مشاوره ازدواج آنلاین

مشاوره آنلاین ازدواج

امروزه بسیاری از زوج ها از خدمات مشاوره ازدواج آنلاین استفاده می کنند تا تعارضات و مسائل موجود در رابطه خود را برطرف کنند. آیا شما و نامزدتان به دنبال راه هایی برای رفع مشکلات جدی در روابط خود هستید و امکان استفاده از خدمات حضوری را ندارید؟! مشاوره آنلاین ازدواج بهترین انتخاب برای شماست.

در این مقاله، ابتدا تعریف کوتاهی از مشاوره ازدواج مطرح می کنیم و سپس به مزایای استفاده از خدمات مشاوره ازدواج آنلاین و معرفی متخصصان مجرب در این زمینه می پردازیم.

مشاور ازدواج آنلاین

مشاوره ازدواج

مشاوره ازدواج که به آن مشاوره رابطه یا زوج درمانی نیز می گویند، نوعی درمان است که به افراد کمک می کند پارتنر مناسب خود را پیدا کنند، شکاف های خود را پر کنند، مشکلات خود را حل کنند و روابط خود را بهبود بخشند. این نوع درمان همچنین می‌تواند به زوج‌ها کمک کند تا جان تازه‌ای به پیوندهای عاشقانه خود بدهند و دلایلی را که در وهله اول آنها را گرد هم آورده‌اند، تقویت کند.

مشاوره ازدواج آنلاین یا حضوری متکی به جلسات درمانی بین هر دو شریک و یک درمانگر مشترک است که به دقت گوش می دهد و سعی می کند هر موضوعی را که بر رابطه تأثیر می گذارد ساده و ساده کند. سپس، آنها با زوج ها در یک دوره اقدام شخصی و مبتنی بر شواهد همکاری خواهند کرد تا به حل مشکلات رابطه آنها کمک کنند.

بسیاری از زوج ها به دنبال مشاوره ازدواج هستند و مشاوران ازدواج نیز می توانند بحث های قبل از ازدواج را برای زوج های غیر متاهل یا نامزد در جلسات مشاوره قبل از ازدواج تسهیل کنند.

مشاوره ازدواج آنلاین، دقیقا بر همان مسائلی که مشاوره ازدواج حضوری تمرکز دارد، می پردازد. مشاوره ازدواج نوعی روان درمانی است که به زوجین کمک  می کند از مسائل یا رفتارهایی که روابط آن ها را به خطر می اندازد آگاه شوند.

در جلسات مشاوره ازدواج تمامی مسائل رفتاری و شخصیتی دو طرف بررسی می‌شود تا دقیقا بدانند واقعا تا چه حد در مسائل با هم سازگاری دارند و چه وجوه اشتراک یا تفاوتی با همدیگر دارند.

مشاور ازدواج زیرساخت‌های اخلاقی و شخصیتی هر دو نفر را به دقت بررسی می‌کند و سوالاتی می‌پرسد که شاید هیچ‌کس به آن‌ها فکر نکرده و از اهمیت آن مطلع نباشد.

زوج درمانگر خوب

مشاوره ازدواج در موارد زیر به کار برده می شود:

 • مسائل اعتماد
 • خیانت
 • ارتباط ضعیف
 • ناتوانی در حل تعارض
 • مسائل جنسی
 • اعتیاد
 • مشکلات فردی که ممکن است به رابطه آسیب برساند

مقاله مرتبط: سوالات مشاوره ازدواج، در مشاوره ازدواج چه سوالاتی می پرسند؟


روانشناس آنلاین

مشاوره ازدواج آنلاین چه کمکی می کند؟

درمانگران معتقدند مشاوره آنلاین به اندازه مشاوره حضوری موثر واقع می شود. تنها تفاوت مشاوره ازدواج حضوری و آنلاین، در نحوه ی برگزاری جلسات است. در مشاوره آنلاین، جلسات از طریق اینترنت و مجازی برگزار می شوند.

با توجه به همه گیری ویروس کرونا، متخصصان آموزش دیده خدمات خود را به صورت آنلاین ارائه می دهند و بعد از گذشت یک سال و نیم به تجربه و مهارت لازم در ارائه خدمات آنلاین دست یافته اند.

درمانگر آنلاین، می تواند تعاملات زوجین را زیر نظر بگیرد و ابزار ها و توصیه هایی جهت بهبود تعارضات بین زوجین مطرح کند.

اگر مشاوره ازدواج توسط یک درمانگر حرفه ای انجام شود، مسائل متعددی را حل می کند. مشاوره ازدواج برای زوجین بسیار کاربردی می باشد زیرا نگرانی های بسیاری را برطرف می کند.

مشاوره ازدواج آنلاین

مشاوره ازدواج کمک می کند تا:

 • زوجین برای مدتی از زندگی پرمشغله فاصله بگیرند و بر بهبود رابطه خود تمرکز کنند.
 • مشاور مانند یک میانجی عمل می کند و ارتباط موثر و سالم را فراهم می کند.
 • زوجین احساسات خود را بیان کنند. همانطور که ذکر کردیم، ارتباط موثر نقش مهمی در یک ازدواج سالم دارد، زمانی که زوجین نتوانند از احساسات خود صحبت کنند، این ارتباط موثر شکل نمی گیرد.
 • الگوهای رفتاری ناسالمی را که منجر به بحث و درگیری می شود، تجزیه و تحلیل کنند. بعد از شناسایی این الگوها، زوجین با کمک مشاور آن ها را به سمت الگوهای رفتاری سازنده تغییر می دهند.
 • زوجین به دیدی واقع بینانه از ازدواج و ویژگی ها طرف مقابل برسند، سوء تفاهم ها را برطرف کرده و از سوء ارتباطات جلوگیری کند، زوجین اهداف مشترکی را پیدا کرده و به انگیزه ها و خواسته های یکدیگر احترام می گذارند.

مشاوره ازدواج آنلاین

مزایای استفاده از مشاوره ی آنلاین در ازدواج

شرکت در مشاوره ازدواج آنلاین می تواند مزایای زیر را برای زوجین به همراه داشته باشد.

مشاوره انلاین روشی راحت برای متقاعد کردن فرد مقاوم

اغلب، یکی از طرفین نمی خواهد در جلسات مشاوره ازدواج شرکت کند. در این صورت، داشتن جلسه مشاوره آنلاین می تواند به متقاعد کردن آنها برای شرکت کمک کند. از این گذشته، آنها حتی نیازی نیست خانه را ترک کنید.

اگر در حال متقاعد کردن نامزد خود هستید، بهتر است اطلاعات کامل درباره ی مشاوره آنلاین ازدواج ارائه دهید تا ذهنیت صحیح را در آن ها شکل دهید. در این فرایند، ممکن است ناامید شوید اما هرگز این ناامیدی را نشان ندهید زیرا در این صورت احتمال موفقیت کمتری دارید.

جلسات مشاوره آنلاین انعطاف پذیری بیشتری دارند

امروزه، انسانها پرمشغله هستند و پیدا کردن یک جای خالی در برنامه روزانه آن ها کار دشواری است. اختصاص دادن زمان زیاد برای یک مشاوره آنلاین حضوری، غیرممکن به نظر می رسد. مشاوره آنلاین این امکان را در اختیار شما قرار می دهد تا دیگر درگیر ترافیک و از دست دادن زمان نباشید.

اگر جزو آن دسته افرادی باشید که مرتبا به سفرهای کاری می روید، مشاوره آنلاین محدودیت های جغرافیایی را کنار می زند و در همه جای دنیا می توانید با مشاور خود ارتباط برقرار کنید.

تعادل و مدیریت تعهدات و خواسته های مختلف زندگی می تواند چالش برانگیز باشد، به همین دلیل است که مدیریت زمان بسیار اهمیت دارد. در مشاوره ازدواج آنلاین می توانید با مشاور خود صحبت کنید و در ساعت های مشاوره خود انعطاف ایجاد کنید.

مشاوره قبل از ازدواج آنلاین

دسترسی آسان

درمان آنلاین، دسترسی همه انسان ها از جمله افرادی که در روستا یا مناطق دور هستند، به خدمات بهداشت روانی و مشاوره ازدواج فراهم آورده است.

کسانی که در چنین مناطقی زندگی می کنند، سخت به امکانات بهداشت روانی دسترسی پیدا می کنند زیرا خدمات رواندرمانی در این مناطق کم می باشد.

رانندگی طولانی و صرف زمان زیاد برای دریافت مشاوره ازدواج، بسیاری از زوجین را منصرف می کند. اما در صورتی که به اینترنت دسترسی داشته باشید، مشاوره آنلاین بهترین گزینه برای شماست و دیگر نگران خستگی مسیر طولانی و زمان از دست رفته نیستید.

همینطور مشاوره آنلاین برای افرادی که به هر دلیلی توانایی خارج از شدن خانه را ندارند، مورد استفاده قرار می گیرد.

جلسات درمانی آنلاین، تنش و نگرانی کمتری دارد

مردم ممکن است درباره ی مشکلات جسمی با خانواده و دوستان خود صحبت کنند، اما صحبت درباره ی مشکلات روانشناختی موجود در رابطه زناشویی، کار راحتی نیست.

جلسات آنلاین، نگرش منفی نسبت به مسائل روانشناحتی را کمتر می کند و در نتیجه زوجین استرس کمتری در استفاده از خدمات مشاوره ازدواج خواهند داشت.

ارزیابی های بهتر توسط درمانگر

هنگامی که از منزل در جلسات مشاوره ازدواج شرکت می کنید، درمانگر شما این امکان را دارد که با نحوه ی ارتباط و تعامل شما در خانه آشنا شود و رفتار های شما را ارزیابی کند و این اطلاعات در فرایند مشاوره بسیار ارزشمند هستند.

زوج درمانی آنلاین

آیا این جلسات واقعا مفید هستند؟

بر اساس یافته های یک مطالعه از زوجینی که تجربه ی دریافت خدمات مشاوره ازدواج آنلاین را داشتند، برخلاف نگرانی ها در ابتدای درمان، زوجین در نهایت از خدمات ارائه شده اظهار رضایت داشتند و بیان داشتند که تجربه ای مثبت و مفید بود.

برخی از زوجین اظهار کردند به علت فاصله فیزیکی بین مشاور و خودشان در طی جلسات، احساس آرامش و کنترل بیشتری داشتند.

زوج درمانگر خوب

انتخاب مشاوره ازدواج آنلاین خوب

برای انتخاب درمانگر مناسب، توجه کنید که فرد موردنظر شما مدارک لازم را جهت کمک به شما داشته باشد و تجربیات لازم را برای مشاوره ازدواج و جلسات آنلاین، کسب کرده باشد.

در طی این جلسات، زوج درمانگر شما باید بر اساس ارزیابی های اولیه برنامه مشاوره را آغاز می کند. در این برنامه اهدافی را مشخص می کند و بر طبق اهداف و نیازهای شما، رویکرد متناسب با شما و نامزدتان را در نظر می گیرد.

به طور کلی، اگر در حال برنامه ریزی برای یک ازدواج سعادتمند هستید، ممکن است در مسیر به تعارضات و مشکلاتی دست پیدا کنید. در این لحظات استفاده از مشاوره ازدواج و مشاوره ازدواج آنلاین پیشنهاد می شود.

مرکز مشاوره ذهن آرا، امکاناتی را برای زوجین فراهم کرده است تا از روانشناس خوب و متخصص برای دریافت خدمات مشاوره ازدواج آنلاین بهره مند شوند. برای کسب اطلاعات مورد نظر با شماره های درج شده تماس بگیرید و هر چه سریع تر برای تشکیل زندگی بهتر و شادتر اقدام کند.

5/5 - (1 امتیاز)
نوشتن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CAPTCHA ImageChange Image