادران در تصویر ذهنی دختران از اندام و ظاهرشان نقش موثری دارند. نظر مادر در احساس و اعتماد به نفس دختر تاثیر بسزایی ایفا می کند و به همین علت است که وقتی دختر لباس می پوشد، ابتدا از مادر نظرخواهی می کند. پس برای افزایش اعتماد به نفس دخترمان، به عنوان یک مادر باید در مورد نوع لباس و اندام دختر نظر مثبت دهیم و سعی کنیم تا اعتماد به نفس دختران را بالا ببریم. احساس و نظر شما تاثیر زیادی روی اعتماد به نفس دخترتان دارد. پس حواستان را جمع کنید.

تحسین اندام دختران

به دختر استقلال کافی بدهید

اجازه دهید تا دخترتان خودش تصمیم گیری کند و روی پای خودش بایستد. به تصمیمات او احترام بگذارید و به او اطمینان داشته باشید. وقتی که فرزند شما می بیند که از تصمیمات او پشتیبانی می کنید اعتماد به نفسش تقویت خواهد شد.

دختر مستقل

دختر خود را به ورزش های گروهی ترغیب کنید.

تحقیقات ثابت کرده اند که انجام بازی های ورزشی و گروهی، اعتماد به نفس دختران را افزایش می دهد. دخترانی که اعتماد به نفس پایینی داشته باشند، با دیدن دختران هم سن و سال خود که رو به پیشرفت هستند اعتماد به نفس خودشان را کم تر و کم تر می بینند. پس سعی کنید که دخترتان از هم سن و سال های خودش عقب نماند و در همه ی زمینه های مورد علاقه اش وارد شود و در آن ها پیشرفت کند تا نسبت به دیگران احساس کمبود نکند

ورزش های گروهی

لباس دخترتان را قرض نگیرید

دختران دوست دارند سبک پوشش و تیپ منحصر به فردی داشته باشند و اگر شما از لباس های او قرض بگیرید، این علاقه در او سرکوب می شود. شما به عنوان مادر باید تلاش کنید که از لحاظ تیپ و قیافه از دختر خود پایین تر باشید، زیرا زیبا تر بودن مادر برای دختر بسیار سخت است و اعتماد به نفس او را از بین می برد.

مادر و دختر

ظاهر فرزند خود را ستایش کنید

تعریف کردن از دخترتان، ساده ترین راه برای افزایش اعتماد به نفس او است. همیشه از چهره و ظاهر دخترتان تعریف کنید، قربان صدقه ی او بروید و اگر کسی راجع به دختر شما نظر منفی داد، سعی کنید آن را به فرزندتان منتقل نکنید.

اعتماد به نفس فرزند دختر

او را ترغیب کنید که مهارت هایش را تقویت کند

اعتماد به نفس دختران بسیار زیاد به ظاهر آن ها وابسته است اما یادگیری مهارت هایی مانند موسیقی، بازیگری، تئاتر یا هر فعالیت و مهارت دیگری که از ظاهر مستقل است می تواند به فرزند شما کمک کند تا اعتماد به نفس بیشتری به دست بیاورد. پس برای تقویت اعتماد به نفس دخترتان، او را تشویق به یادگیری این مهارت ها کنید.

مهارت های دختران

تحسین تلاش به جای عملکرد برای تقویت اعتماد به نفس

سعی کنید بیشتر از این که به نتیجه و عملکرد دخترتان تمرکز کنید، تلاش او برای انجام کارها را تحسین کنید و او را طوری تربیت کنید که تحمل شکست خوردن را داشته باشد و با یک شکست اعتماد به نفس خودش را از دست ندهد. به این شکل می توانید امیدوار باشید که دختری قوی و با اعتماد به نفس تربیت کنید.

تحسین تلاش

بهترین مشاورهای خانواده در تهران

مجله های فشن را دور بریزید

اجازه ندهید که دختر شما در این مجله ها غرق شود به این خاطر که ایده آل های مجله های مد و فشن، با انسان های عادی فاصله ی زیادی دارد و به احتمال بسیار زیاد باعث کاهش اعتماد به نفس خواهد شد.

مجله های فشن

رابطه ی پدر و دختر رابطه قدرت و ضعف نباشد

وقتی که پدر با دخترش مانند یک موجود ضعیف و شکننده برخورد می کند، اعتماد به نفس او را زیر سوال می برد، اما وقتی که به او اعتماد داشته باشد و راجع به مسائل مختلف با او مشورت کند، اعتماد به نفس دختر افزایش پیدا می کند و احساس قدرت به او دست می دهد. دخترها معمولا به رابطه ی پدر با آن ها حساس هستند و به همین خاطر، نوع برخورد پدر می تواند در زمینه ی افزایش یا کاهش اعتماد به نفس آن ها بسیار موثر باشد.

رابطه دختر و پدر

از ابراز عشق دریغ نکنید

احساس عشق و دوست داشته شدن در بانوان اعتماد به نفس آن ها را به شکل فزاینده ای افزایش می دهد. اگر دختر شما بداند که در هر شرایط و صرف نظر از هر عملکردی او را دوست دارید و تمام محبت شما نثار او است، آرامش بیشتری به دست می آورد و اعتماد به نفسش برای انجام کارها بیشتر می شود.

افزایش اعتماد به نفس دختران

تماس با کلینیک روانشناسی ذهن آرا

برای ارتباط با کلینیک روانشناسی ذهن آرا روی دکمه تماس با ما کلیک کنید یا با شماره های زیر تماس بگیرید

۲۲۰۰۶۶۰۸ – ۲۲۶۰۵۴۴۱ – ۲۲۶۴۲۱۷۸