مشاوره زناشویی، روانشناسی روابط زوجین

با مراجعه به مشاوره زناشویی خوب که توانایی بالایی داشته باشد، می توان بیشتر مشکلاتی که به هر دلیل میان زن و شوهر به وجود می آید را حل کرد. قطعا مسائل و مشکلات میان زن و شوهر تنها به مشکلات روابط جنسی محدود نمی شود بلکه نوع روابط با خانواده ها، مسائل اجتماعی، اعتماد به نفس در رابطه و موارد دیگر، روی کیفیت رابطه عاطفی، جنسی زناشویی تاثیر گذار هستند. دانستن همین موضوع کافیست تا به اهمیت انتخاب یک مشاور خوب پی ببریم.

اهمیت مشاور زناشویی در چیست؟

نقش مشاوره زناشویی این است که با شما و همسرتان کار می کند تا رویکردهای جدیدی برای غلبه بر چالش های موجود در روابط جنسی، سکس یا روابط بین فردی پیدا کنید.اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که نمی توانید در مقابل روانشناس جنس مخالف مسائل رناشویی خود را بازگو نمایید این امکان وجود دارد که به صورت آنلاین با روانشناس خانم یا روانشناس مرد جلسه مشاوره رزرو کنید .

به عنوان مثال، اگر در برقراری رابطه جنسی مشکل دارید یا از رابطه خود لذت نمیبرید، سکس تراپی میتواند، راهکارهای مفیدی پیش پای شما بگذارد و بستری برای گفتگوی شفاف درباره مسائل جنسی ایجاد میکند.

به طور کلی یک مشاوره زناشویی ممکن است در موارد زیر به شما کمک کند:

1. تسهیل ارتباط مجدد

برخی از زوجین به سختی با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. گروه مشاوره زناشویی معمولا با تشویق شما به صحبت صریح و صادقانه با همسرتان سعی خواهد کرد تا این شکاف ارتباطی را برطرف کند. به عنوان مثال، مشاور شما ممکن است یک قانون اساسی تنظیم کند که به هر یک از شما اجازه می دهد بدون هیچ گونه وقفه ای با یکدیگر صحبت کنید. این به شما و همسرتان فرصت و مکان می دهد تا به طور فعالانه به یکدیگر گوش فرا دهید و با درک و فهم پاسخ دهید.

2. بازگشت اعتماد به رابطه

اگر همسرتان را فریب داده باشید، همسرتان ممکن است نسبت به شما احساس خشم و کینه داشته باشد‌. این به نوبه خود ممکن است به اعتمادی که همسرتان در ابتدا نسبت به شما داشته آسیب برساند. مشاوره اخلاقی زناشویی، تلاش خواهد کرد راه های چگونگی کسب دوباره اعتماد را به شما آموزش دهد.

3. مذاکره درباره مسئولیت های زندگی مشترک

مشاور شما همچنین می تواند به شما و همسرتان کمک کند تا در مورد مسئولیت های زندگی مشترک مذاکره کنید. به عنوان مثال، اگر یکی از شما تصمیم دارد در دانشگاه ادامه تحصیل بدهد، احتمالا درباره مسئولیت های پدر یا مادر یا رسیدگی به امورمنزل به مشکل برمیخورید‌. مشاور شما می تواند در تعیین اهداف واضح و واقع بینانه در رابطه با مصالحه و انجام این مسئولیت ها به شما کمک کند.

4. بهبود رابطه جنسی و زناشویی

رابطه جنسی می تواند چیزی باشد که باعث بهبودی روابط و صمیمیت یک زن و شوهر می شود، یا می تواند یک میدان جنگ مملو از اضطراب، خجالت، عصبانیت و آسیب باشد. مشاوران حوزه سکس تراپی به طور مکرر با زوجین با اختلالات جنسی زوجین روبرو می شوند و تجربه کافی دارند که به شما کمک کنند.

در این مشاوره ها شما یاد میگیرید ضمن پرداختن به رابطه جنسی سالم، نیازها و خیال پردازی های جنسی خود و همسرتان را برآورده کنید.

5. خیانت و بی وفایی

خیانت در یک رابطه می تواند آسیب زننده ترین چیزی باشد که یک زن و شوهر تجربه میکنند. اما همیشه به این معنی نیست که زندگی مشترک باید تمام شود. مشاوره زوجین ضمن یافتن علت خیانت، یک فضای شفابخش برای حل و فصل این مشکلات را فراهم می کند. مثلا گاهی اوقات علت عمده خیانت، مشکلات سکس در زوجین است.

6. کمک به مدیریت سایر روابط

همه زوجین با افرادی خارج از زندگی مشترکشان رابطه دارند. دوستان، خانواده، فرزندان، همکاران و اساتید و… تنها چند مورد هستند. این روابط می تواند سالم یا ناسالم باشد. برخی از مواردی که در اکثر ازدواج ها در مورد آنها بحث می شود، مدیریت همین روابط است. مشاوره تلفنی زناشویی یک راه حل سریع و مناسب برای حل این قبیل مشکلات است.

در نهایت، نقش مشاور زناشویی تلفنی این است که در بحث بین شما و همسرتان به گونه ای واسطه شود که ازدواج شما را بهبود بخشد. یعنی با پرداختن و تلاش در زمینه موضوعات اساسی برای یافتن راه حل برای مشکلات رابطه جنسی و عاطفی شما گام برمی دارد.

مرکز مشاوره زناشویی، روانشناسی روابط زناشویی

حتی اگر در بدترین شرایط ممکن هم باشید، قطعا مشاوره پاسخی برای برخی از مشکلات شما دارد. پیشنهاد می شود حتی در صورتی که حس نیاز به یک مشاوره را ندارید، چند وقت یکبار به یک مشاوره خانواده خوب بروید. گاهی اوقات زوجین احساس خوشبختی دارند و از زندگی خود راضی هستند اما مشکلات کوچکی را حس می کنند و از بیان آن ها خودداری می کنند. چنین مشکلاتی ممکن است بعد ها منجر به مسائل بزرگتر شود. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم قبل از اینکه روابط خوبتان، رنگ سردی به خود بگیرد، برای پیدا کردن اطمینان خاطر به یک مشاوره خانواده خوب مراجعه کنید.

امتیاز دهید.
نوشتن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

404 Not Found

404 Not Found


nginx/1.18.0