روانشناس در ونک، مرکز مشاوره

روانشناس در ونک، روانشناس خوب در ونک

این روزها با بالاتر رفتن آگاهی مردم نسبت به اهمیت سلامت اعصاب و روان باعث شده؛ تا عموم جامعه به دنبال تعادل برقرار کردن بین سلامت جسمی و فیزیکی و سلامت روان خود باشند. روانشناسان می توانند؛ این کمک و خدمات را در زمینه برقراری سلامت روان در اختیار مردم قرار دهند. رشته روانشناسی در دهه های اخیر، از جمله رشته های محبوب و بسیار پرکابرد تحصیلی و شغلی بوده است. روانشناسی گرایش های مختلفی دارد. که هر کدام به طور تخصصی به یکی از مشکلات و اختلالات روانی می پردازد. با پیشرفت زندگی شهری و دسترسی به امکانات مختلف شما می توانید در تمام نقط شهر، خصوصا کلان شهر هایی مانند تهران، یک روانشناس خوب برای مشاوره پیدا کنید. اگر در محدوه ونک زندگی می کنید؛ یا در این منطقه از تهران، رفت آمد زیادی دارید؛ به آسانی می توانید یک روانشناس خوب در ونک برای کمک و مشاوره پیدا کنید. حتی اگر در منظقه رفت آمد ندارید یا امکان مراجعه به در این محدوده را به دلیل هر شرایطی نداشته اما روانشناس مناسب خود را در این منطقه پیدا کردید؛ نگران نباشید. می توانید از مشاوره آنلاین استفاده کرده و تجربه خوبی از یک روانشناس خوب در ونک داشته باشید.

روانشناس ونک چه خدماتی را ارائه می دهد؟

روانشناس کسی است؛ که عملکرد مغز و رفتار انسان و ارتباط او با خود و ارتباط رفتار او با محیط اطراف اش را مورد ارزیابی قرار می دهد. علاوه بر این  ریشه مشکلات روانی در فرد را شناسایی می کند. و با تحلیلی درست طی جلسات آتی سعی می کند؛ بهترین راه حل را برای رفع مشکل فرد در زمینه سلامت روان فرد ارائه دهد. و همچنین به اشخاص در کنترل و غلبه به مشکلاتشان کمک کند. به طور خاص، خدماتی که در مرکز روانشناسی ذهن آرا، نزدیک به ونک انجام می گیرد به شرح زیر است:

تخصص روانشناسان در چه زمینه هایی است؟

روانشناسی رشته گسترده ای است. و با مطالعات و پژوهش های بسیار در دهه های اخیر این رشته به شاخه های مختلف تقسیم بندی شده است. و هر روانشناس می تواند به شکل تخصصی در یکی از شاخه ها مشاوره و راهنمایی ارائه دهد. برخی از گرایش ها که مراجعه کننده گان زیادی دارند که می توان به گرایش های چون روانشناس بالینی، روانشناسی عمومی، سکس تراپیست، روانشناسی فردی، روانشناسی خانواده (زوج درمانی) و روانشناسی کودکان اشاره کرد. شما می توانید یک روانشناس خوب در ونک با توجه به هر یک از گرایش های که نام برده شد به راحتی پیدا کنید.

روانشناس خوب کیست؟ (روانشناس در ونک)

روانشناس در ونک

روانشناس خوب کسی است؛ که با ترکیب تجربه و دانش خود بتواند مناسب ترین مشاوره و راه حل را به فرد مراجعه کننده ارائه دهد. روانشناس ماهر  باید در وهله اول، یک شنوننده خوب و صبور باشد.یک روانشناس خوب مهارت کافی در تحلیل و تفسیر شرایط بیمار را داشته باشد. همچنین تحلیل او عاری از قضاوت فرد مقابل باشد و با دیدی باز و منعطف به ارزیابی و بررسی مشکل و اختلال فرد بپردازد. شما می توانید به راحتی به یک جست و جوی سریع در اینترنت و شبکه ها اجتماعی  یک روانشناس خوب در ونک پیدا کنید.

اگر به دنبال کمک از یک روانشناس هستید، مهم است که فردی را انتخاب کنید که احتمالاً مؤثر باشد. انجمن روانشناسی آمریکا (APA) سندی را منتشر کرده است که ویژگی های برتر یک روانشناس موثر را نشان می دهد.

1. مهارت های ارتباط بین فردی خوب

روانشناسان زمان زیادی را صرف انعکاس برداشت های خود و درک تجربیات مراجع می کنند و همچنین راهبردها و روش های جدید تفکر در مورد مشکلات را به مراجع آموزش می دهند. آنها همچنین گزارش ها و نامه های بازخوردی را برای سایر متخصصان می نویسند. بنابراین، برای یک روانشناس بسیار مهم است که بتواند به شیوه ای واضح و موثر چه به صورت شفاهی و چه به صورت نوشتاری ارتباط برقرار کند.

2. امانتداری؛ از ویژگی های روانشناس خوب در ونک

برای اینکه روانشناسان موثر واقع شوند، نیاز به کسب اطلاعات بسیار شخصی، دقیق و حساس از مراجع دارند. اگر آنها درک کاملی از پیشینه، زمینه و الگوهای تفکر و رفتار مراجع نداشته باشند، فقط می توانند به آنها کمک کنند. بنابراین، مهم است که یک روانشناس احساس قابل اعتماد بودن را منتقل کند، به طوری که مراجعه کننده احساس راحتی کند و اطلاعات مهمی را برای روانشناس برای فرمول بندی پرونده خود و همچنین فرآیند مداخله به اشتراک بگذارد.

3. تمایل به ایجاد اتحاد با مراجع

روانشناسان با همکاری مراجعین کار می کنند. اگرچه سطح آموزش آنها آنها را در موقعیت برتر در زمینه یک جلسه درمانی قرار می دهد، آنها نمی توانند مؤثر باشند مگر اینکه به عنوان بخشی از اتحاد با مراجع خود کار کنند. این شامل بررسی منظم با مراجع  در مورد درک و نظر او در مورد یک مفهوم یا استراتژی خاص، و همچنین پرسیدن ایده های آنها در مورد اینکه چه چیزی برای وضعیت فعلی آنها مفید خواهد بود و چه نخواهد بود.

4. فرمول بندی دقیق و به روز مورد را ارائه می دهد

روانشناسان از طریق ایجاد یک “فرمول بندی موردی” که ترکیبی از موارد زیر است، درمان را برای هر مراجع خاص انجام می دهند. عواملی که ممکن است مراجع را مستعد این مشکلات کرده باشد. رویدادهایی که ممکن است باعث ایجاد یا تشدید مشکلات شده باشند. رفتارها، عوامل محیطی و باورهایی که ممکن است مانع از بهبود مراجع شود. و جنبه هایی از شخصیت و موقعیت مراجع که ممکن است به پیشرفت آنها کمک کند. برای روانشناسان مهم است که برداشت های خود را با مراجعان به اشتراک بگذارند تا از طریق آگاهی از عوامل مؤثر در مشکلات، بازخوردی در مورد دقت به دست آورند و مراجع را توانمند کنند.

5. دارای برنامه درمانی منسجم و قابل قبول است

هنگامی که فرمول موردی ایجاد شد، برای روانشناسان مهم است که یک سبک درمانی و طرحی را انتخاب کنند که نشان داده شده باشد هنگام کار با مراجعانی که نگرانی های مشابهی دارند، موثر است. یک برنامه درمانی شامل اهداف کلی و یک منطق روشن در مورد روش هایی است که برای دستیابی به آنها استفاده می شود. روانشناسان مختلف رویکردهای متفاوتی برای درمان یک مشکل دارند. بنابراین مهمترین عامل این است که روانشناس برای استفاده از آن منطق روشنی داشته باشد.

6. به روش درمانی که استفاده می کنند اعتقاد دارد

همانطور که در بالا ذکر شد، روانشناسان همه رویکردهای متفاوتی برای درمان یک مشکل دارند. این به آموزشی که به آنها داده شده است، رویدادهای توسعه حرفه ای که در آن شرکت کرده اند و ترجیحات شخصی آنها بستگی دارد. این بدان معنا نیست که یک روش خاص “بهتر” از روش دیگر خواهد بود – آنچه که مهمتر از همه این است که روانشناس تا چه اندازه در استفاده از سبک درمانی مطمئن است و چقدر با باورها و سبک شخصی آنها منطبق است. روانشناسی که درمان را به شیوه ای مردد یا اکراه ارائه می کند، احتمال تاثیرگذاری بسیار کمتری دارد.

7. به طور منظم پیشرفت مراجع را بررسی کنید

برای روانشناسان مهم است که به طور منظم با مراجعه کننده در مورد عملکرد روزانه و وضعیت عاطفی او چک کنند. این باید از طریق ترکیبی از معیارهای عینی تر (مثلاً مقیاس های خود گزارش دهی)، جمع آوری اطلاعات در مورد فعالیت های مراجع، و به سادگی از او پرسیده شود که چگونه پیش می رود، انجام شود. آنها باید شواهدی به دست آورند که نشان دهد درمان آنها به نفع مراجع است تا در مورد نحوه استفاده از جلسات آینده تصمیم بگیرند.

8. با ویژگی های مراجع سازگار است

روانشناسان باید درمان را متناسب با باورها، قابلیت ها، زمینه و مشکلاتی که هر مراجع با آن مواجه است، تطبیق دهند.

9. امید و خوش بینی را در مراجع القا می کند

برای اینکه تغییر ایجاد شود، مراجع باید باور داشته باشد که قادر به انجام آن است. اغلب مراجعین با توقعات کم در مورد توانایی خود برای تغییر به درمان مراجعه می کنند یا قصد دارند برای “رفع” آنها کاملاً به درمانگر تکیه کنند. برای روانشناسان مهم است که آن را برجسته کنند

ویژگی های مراجع که آنها را قادر می سازد تا در طول درمان و پس از آن تغییرات مثبتی ایجاد کنند. به هر حال، این مراجع است که باید بیشتر کار سخت را در درمان انجام دهد!

10. حساسیت به زمینه های مختلف فرهنگی

هر روانشناس از نظر ارزش ها و انتظارات خود در جنبه های مختلف زندگی تحت تأثیر تربیت فرهنگی خود قرار می گیرد. علاوه بر این، بسیاری از پروتکل‌های درمانی تحت تأثیر ارزش‌ها و روش‌های استدلالی قرار گرفته‌اند که در فرهنگی که در آن توسعه یافته‌اند، رایج‌تر هستند. مهم است که روانشناسان به این حقایق توجه داشته باشند تا از فرافکنی ارزش ها و انتظارات به مراجعانی با پیشینه های فرهنگی مختلف که ممکن است آنها را با آنها در میان نگذارند اجتناب کنند.

11. خودآگاهی

مشابه حساسیت فرهنگی، برای مراجعان مهم است که از آنچه ممکن است در جلسات درمانی منجر به پاسخ‌های غیرمفید شود آگاه باشند. روانشناسان نباید مسائل شخصی خود را با مراجعان در میان بگذارند و نمی توانند تحت تأثیر تجربیات خود در هنگام برخورد با مراجع به گونه ای که در درمان اختلال ایجاد کند. خودآگاهی یک مهارت بسیار مفید برای روانشناسان برای دستیابی به عینیت و تمرین مراجع محور است.

12. از تمرین مبتنی بر شواهد استفاده می کند

روانشناسان باید از پروتکل‌های درمانی استفاده کنند که برای مراجعانی که مشکلات مشابهی دارند، مؤثر بوده است. آنها باید بتوانند یک منطق قوی برای رویکرد خود و همچنین شواهدی ارائه کنند که نشان دهد این رویکرد قبلاً با تعداد قابل توجهی از مراجعان قبلی مؤثر بوده است.

13. به طور مستمر در توسعه حرفه ای منظم شرکت دارد

این یک الزام قانونی و اخلاقی برای همه روانشناسان معتبر است که هر ساله در تعداد معینی از فعالیت های توسعه حرفه ای شرکت کنند تا مهارت های خود را با آخرین تحقیقات به روز نگه دارند.

کمک گرفتن از روانشناس ونک

اگر در منطقه ونک هستید و به دنبال روانشناس در ونک هستید، می‌توانید با گروه روان‌شناسی ذهن آرا تماس بگیرید تا ملاقات با کسی را هماهنگ کنید. ما می‌توانیم به شما در شناسایی مسائلی که باعث مشکلات شما می‌شوند و حفظ آن‌ها کمک می‌کنیم و استراتژی‌هایی را توصیه می‌کنیم که از نقاط قوت و علایق شما برای دستیابی به عملکرد اجتماعی، عاطفی و تحصیلی بهینه استفاده می‌کنند.

5/5 - (1 امتیاز)
نوشتن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CAPTCHA ImageChange Image