افزایش انرژی، راهکارهای طبیعی و روانی

آیا تا به حال احساس کرده اید که بی حالی دارید و خستگی مفرط هستید؟ آیا نیاز به افزایش انرژی دارید؟

شاید شما مدیری باشید که فهرستی از کارهای بی پایان را انجام می دهد، یا والدینی هستید که دارد یک روز دیگر کاری را سپری و کارهای روزمره و مراقبت از کودک خود را به دوش می کشد. انرژی شما “کم” شده و فقط ساعت 2 بعدازظهر است شما تنها نیستید، همه ما تجربش کردیم و به دنبال آن راه حلی جادویی بوده‌ایم.
یک قهوه، یک نوشیدنی انرژی‌زا، یا شاید حتی یک چرت سریع ، تا ما را به زندگی بازگرداند. کلید مشکل ما این است؟ اینها فقط چسب زخم هستند، راه حل های موقتی که به سرعت از بین می روند. احتمالاً ده‌ها ترفند را برای شارژ مجدد امتحان کرده‌اید، فقط برای اینکه به نقطه اول برگردید: خسته، استرس‌زده و در جستجوی راه‌حل سریع بعدی. اما اگر بتوانید از این چرخه بالاتر بروید چه؟ اگر بتوانید آن انرژی مورد نیاز را در تمام طول روز و هر روز حفظ کنید، چه؟
در اینجا، ما در مورد روتین های کوتاه مدت صحبت نمی کنیم! ما در حال بررسی استراتژی‌های ماندگار هستیم که نه تنها شما را برای یک ساعت احیا می‌کند، بلکه مخزن انرژی شما را پر نگه می‌دارد. پس اگر از خستگی خسته شده اید این ادامه مطلب را در ذهن آرا بخوانید. 

عادت ها و رفتار های خود را عوض کنید تا افزایش انرژی داشته باشید

بیایید به تکه های برنجی بپردازیم. شما قبلاً می دانید که 80٪ از کارهایی که هر روز انجام می دهید اساساً تکرار هستند. همان عادت‌ها، همان روتین‌ها، فقط در جریان هستند. حالا موضوع اینجاست: این الگوها بودجه انرژی شما را تعیین می کنند …!

خرج می کنید یا پس انداز می کنید؟

عادات خوب قدرت شما هستند،آنها شما را در حال حرکت نگه می دارند، احساس خوشبختی می کنید کمک می کنند در مورد چیزهایی که مهم هستند تصمیم بگیرید. 

عادت های بد؟

آنها خون آشام های انرژی شما هستند و نشاط شما را می مکند تا زمانی که شما برای مقابله با هر چیز جدیدی خسته شوید. در اینجا یک حقیقت سخت وجود دارد:

بسیاری از ما قبل از خرید یک پیراهن، برچسب قیمت را بررسی می کنیم، اما به ندرت کسی “برچسب انرژی” عادات روزانه خود را بررسی می کند. این اشتباه را نکن تا زمانی که برنامه‌های روزمره‌تان را به انرژی‌تان وارد نکنید، کورکورانه خرج می‌کنید …!

شما هرگز زندگی خود را تغییر نمی دهید مگر اینکه کاری را که روزانه انجام می دهید تغییر دهید. راز موفقیت شما را در برنامه روزانه خود می یابید.”

تاکتیک‌هایی برای بهینه کردن عادت‌های افزایش انرژی

مرحله 1: کنتور انرژی خود را متعادل کنید

ابتدا یک لیست تهیه کنید. چه چیزی انرژی شما را می بلعد؟ چه چیزی مقداری انرژی را در مخزن باز می‌گرداند؟
به عنوان مثال، پیمایش بدون فکر در رسانه های اجتماعی یا تماشای زیاد تلویزیون مانند پرداخت مالیات بر انرژی است. ممکن است در لحظه آن را احساس نکنید، اما وجود دارد و به آرامی شما را تخلیه می کند.
اما فعالیت هایی مانند تمرین سریع یا چرت زدن کوتاه چطور؟
 این مانند ایجاد یک ذخیره انرژی است.
هدف شما یافتن تعادل است. برای متعادل کردن برداشت ها باید از سپرده ها را شروع کنید تا انرژی شما در طول روز در یک سطح باقی بماند.

مرحله 2: اقدامات مثبت انرژی را پیدا کنید

اکنون که دشمنان و قهرمانان انرژی خود را می شناسید، زمان آن فرا رسیده است که چند تعویض انجام دهید. 
این اقدامات انرژی گیر را حذف کنید و آنها را با چیزی که انرژی شما را بالا می برد جایگزین کنید.
تقویت‌کننده‌های انرژی مختلف را آزمایش کنید و ببینید که کدام برای شما مناسب هستند. 
شاید در اواسط بعد از ظهر شما پرسه در شبکه های اجتماعی را برای پیاده روی سریع تعویض کنید. این اقدامات جدید را در روتین روزانه خود قرار دهید، آنها را به یک عادت تبدیل کنید و تماشا کنید که چگونه بازی شما را تغییر می دهند و اگر عادتی دارید که به سختی ترک می‌کنید که یک منبع انرژی واقعی است، خودتان را کتک نزنید. 
فقط کنترلش کنید اگر نتفلیکس را دوست دارید اما می دانید که انرژی شما را از بین می برد، آن را پس بگیرید؛از تماشای هر روز به یک وعده آخر هفته تبدیلش کنید.

تغییرات کوچک، تاثیرات بزرگی ایجاد می کنند. 
انرژی شما واحد پول شماست؛ عاقلانه خرجش کنید …

با یک استراتژی استراحت کنید

فکر می کنید برای استراحت کوتاه خیلی مشغول هستید؟ 

این مثل این است که بگویید آنقدر مشغول رانندگی هستید که نمی توانید برای بنزین توقف کنید. در نهایت، شما تا حدی متوقف خواهید شد؛استراحت سوخت واقعی است که باعث می‌شود موتورِ بدن و ذهن به آرامی کار کند.

بیایید واضح بگوییم: ما فقط در مورد اضافه کردن استراحت به روتین خود صحبت نمی کنیم. ما در مورد طراحی یک استراتژی استراحت برای یک برنامه صحبت می کنیم. 
چون اگر در برنامه ما نباشد، وجود ندارد، درست است؟
ابتدا باید عادات کوچک و قابل کنترلی را بیابید که به راحتی وارد روز شما شوند.

این هم تست تورنسل شما:

  • آیا می توانید آن را در هر مکان و هر زمان انجام دهید؟
  • آیا فقط 10-15 دقیقه طول می کشد؟
  • آیا به تجهیزات خاصی نیاز دارید؟

به عنوان مثال، تنفس کششی یا ذهنی را در نظر بگیرید تقریباً در هر جایی می توانید این کارها را انجام دهید؛آنها کوتاه و شیرین هستند و حدس بزنید چه چیز بهتری درانتظار شماست ؟ شما نیازی به تشک یوگا یا بالشتک مدیتیشن ندارید.
اما بیایید پدربزرگ تمام استراحت را فراموش نکنیم: بخواب. خواب باکیفیت فقط به کوک کردن کردن ساعت نیست. این در مورد شمارش آن ساعت ها است. برای اینکه بیشترین بهره را از خواب خود ببرید، ممکن است بخواهید این راهنمای در مورد چگونگی سریعتر به خواب رفتن و خواب بهتر را بررسی کنید :
استراحت یک توقف و مانع نیست بخشی از سفر است. آن را در روز خود بسازید و مراقب باشید تا کجا پیش خواهید رفت.

بدن خود را برای انرژی حرکت دهید

ممکن است در آنجا نشسته باشید و این را بخوانید و فکر کنید در حال صرفه جویی در انرژی هستید. طنز ماجرا اینجاست: با حرکت نکردن، در واقع انرژی خود را تلف می کنید.
حرکت، ورزش منظم ، کلید انرژی ثابت شماست شماست.
هاروارد اعدادی برای تایید این موضوع دارد. آنها دریافتند که حرکت در اطراف، دراز کردن پاها، انجام حرکات جست و خیز یا فقط بالا رفتن از پله ها می تواند ولتاژ ذهنی و فیزیکی شما را افزایش دهد. و آن روی سکه؟ خطرات زمان زیاد روی کاناپه واقعی است. اگر نیاز به دلیل های قانع‌کننده‌ بیشتری دارید، در دام‌های سبک زندگی بی‌تحرک شیرجه بزنید .

شما گیر افتادید، چه کسی وقت دارد که بعد از یک جلسه تمرینی در جلسات پشت سر هم و وظایف خانوادگی شرکت کند؟
اما من قول می دهم، با یک برنامه ریزی مناسب، می توانید زمان زیادی برای حرکت پیدا کنید.
مشتاق چگونگی نحوه انجام آن هستید؟ در اینجا یک نقشه راه برای زنبورهای پرمشغله آمده‌است: اگر برنامه شلوغی دارید چگونه تناسب اندام داشته باشید .
این در مورد یافتن زمان نیست. این در مورد زمان دادن است. مهره هایتان را حرکت دهید تا درست شود.

برای انرژی گرفتن بخورید..!

خوب، بیایید مستقیماً به اصل مطلب برویم: شما همان چیزی هستید که می خورید. یا دقیق تر، انرژی شما همان چیزی است که می خورید. خستگی مداوم شما ممکن است منوی شما باشد که شما را به پایین می کشاند.

آب: طلای مایع شما

آب فقط برای گیاهان نیست. این رکن حیات شما نیز هست. بدن شما از حدود 60 درصد آب تشکیل شده است. این قهرمان گمنام در زندگی روزمره شماست که به همه چیز از جریان خون گرفته تا قدرت مغز شما نیرو می دهد.
در واقع، آنقدر مهم است که دست خود را در انواع عملکردهای ضروری بدن دارد: جذب، تنظیم دما، گردش خون، هضم و انتقال مواد مغذی با یک لیوان بزرگ آب شروع کنید؛ این کار را قبل از خوردن نان تست یا نوشیدن چای یا قهوه صبحگاهی انجام دهید. مانند این است که به بدن خود یک یادداشت «صبح بخیر» بدهید، و به آن نشان دهید که زمان بیدار شدن است.

زنجبیل: نیروگاه باستانی

بیایید به گذشته سفر کنیم، حدود 4000 سال پیش؛ مردم در آن زمان مکمل‌های فانتزی یا مدهای بهداشتی ما را نداشتند اما زنجبیل داشتند ، آن ریشه کوچک تند که ممکن است در آشپزخانه خود داشته باشید.
زنجبیل یک متحد قابل اعتماد برای هزاران سال بوده است.
 این ریشه،شگفت انگیز است: فواید زنجبیل که ممکن است ندانید !
زنجبیل نه تنها غذای شما را معطر می کند، بلکه سلامت شما را نیز تقویت می کند. از تسکین عضلات دردناک و جریان خون گرفته تا مقابله با التهاب و دفع میگرن های مزاحم به علاوه، به عنوان یک امتیاز اضافی، سیستم ایمنی بدن شما را تقویت می کند و سیستم دفاعی بدن شما را تقویت می کند.

زغال اخته: امتیاز میوه ها

زغال اخته که “سلطان میوه ها” نامیده می شود، بسیار بیشتر از وزن خود ارزش دارد. آیا می خواهید عمیق تر این میوه را بررسی کنید؟
زغال اخته پر از فیبر، آنتی اکسیدان ها، مواد مغذی گیاهی، و مقداری ویتامین C است. این مانند داشتن یک تیم پر ستاره از مواد مغذی است.

نتیجه؟ قلب شما بهتر پمپاژ می کند، سلول های شما شانس مبارزه با سرطان را دارند و مغز شما مانند یک دستگاه روغن کاری شده عمل می کند.

بادام: مغزی که باعث افزایش انرژی می شود

بادام سرشار از ویتامین ها، مواد معدنی، فیبر و پروتئین، اساسا بهترین دوست بدن شماست!
 به یک ضربه سریع انرژی نیاز دارید؟ بادام ها.
اما آنها فقط در مورد تقویت روحیه شما نیستند. آنها هم آنجا هستند و دفاع بازی می کنند. از کاهش کلسترول گرفته تا مبارزه با بیماری قلبی و سرطان، بادام به شما کمک می کند. 

چگونه از این شگفتی ها لذت ببریم؟

  • خام بخورید: یک مشت بگیرید و میان وعده بخورید.
  • آن را صاف کنید: کره بادام را روی نان تست یا اسموتی خود امتحان کنید.
  • شیر بادام: شیر بادام یک جایگزین لبنی خوشمزه است.
  • نکته حرفه ای: آنها را تا 12 ساعت خیس کنید. 

کامبوجا: یک نیروگاه پروبیوتیک

کامبوجا اساساً چای دم کرده مخلوط با SCOBY (نسخه کوتاه برای ‘مستعمره همزیستی باکتری ها و مخمر’) است. این ترکیب یک نوشیدنی سرشار از آنزیم های آلی، اسیدهای آمینه و ویتامین ها ایجاد می کند. به آن به عنوان یک معجون جادویی برای بدن خود فکر کنید.
 سم زدایی می کند، التیام می بخشد و به شما انرژی جامد می دهد. 
چگونه می توان آن را به دست آورد؟

بلغور جو دوسر: سوخت صبحگاهی شما برای مدت طولانی

بلغور جو دوسر که اغلب به عنوان بهترین انتخاب برای صبحانه شناخته می شود اما این همه ماجرا نیست. جو دوسر موجود در آن کاسه نیز به کاهش کلسترول و کنترل فشار خون کمک می کند. نه تنها مغذی و مفید است، بلکه ما را برای مواجهه با روز آماده نگه می دارد.

بنابراین دفعه بعد که به این فکر می‌کنید که صبح خود را با چه چیزی شروع کنید، بلغور جو دوسر را به یاد اورید سطح قلب، معده و انرژی شما به نشانه موافقت سر تکان می دهد.

آب نارگیل: نوشیدنی انرژی‌زای خود طبیعت

شما علاقه مندان به ورزش را در حال نوشیدن نوشیدنی های ورزشی دیده اید. اما اگر به شما بگویم یک جایگزین طبیعی وجود دارد که به همان اندازه مؤثر است، اگر بهتر نباشد، چه؟ آب نارگیل مملو از مواد معدنی است و پتاسیم ستاره برجسته اینجاست. این فقط برای نوشیدن در ساحل نیست. این یک موتور انرژی است که می‌تواند روز شما را تامین کند.

اگر آب نارگیل مستقیم به میل شما نیست، آن را با اسموتی مخلوط کنید،چند عدد توت فرنگی، شاید یک موز، و شما یک خوراکی گرمسیری برای خود تهیه کرده اید که نه تنها طعم خوبی دارد بلکه به شما احساس خوبی نیز می دهد.

مکمل های انرژی

همیشه این بحث پر جنب و جوش در مورد مکمل ها وجود داشته است: تغییرات اساسی زندگی یا فقط دارونماهای گران قیمت؟ در کجای این طیف قرار بگیرم؟ قطعاً در گوشه و کنار می‌گوییم که غذای ما آنقدر که می‌خواهیم باشد، نیست.

 نتایج چیزی کم نداشتند. مطمئناً، یک مولتی ویتامین کامل پایه شماست. اما اگر به دنبال آن جرقه اضافی هستید، مکمل‌های خاصی وجود دارند که آماده هستند تا همه چیز را بالا ببرند:

کمپلکس ویتامین B

تیمی را تصور کنید که هر بازیکن نقش منحصر به فردی دارد اما همه برای یک برد تلاش می کنند. این ویتامین B کمپلکس شما برای شماست. شامل هشت بازیکن قدرتمند: B-1 (تیامین)، B-2 (ریبوفلاوین)، B-3 (نیاسین)، B-5 (پانتوتنیک اسید)، B-6 (پیریدوکسین)، B-7 (بیوتین)، B- 9 (اسید فولیک) و B-12 (کوبالامین).

آنها دنده هایی هستند که دستگاه بدن شما را روشن نگه می دارند آنها را به عنوان معماران عملکرد مغز، موتور متابولیسم سلولی، و جرقه پشت بلند شدن و رفتن شما در نظر بگیرید. فراتر از آن، آنها در حال نگهبانی ایستاده و آماده برای دفع عفونت هستند. 

ویتامین D3

آفتاب عالی است، اما نمی‌توانید تمام نیازهایتان به ویتامین D را تامین کنید، به خصوص اگر در خانه‌های سرپوشیده هستید یا در مکان‌های کمتر آفتاب‌زده زندگی می‌کنید. مکمل های ویتامین D3 مانند نور خورشید در بطری برای سلامتی شما هستند.

ویتامین D3 برای حفظ استخوان‌ها و دندان‌های شما در بهترین شکل ممکن است. اما موارد بیشتری وجود دارد. تحقیقات آن را با دفاع از بدن شما در برابر برخی از ضربه های سنگین مانند دیابت نوع 1 مرتبط می کند. 

دانشمندان دانشگاه نیوکاسل می گویند ویتامین D حتی مانند یک نوشیدنی انرژی زا طبیعی عمل می کند. این فقط شما را تقویت نمی کند در واقع باعث می شود عضلات شما کارآمدتر کار کنند.

آهن

اگر احساس تنبلی می کنید، به نظر نمی توانید تمرکز کنید، یا به راحتی دچار خستگی می شوید، سطح پایین آهن ممکن است مقصر باشد. اکنون، اکثر مردم باید به اندازه کافی آهن را از بشقاب خود بیرون بکشند، اما گاهی اوقات زندگی برشما چیره میشود و شما کوتاه می آیید.
وقتی آهن کم است، خون شما شروع به از دست دادن گلبول های قرمز خونی می کند که اکسیژن را به هر جایی که نیاز دارد حمل می کنند.
اصطلاح پزشکی آن کم خونی ناشی از فقر آهن یا به اختصار IDA است، اگر به طور مستقیم با آن مقابله نکنید، فقط به یک رکود انرژی نگاه نمی کنید. شما به دنبال یک منحنی سلامت بالقوه هستید.
خوب چه کار کنیم؟ آزمایش خون به اندازه یک بازی سرگرم کننده نیست، اما بهتر است هر از چند گاهی سطح آهن خود را بررسی کنید. ممکن است زمان آن رسیده باشد که یک مکمل آهن را قبل از اینکه در لیگ های اصلی مشکلات خستگی و تمرکز قرار بگیرد، در نظر بگیرید.

روغن ماهی

روغن ماهی سرشار از اسیدهای چرب امگا 3، به چویژه DHA و EPA است، نه تنها برای شما مفید است. این یک شات تقویت کننده برای مغز شما و سپری در برابر التهاب طولانی مدت است. برای سلامتی بهتر، 1000 میلی گرم DHA و EPA را در دوز روزانه خود در نظر بگیرید.
حالا، می‌شنوم، “اگر ماهی مربای من نباشد چه؟” یا “اگر گیاهخوار باشم چه؟” یک نسخه پشتیبان وجود دارد: روغن جلبک. این چیزهایی است که ماهی ها برای دریافت امگا 3 خود می خورند. این گیاهی است اما به همان اندازه قوی است. چه به دلایل اخلاقی از ماهی طفره بروید و چه به دلیل آلرژی بودن، روغن جلبک یک پایه محکم است!

جینسینگ

گاهی اوقات، بهترین راه حل ها از قدیمی ترین کتاب ها و جینسینگ می آید. این گیاهی است که ریشه در سنت های باستانی دارد و شهرت زیادی دارد. برای قرن‌ها، مردم به جینسینگ روی آورده‌اند، زیرا مانند سپری برای بدن شما است. این سیستم ایمنی شما را تقویت می کند. و اگر مراقب سطح قند خود هستید، یک خبر خوب وجود دارد: برخی مطالعات نشان می‌دهند که جینسینگ می‌تواند به کنترل آن کمک کند.

از مناطق پوشیده از برف سیبری گرفته تا بازارهای شلوغ کره، انواع مختلفی از این ریشه را می توان در سراسر جهان یافت.  بهترینها؟ جینسینگ کره ای، سیبری و آمریکایی. هرکدام پیچ و تاب منحصر به فرد خود را دارند، اما در مورد مزایای سلامتی همه آنها بسیار خوب هستند کشف کنید که جینسینگ چه کاری می تواند برای شما انجام دهد.

پروبیوتیک ها

ما در اینجا در مورد میکروارگانیسم‌های زنده صحبت می‌کنیم، اما آن‌ها در کنار شما هستند تا همه چیز را در روده‌تان به‌خوبی کار کنند. این میکروب ها مانند خدمه تعمیر و نگهداری سیستم گوارش شما هستند و همه چیز را در تعادل نگه می دارند. مطالعات نشان داده اند که روده سالم می تواند چاشنی راز سلامت روانی بهتر باشد و سیستم ایمنی قوی تر

ممکن است قبلاً در غذاهایی مانند ماست یا کلم ترش به پروبیوتیک ها برخورد کرده باشید. اما اگر غذاهای تخمیر شده مربای شما نیستند، جای نگرانی نیست. پروبیوتیک ها همچنین در کپسول ها، قرص ها و حتی پودرهای آسان برای مصرف وجود دارند.

زردچوبه

ممکن است زردچوبه را به عنوان آن ماده زرد روشنی که به کاری رنگ می‌افزاید، بشناسید، اما این ادویه کوچک تاثیر بسیار خوبی دارد. در رنگ پر جنب و جوش آن ترکیبی به نام کورکومین پنهان شده است که مانند یک قهرمان با التهاب مبارزه می کند.
اما این چیزی بیش از یک ضد التهاب است. مطالعات نشان داده است که در مقابله با دیابت، کاهش سرعت حرکت آلزایمر و حتی از بین بردن ابرهای افسردگی نقش دارد. به علاوه، مانند یک سپر برای بدن شما است که از رادیکال های آزاد که باعث آسیب می شوند محافظت می کند.
هنگامی که بدن شما درگیر التهاب یا مبارزه با تهدیدات نیست، رشد آن رایگان است. این همان جایی است که افزایش انرژی طبیعی به وجود می آید.

قهوه برای انرژی

اکثراً روتین قهوه دارند. برخی آن را برای طعم های غنی می نوشند، برخی دیگر به دنبال آن ضربه کافئین هستند. اما نکته اینجاست: قهوه چیزی بیش از یک لذت مزه یا زنگ بیداری می باشد.
ابتدا بیایید در مورد تمرکز صحبت کنیم. آیا تا به حال یکی از آن روزهایی را داشته اید که مغزتان احساس کند در مه شنا می کند؟ قهوه می تواند آن را از بین ببرد و به شما کمک کند تیز و دقیق بمانید.
و اگر شما فردی هستید که سعی می کنید چند پوند از وزن خود را کم کنید، قهوه نیز می تواند به شما کمک کند. با بالا بردن متابولیسم شما به افزایش کالری کمک می کند.

آیا یک تمرین برنامه ریزی شده است؟ یک فنجان قهوه ممکن است عملکرد شما را افزایش دهد. حال بیایید واضح بگوییم: اعتدال کلید است. اگر در اعماق ظرف قهوه جست و جو کنیم، و ممکن است بعداً گرفتن کمی وقت برای استراحت برایتان سخت باشد. پیشنهاد می‌کنم برای لیفت صبحگاهی آن را روی حدود 400 میلی‌گرم کافئین قرار دهید. 2-3 شات اسپرسو یا حدود پنج قاشق چایخوری از مواد فوری را در نظر بگیرید. اگر در انتظار یا پرستاری هستید، ممکن است بخواهید آن را ایمن کنید و کمتر از آن استفاده کنید.

به یاد داشته باشید، کافئین یک دونده سرعت نیست. این یک دونده ماراتن است. درنگ می کند. در واقع، حتی 5-6 ساعت پس از دم کردن صبح، نیمی از قدرت آن ممکن است هنوز در سیستم شما باشد.بنابراین، اگر تعجب می کنید که چرا قهوه ساعت 3 بعدازظهر شما را در نیمه شب عمل می کند، دلیلش همین است. برای ساده نگه داشتن کارها: برای افزایش کافئین خود به صبح بچسبید. وقتی به آن نیاز داشتید شما را خوشحال می‌کند و به شما اجازه می‌دهد وقتی روز تمام شد آرام شوید.

جمع بندی نهایی

از تخم‌مرغ و بلغور جو دوسر گرفته تا جینسینگ و قهوه، مجموعه‌ای از گزینه‌ها برای افزایش انرژی هستند. مکمل؟ آنها یک چیز ضروری نیستند، اما می توانند شکاف ها را پر کنند و به شما این حس بیشتر را بدهند. اما به یاد داشته باشید، مهم این نیست که چه چیزی را وارد بدن خود می کنید، بلکه به زمان و نحوه انجام آن نیز مربوط می شود.
برای بهره مندی از این نکات، لازم نیست یک مربی سلامت باشید. تغییرات کوچک می تواند نتایج بزرگی به همراه داشته باشد. و این واقعاً هدف اینجاست: کمک به شما برای یافتن بهترین راه برای پر نگه داشتن مخزن انرژی.
شما کنترل دارید، شما انتخاب می کنید و سطح انرژی شما بوم نقاشی است که روزتان را روی آن نقاشی می کنید. پس ادامه دهید، چند چیز را از این راهنما انتخاب کنید و آنها را امتحان کنید. زندگی برای رکودهای ظهر و پتانسیل هدر رفته خیلی کوتاه است.

امتیاز دهید.
نوشتن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CAPTCHA ImageChange Image