کلینیک روانپزشکی خوب در تهران

مرکز روانپزشکی

مرکز روانپزشکی خوب یا کلینیک روانپزشکی مرکزیست که صلاحیت ارزیابی و درمان جسم و روح بیمار را داشته باشد. عزیزانی که به دنبال مرکز کلینیک روانپزشکی تهران هستند با این مقاله همراه ما باشند.

چرا باید به مرکز روانپزشکی مراجعه کنیم؟

ویژگی های بهترین مرکز روانپزشکی تهران

روانپزشک، متخصصی است که در زمینه های اختلالات مربوط به روح و روان تخصص دارد و صلاحیت ارزیابی هر دو جنبه روح و جسم فرد را در مشکلات روانی دارا می باشد دلایل متعددی وجود دارد که به خاطر آن ها، فرد نیاز به مراجعه به مرکز روانپزشکی پیدا می کند. دلایلی از قبیل حمله پانیک، افکار شدید در مورد خودکشی، غم، اضطراب یا ناامیدی طولانی مدت و دیگر مشکلاتی که عملکرد فرد در زندگی را به شدت مورد تاثیر قرار دهد.

در یک مرکز روانپزشکی، طیف وسیعی از آزمایش های جسمی و تست های روانشناختی انجام می شود تا شرح حالی از وضعیت روحی و فیزیکی بیمار به دست بیاید. همچنین، در یک کلینیک روانپزشکی خوب، رابطه ژنتیکی و سوابق خانوادگی در زمینه بیماری های روانی مورد بررسی قرار می گیرند.

خدمات مراکز روانپزشکی خوب

مراکز و کلینیک های روانپزشکی، جهت ارائه مشاوره روانپزشکی خدمات رفتاری و درمانی در زمینه بیماران نیازمند مداوای شدید در زمینه اعصاب و روان ارائه می دهند. درمان های روانپزشکی و مشاوره در یک مرکز روانپزشکی، توسط تیمی از متخصصین روانشناسی، روانپزشکی، کاردرمانگر و مشاور انجام می شود که طیف وسیعی از اختلالات روانی را دربر می گیرد.
در یک مرکز روانپزشکی خوب، خدماتی ترکیبی در زمینه مشاوره، دارودرمانی و روان درمانی قابل انجام است.

دکتر روانپزشک از چه درمان هایی استفاده می کند؟

در یک مرکز روانپزشکی خوب، متخصص می تواند از انواع مختلفی از رویکردهای درمانی استفاده کند. روش هایی مثل روان درمانی، دارو درمانی، مداخلات اجتماعی و دیگر روش های درمانی.

روان درمانی:

روان درمانی یک رابطه گفتگو محور بین درمانگر و مراجعه کننده است. از روان درمانی برای کاهش علائم ناتوان کننده در بیمار استفاده می شود و بسته به شدت بیماری، ممکن است از یک هفته تا یک سال به طول بیانجامد.
روان درمانی هم به شکل رواندرمانی فردی و هم به صورت زوج درمانی، خانواده درمانی و یا گروه درمانی انجام می شود.

دارو درمانی:

همانطور که داروهای فشار خون، می تواند اثرات جسمی ناخوشایند را در بیمار برطرف کند، داروهای روانپزشکی ای نیز وجود دارند که در درمان بیماری های روح و روان تاثیر گذار هستند.
در یک مرکز روان پزشکی خوب، پس از انجام ارزیابی های دقیق، دکتر روانپزشک اقدام به تجویز داروی مناسب برای درمان اختلال فرد یا کاهش علائم و نشانه های آزاردهنده در او می شود.
دلیل به وجود آمدن برخی از بیماری های روانی، عدم تعادل در شیمی مغز است که باعث می شود برخی از آنزیم های مورد نیاز مغز کمتر یا بیشتر ترشح شده و مشکلات بعدی را برای فرد به وجود بیاورد.
البته دارودرمانی باید تحت نظر دکتر روانپزشک متخصص انجام شود تا از اثربخشی آن مطمئن شده و فرد را بتوان از عوارض جانبی احتمالی آن دارو دور نگه داشت.

تخصص های یک مرکز روانپزشکی خوب

پس از مراجعه به یک مرکز روانپزشکی، باید توسط ارزیاب، بیماری و مشکلات شما تشخیص داده شود و سپس به دسته بندی مورد نظر ارجاع داده شوید. در یک کلینیک روانپزشکی خوب، تخصص ها و دسته های زیر وجود دارند:

متخصص روانپزشک کودک و نوجوان

اختلالات و مشکلات روانشناختی، در هر سنی ممکن است به وجود بیایند و اگر این مشکلات در سنین حساس کودکی و نوجوانی به وجود آیند ممکن است اثرات منفی در رشد شخصیت کودک ایجاد کنند و باعث بروز صدمات روحی و روانی جبران ناپذیر در زندگی کودک و نوجوان شود. متخصص روانپزشک کودک و نوجوان با تخصصی که در زمینه بیماری ها و مراحل رشد جسمی عصبی و روانپزشکی دارد، می تواند با معاینه و تشخیص، مسیر درمانی مناسبی را برای کودک برنامه ریزی کند و در صورت نیاز داروی مناسب روانپزشکی را نیز تجویز کند.

متخصص روانپزشک بزرگسال

اختلالات و بیماری های روانپزشکی مرتبط با حوزه سلامت روان در زندگی پر استسرس امروزه افرایش محسوسی داشته است و بزرگسالان در این دوره با مشکلات زیادی مثل افسردگی، پنیک، اختلالات خواب و دیگر مشکلات از این دست روبرو می شوند. به همین علت، مراجعه به یک متخصص روانپزشک بزرگسال در چنین شرایطی، می تواند راهکار خوبی برای رسیدن به آرامش در مواجهه با مشکلات یاد شده باشد.

روانپزشکی مشکلات جنسی

مشکلات جنسی بین زوجین، معمولا به وسیله سکس تراپی درمان می شود که زیرشاخه ای از خدمات روانشناختی است. در بسیاری از موارد، مشکلات جنسی افراد با مشاوره و تمرین های جسمی و روانشناختی برطرف خواهد شد ولی در موارد شدیدتر، بسته به نیاز روانپزشک و روانشناس، ممکن است لازم باشد دوره ای از دارودرمانی برای فرد تجویز شود.

روانپزشکی درمان اعتیاد

اعتیاد به عنوان یک بیماری مزمن شناخته می شود و به همین علت، نمی توان به سادگی از بند مشکلات جسمی و روانی ترک آن رهایی یافت. بیماران درگیر اعتیاد به مراقبت و درمان طولانی مدت نیاز دارند. برای درمان اعتیاد، راه های متعددی وجود دارد که بسیاری از این درمان ها در کنار یکدیگر می توانند برای درمان این موضوع کاربرد داشته باشند. درمان هایی مثل دارو درمانی، رواندرمانی و برنامه های بازتوانی، روش هایی است که برای افراد معتاد به مواد مخدر، الکل، داروهای خاص، اینترنت، قمار و غیره به کار می روند.

روانپزشکی سالمندان

بسیاری از بیماری های سالمندان، ریشه روان شناختی دارند و با استفاده از روش های روانپزشکی و رواندرمانی، می توان آن ها را کنترل کرد یا علائم آن را کاهش داد. همچنین برخی بیماری های جسمی مثل فشار خون، دیابت و غیره با عوامل ذهنی مثل اضطراب و استرس تشدید شده و بر شدت بیماری تاثیر خواهد گذاشت.

چه زمانی باید به مرکز روانپزشکی مراجعه کنیم؟

مرکز روانشناسی خوب

افراد ممکن است هنگام مواجهه با علائم خفیف بیماری های روانی، کوتاهی کرده و تا جایی که این مشکلات زندگی آن ها را دچار اختلال شدید نکرده اند تلاشی برای درمان آن نمی کنند. اما روح انسان، همانند جسم گاه دچار مشکل می شود و دیر رسیدگی کردن به این مشکلات می تواند تبعات زیادی را برای خود شخص و اطرافیان او ایجاد کند.

بهتر است هنگامی که نشانه های یک بیماری روانی را در خودمان مشاهده کردیم، به یک مرکز روانپزشکی خوب در تهران یا شهر خودمان مراجعه کنیم و از سلامت روح و روان خودمان مطلع شویم. البته در بسیاری از موارد، مشکلات سلامت روان، برای خود فرد قابل تشخیص نمی باشد ولی روی زندگی اطرافیان تاثیر منفی می گذارد. پس اگر کسی از اطرافیان ما درمورد مشکلات روحی روانی ما تذکر داد، بهتر است به جای جبهه گیری، به سراغ ارزیابی و تشخیص مشکلات روانی در یک کلینیک روانپزشکی برویم.

انواع بیماری روانی خطرناک

اختلال دوقطبی

یک بیماری روانی مزمن که اختلالات خلقی ایجاد کرده و فرد را در لحظه ای از یک انسان شاد به فردی افسرده تبدیل می کند.

افسردگی مزمن

افسردگی مزمن مانند دیگر مشکلات روانی بیماری شدیدی نیست اما به دلیل طولانی بودن دوره درمان در این لیست جای گرفته است.

اضطراب

اختلال اضطراب عمومی باعث می شود که فرد نسبت به همه چیز، حتی چیزهایی که دلیلی برای نگرانی ندارند، نگران باشد.

افسردگی شدید

افسردگی شدید، بیمار را تا هفته ها به حالت کرختی و بی انگیزگی در می آورد و ممکن است فرد را به خودکشی برساند.

وسواس

وسواس باعث می شود که خود فرد و اطرافیان از کارهایی که فرد به اجبار تفکرات خودش انجام می دهد، آزار ببینند.

استرس پس از سانحه

استرس پس از سانحه یا PTSD استرسی است که پس از یک اتفاق تلخ در شخص ایجاد می شود و تا مدت ها ادامه می یابد.

اسکیزوفرنی

اسکیزوفرنی یا شیزوفرنی، یک بیماری روانی مزمن است که در آن فرد توهم دیداری و شنیداری پیدا می کند .

انواع فوبیا

فوبیاها ترس های شدیدی هستند که باعث می شوند حتی فکر کردن به آن ها زندگی شخص را دچار مشکل کند.

اختلال دوقطبی

اختلال دو قطبی باعث می شود که فرد مبتلا، در لحظه ای شاد و خوشحال و در لحظه ای دیگر فردی افسرده باشد.

اختلالات روانپزشکی که در مرکز روانپزشکی ذهن آرا درمان می شوند

کلینیک روانپزشکی و روانشناسی ذهن آرا، با بهره گیری از بهترین درمانگران حیطه اعصاب و روان، سعی در ارائه بهترین خدمات روانشناختی و روانپزشکی در تهران را دارد. اختلالاتی که در مرکز روانپزشکی ذهن آرا درمان می شوند:

 • اختلال اضطراب و استرس شدید
 • افسردگی
 • چاقی عصبی یا لاغری عصبی
 • بیش فعالی کودکان و بزرگسالان
 • اختلال دو قطبی
 • اختلالات شخصیت
 • وسواس
 • مشکلات جنسی
 • واژینیسموس
 • اختلال نعوذ
 • اختلالات خواب
 • مشکل ارگاسم زنان
 • مشکل ارگاسم مردان
 • پانیک اتک
 • انواع فوبیا
 • انزال زودرس
 • اسکیزوفرنی
 • اعتیاد
 • و …

پیدا کردن انستیتو روانپزشکی تهران و مرکز روانپزشکی خوب در غرب تهران یا شرق و شمال تهران که بهترین خدمات را به شما ارائه دهد می‌تواند معضل بزرگی باشد. خصوصا اگر برای بار اول می‌خواهید به روان درمانگر مراجعه کنید. شما می‌توانید برای مشورت و کسب اطلاعات بیشتر درمورد مراکز مشاوره خوب در شمال و شرق تهران با کلینیک ذهن آرا تماس بگیرید.

ما اینجا هستیم تا شما را به بهترین متخصصین مربوط به مشکل شما را چه در مرکز مشاوره ذهن آرا و چه در کلینیک‌های دیگر ارجاع دهیم. با ذهن آرا باشید با کلینیک روانپزشکی شبانه روزی

چرا کلینیک اعصاب و روان ذهن آرا – بهترین روانپزشک تهران

تخصص روانپزشکان: پزشکان مرکز روانپزشکی و روانشناسی ذهن آرا، هریک در زمینه بخصوصی تخصص و تجربه چندین ساله داشته و مشکلاتی مثل افسردگی، اختلال دوقطبی، اعتیاد و دیگر مشکلات روانپزشکی و روانشناسی را درمان می کنند.

کارگروه های تخصصی: کلینیک روانشناسی و روانپزشکی ذهن آرا، به دلیل داشتن بیش از 50 درمانگر در حوزه های تخصصی متعدد برای موارد خاص، کارگروه های تخصصی تشکیل داده و با توجه به نیاز مراجع، اقدام درمانی متناسب تجویز می کند.

متدهای درمانی روز: کلینیک ذهن آرا، همیشه درمانگران خود را ملزم به مطالعه و بررسی آخرین دستاورد های علم روانشناسی و روانپزشکی می داند و همیشه تکنولوژی های روز در این حیطه را استفاده می کند.

5/5 - (2 امتیاز)
نوشتن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CAPTCHA ImageChange Image