روانشناس کودک آنلاین، مشاوره روانشناس کودک و نوجوان

امروزه، مشورت با یک روانشناس کودک آنلاین با توجه به مشغله های کاری زیاد و بیماری همه گیر کرونا، بهترین فرصت برای بهبود وضعیت عاطفی کودکان می باشد. از آنجا که اختلالات عاطفی در کودکان به دلیل انزوای اجتماعی و نداشتن روال عادی افزایش یافته است کودکان در این دوران بیش از هر زمان دیگری نیاز به مراقبت دارند. قطعا یک جلسه مشاوره آنلاین کودک ارزش رفع نگرانی شما را دارد!

روانشناس کودک آنلاین کیست؟

روانشناس کودک آنلاین، از کودک درمانی یا مشاوره کودکان که یک رویکرد مبتنی بر شواهد است برای کمک به کودکان در چالش های آنها استفاده می کند. این چالش ها شامل بیماری های روانی، حوادث آسیب زا، از دست دادن اعضای خانواده، احساسات و رفتارهای نابهنجار است.

روانشنان کودک آنلاین، برای کار با کودکان و درک نحوه عملکرد ذهن آنها سال ها تحصیل کرده است و مجوز ارائه خدمات درمانی کودکان را کسب کرده است. این درمان هیچ محدودیت سنی ندارد و همه کودکان نوپا پیش دبستانی گرفته تا نوجوانان دبیرستانی خوش آمدید.

روانشناس کودک، تلاش می کند تا کودک را بدون توجه به سنی که دارد، به مسیر درست سلامت روان هدایت کند. اگر کودکان درمان روانشناختی مورد نیاز خود را دریافت نکنند، ممکن است اثرات منفی رشدی، روحی و احساسی را تجربه کنند.


مطالب مرتبط: مشاوره کودک آزاری، راه های درمان کودک آزاری

مطالب مرتبط: درمان افسردگی در کودک مبتلا به اوتیسم


روانشناس کودک آنلاین

چرا از روانشناس کودک انلاین کمک بگیریم؟

درک و توضیح احساسات توسط بزرگسالان به دیگران بسیار دشوار است، حال تصور کنید این توضیح برای کودکان تاچه اندازه دشوارتر است. مشاوره روانشناسی می تواند روشنگر مسیر کودکان و نوجوانان باشد.

هنگامی که کودکان در شرایط به خصوصی قرار می گیرند و تغییرات خلقی متفاوتی را تجربه می کنند، یک روانشناس کودک مجرب و متخصص می تواند در رفع سریع این مشکلات کمک کننده باشد.

کودکی که هنگام طلاق والدین خود رنج می برد، یک نوجوان افسرده که در مدرسه مورد آزار و اذیت قرار می گیرد و موارد زیر از موضوعات رایجی هستند که روانشناس کودک آنلاین مورد بررسی قرار می دهد.

 • تشخیص سلامت روان
 • مرگ یکی از عزیزان
 • سوء استفاده (جنسی، احساسی، جسمی، روانی)
 • اعتیاد در خانواده
 • تجربه یک حادثه آسیب زا
 • نقل مکان به یک شهر جدید
 • رفتن به یک مدرسه جدید
 • طلاق
 • زورگویی

روانشناس کودک آنلاین

حال این سوال پیش می آید که آیا هر کودکی که در این شرایط قرار می گیرد، به درمان نیاز دارد؟ از کجا تشخیص دهیم کودک ما نیازمند جلسات با روانشناس کودک آنلاین می باشد؟

برخی از علائم وجود دارند که نشان می دهد فرزند شما دوران سختی را سپری می کند پس به درمان نیاز دارد.

آن علائم شامل موارد زیر می باشند:

 • تغییر اشتها
 • کاهش یا اضافه وزن چشم گیر
 • سخت به خواب رفتن
 • پرخاشگری بی دلیل
 • اضطراب و خشم مداوم
 • افت تحصیلی
 • انزوای اجتماعی
 • استفاده الکل یا مواد
 • خودزنی
 • بیان افکار مربوط به خودکشی

مشاوره روانشناس کودک و نوجوان، بر تمامی نیاز های آنان تمرکز می کند و مهارت هایی را فراگرفته اند که توسط آن ها می توانند به کودکان با هر نوع مشکلی از موارد ذکر شده، کمک کنند.

روانشناس کودک آنلاین

روانشناس کودک آنلاین چه کمکی می کند؟

هدف اصلی روانشناس کودک این است که کودکان را به ابزارهایی که برای کنترل موثر عوامل استرس زا در زندگی نیاز دارد، بدون توجه به این عوامل استرس زا. مجهز کند، در اینجا چند نمونه از نحوه مشاوره روانشناس کودک با مسائل رایج کودک ذکر می کنیم.

1. کنار آمدن با طلاق

طلاق فقط شامل زن و مردی که در حال جدایی هستند، نمی شود و اغلب بر همه نزدیکان آنها، به ویژه فرزندانشان تأثیر می گذارد. کودکان طلاق می توانند طیف وسیعی از احساسات را تجربه کنند، اما اغلب آنها از جدایی والدین خود احساس بی مهری، سردرگمی، گناه، افسردگی یا ناراحتی می کنند و این احساسات می توانند با گذشت زمان بدتر شود و تنش ها افزایش یابد.

یک روانشناس کودک آنلاین خوب می تواند به مدیریت تمام افکار و احساسات آن ها کمک کند. مکن است از بازی درمانی و تکنیک های دیگر برای کمک به آنها در انتقال این احساسات استفاده کنند، همچنین کودکان آنها نشان می دهند چگونه می توانند این احساسات را بهتر مدیریت کنند.

تکنیک های موثر شامل روزنامه نگاری، کاردستی، تنفس عمیق و صحبت درباره احساسات می باشد.

روانشناس کودک آنلاین

2. مدیریت تغییرات با روانشناس کودک آنلاین

نادیده گرفتن تاثیرات زیاد تغییرات در زندگی کودکان کار آسانی است، اما حقیقت این است که آنها نسبت به تغییرات مهم مانند نقل مکان یا تغییر مدرسه حساس هستند. کودکان اغلب به دلیل این تغییرات، استرس و اضطراب زیادی را تجربه می کنند، که ممکن است برای مدت طولانی در بدن باقی بماند، مگر اینکه به درستی مورد توجه قرار گیرد.

کودک درمانی به آنها می آموزد که چگونه تمرکز خود بر موارد منفی را به سمت موارد مثبت تغییر دهند. تکنیک هایی مانند گفتگوی مثبت با خود، آموزش داده می شود و کودکان با این ایده که تغییر ات در زندگی امری عادی است، احساس راحتی بیشتری می کنند.

3. ایجاد اعتماد به نفس از طریق روانشناس آنلاین کودک

بیشتر اوقات، کودکان از عزت نفس پایین رنج می برند، که می تواند منجر به مشکلات بزرگتری مانند افسردگی، اضطراب و اختلالات خوردن شود. روانشناس کودک به آنها کمک می کند ارزش خود را ببینند و به آنها می آموزد که چگونه الگوهای فکری مثبت تری بسازند.

روانشناس کودک آنلاین

4. درک اختلال روانی

درک اختلالات روانی و همه علائم ناشی از آن برای هر کسی دشوار است. اما پذیرش و درک تشخیص اختلال روانی برای کودکان بسیار دشوارتر است.

یک روانشناس کودک به آنها این فرصت را می دهد که سوالات خود را درباره ی تشخیص داده شده بپرسند و در مورد اختلال خود بیاموزند، اعم از اختلال وسواس اجباری (OCD)، اختلال بیش فعالی-نقص توجه (ADHD) ، افسردگی، اضطراب یا هر بیماری دیگر. در هر صورت، روانشناس به آنها کمک می کند تا اختلال خود را درک کرده و همچنین با آثار ناشی از آن کنار بیایند.

اگر نگران رفتار فرزند خود هستید، روانشناس کودک می تواند به شما کمک کند. اگر نگران یافتن زمان مناسب برای بردن فرزند خود به کلینیک درمانی یا نگران ابتلا بیماری کرونا هستید، روانشناس کودک آنلاین یک گزینه عالی است. کلینیک ذهن آرا، به کمک روانشناسان کودک به صورت حضوری و آنلاین آماده کمک و ارائه خدمات می باشد. جلسات درمانی آنلاین از راحت ترین روش های درمانی برای همه افراد از جمله کودکان می باشد. برای برطرف کردن چالش های زندگی فرزند خود، با روانشناسان کودک ذهن آرا تماس بگیرید.

روانشناس کودک آنلاین

5/5 - (3 امتیاز)
نوشتن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.