نشانه مرد عاشق، از کجا بدانم دوستم دارد؟

در این مقاله به بررسی مرد عاشق و نشانه های مرد عاشق و این موضوع که چرا مرد عاشق دوری می کند، می پردازیم و این موضوع را بررسی می کنیم که از کجا بفهمیم مردی به ما علاقمهند است یا خیر؟

از کجا بفهمم مرد من به من علاقه‌مند است؟

اگر تجربه یک رابطه عاشقانه را داشته باشید بدیهتا لحظات زیادی از رابطه درگیر واقعی بودن یا غیر واقعی بودن عشق و ویژگی های مرد عاشق بوده اید. احتمالا مرتب از خودتان می‌پرسید:‌ آیا دوستم دارد؟‌ آیا من برای او مهمم؟ از کجا بدانم عاشق من هست یا نه؟ آیا در رابطه درست هستم؟

خبر خوب این است که دیگر لازم نیست از خود یا او بپرسید که دوستتان دارد یا نه؛ با اعتماد به حس قلبی‌تان و این ۱۵ نشانه می‌توانید رابطه و عشق بین خود و شریکتان را ارزیابی کنید و درمورد آن تصمیم بگیرید.

البته این نشانه‌ها هیچکدام قطعیت کامل ندارند و تنها به عنوان راهنما در اختیار شما قرار گرفته‌اند. به خاطر داشته باشید هیچ دو رابطه‌ای شبیه هم نیستند و هر کدام از ما قصه‌ی مخصوص خودمان را داریم. اگر احساس می‌کنید که به کمک و راهنمایی بیشتر نیاز دارید می‌توانید با متخصصان کلینیک ذهن آرا به صورت مجازی و حضوری در مرکز مشاوره در ارتباط باشید.

قبل از هر چیز نکته جالب‌ این است که احتمالا با خواندن این لیست از ویژگی های مرد عاشق، تعجب خواهید کرد که چرا قبلا آن‌ها را نمی‌دانستید!

۱- ویژگی های مرد عاشق، فاصله بیشتر، عشق بیشتر!

بله درست خواندید! فاصله بیشتر! ممکن است عجیب به نظر برسد که یک پسر از شما دور شود و عاشقتان باشد، اما این اتفاقا معمولا زمانی اتفاق می‌افتد که مردتان در مورد احساسات خود گیج باشد یا آنچه را که در قلب او اتفاق می افتد نفهمد. همچنین ممکن است مرد عاشق برای فراهم کردن امکانات و رفاه مورد نیاز شما ساعات بیشتری را از شما دور و مشغول کار باشد.

در تایید این نشانه باید بگوییم که بسیاری از زنانی که به مشاور خانواده و ازدواج مراجعه کرده‌اند می‌گویند که فکر می‌کردند پارتنرشان در شرف قطع رابطه با آن‌ها بوده و به همین دلیل فاصله گرفته است! بنابراین اگر احساس می‌کنید شریکتان از شما دوری می‌کند او را سرزنش نکنید. او ممکن است فقط به دنبال یک حلقه ازدواج باشد. با او صحبت کنید و احساستان را در میان بگذارید. به او اجازه دهید تا بدون ترس با شما حرف بزند.

رفتار مرد عاشق چگونه است؟

۲- نشانه های مرد عاشق، مردی که دوستتان دارد قهرمان شماست!

مردان به طور طبیعی و غریزی تمایل به حمایت و مراقبت از شما دارند و نسبتا بیشتر از زنان از شریکشان محافظت می‌کنند. یک مطالعه منتشر شده در مجله مشهور Physiology & Behavior نشان می دهد که تستوسترون مرد باعث می شود آنها نسبت به امنیت و سلامتی همسر خود احساس مسئولیت کرده و از او محافظت کنند.

از خودتان بپرسید که آیا مرد شما از شما محافظت می کند؟ محافظت نه فقط به معنای حفظ شما در برابر صدمات جسمی، بلکه آیا او در صورت بروز هرگونه وضعیت منفی اطمینان می‌یابد که از شما محافظت می‌شود؟ آیا حین رابطه جنسی مرتب حالتان را می‌پرسد؟ آیا نگران سرما خوردن شما در محل کار است؟ خب تبریک می گویم! این نشانه مشخصی‌ست که او عمیقا شما را دوست دارد.

چرا مردان عشق را با محافظت از همسرشان نشان می‌دهند؟

سوال بسیار خوبی‌ست. در واقع یک مفهوم جذاب جدید در روانشناسی رابطه وجود دارد که در حال حاضر سر و صدای زیادی کرده است. این سوال عبارت است از: چرا مردان عاشق می‌شوند؟ عاشق چه کسانی می‌شوند و چرا می‌خواهند از عشقشان مراقبت کنند؟

پاسخ این سوال را در یک مقاله بسیار مفصل و هیجان انگیز در سایت ذهن آرا خواهیم داد. به محض انتظار لینک مقاله هم در دسترس شما عزیزان قرار خواهد گرفت! اما اگر بخواهیم خلاصه بگوییم پاسخ این سوال ریشه در تئوری غریزه قهرمانانه مردان دارد. این تئوری ادعا می کند که مردان می‌خواهند قهرمان شما باشند چرا که به این وسیله احساس وجود می‌کنند. این موضوع ریشه در زیست شناسی مردان و هورمون‌هایشان دارد.

اساس این تئوری این است که یک مرد عاشق شما نخواهد شد مگر احساس کند قهرمان شماست. در واقع چیزی مانند غریزه‌ی مادرانه بانوان، این هم یک میل طبیعی در مردان است.  او می‌خواهد خودش را به عنوان یک محافظ ببیند. البته برای شما بانوان مستقل و سخت‌کوش  این ممکن است کمی احمقانه به نظر برسد. امروزه، زنان برای نجات و محافظت به شخصی احتیاج ندارند. آن‌ها در زندگی خود به “قهرمان” احتیاج ندارند اما مردان هنوز هم نیاز به قهرمان شدن دارند. زیرا در DNA مردان، بخشی برای جستجوی روابطی که به مردان احساس محافظ بودن دهد تعبیه شده است.

۳- از کجا بدانم دوستم دارد؟ او از راه و اهداف خود برای شما دور خواهد شد!

مهم نیست که چه زمانی به او احتیاج دارید، اگر با او تماس بگیرید او حتما به کمک شما می آید. اگر به صحبت، آغوشی گرم، یک تاکسی یا فقط شانه‌ای برای گریه نیاز داشته باشید، او راهی پیدا می‌کند تا به شما برسد و مطمئن شود همه چیز خوب است. اگر مردی هنوز این حرف را نزده است و به شما نگفته که همیشه در دسترس شماست، اما همیشه در هنگام سختی از شما پشتیبانی می‌کند، احتمالاً شما را دوست دارد. حتی ممکن است دوست شما از جنس مخالف با این مشخصه‌ها به صورت پنهانی شما را دوست داشته باشد.

۴- ویژگی های مرد عاشق، شما اولویت او هستید

در حالی که کار و خانواده برای او بسیار مهم است، او می‌خواهد بدانید که فرد خاصی در زندگی او هستید و هیچ چیز از شما بالاتر نیست. این بدان معناست که او نیازهای شما را برآورده کرده و نیازهای خود را بعد از آن برآورده می کند و در هر جایی که بتواند سازش می‌کند تا شما را خوشحال کند. البته نه به شکلی که همه چیز را رها کند و فقط به شما بچسبد.

۵- مرد عاشق از شما درمورد زندگی‌اش نظر می‌خواهد.

اگر پسری نظر شما را در مورد تصمیم مهمی که باید بگیرد می پرسد، احتمالاً او به حس شما اعتماد کامل دارد و از مدت‌هاست عاشق شما است. بخواهیم ساده‌تر بگوییم؛ این بدان معناست که او واقعاً به آنچه شما فکر می‌کنید اهمیت می دهد، که به نوبه خود به این معنی‌ست که او واقعاً به خود شما اهمیت می دهد!

۶- او مرتب برای آینده شخص شما و همچنین آینده‌ش با شما برنامه ریزی می کند!

اگر درمورد خرید خانه، تعداد فرزندان، ادامه تحصیل شما و خودش و حتی پیدا کردن یک شغل برای شما مرتبا نظرتان را می‌پرسد و تلاش می‌کند به احتمال زیاد شدیدا عاشق شماست! مرد عاشق می‌تواند گاهی مانند یک معلم بداخلاق و سخت گیر مرتب در جهت پیشرفت شما برنامه ریزی کند و در راستای آن‌ها بکوشد.

فراموش نکنید پسربچه‌ها و مردان نابالغ خیلی برنامه‌ریزی نمی‌کنند و بیشتر از آن چه عمل کنند حرف می‌زنند. بنابراین اگر مرد شما درمورد همه چیز که قرار است در هفته آینده، ماه بعد و حتی دو سال اتفاق بیوفتد نگران است، این احتمال وجود دارد که او برای همیشه مال شما باشد!

نشانه عشق

۷- ویژگی های مرد عاشق، او چیزهای کوچک را فراموش نخواهد کرد

هر چند این نشانه درمورد همه مردان صدق نمی‌کند اما در صورتی که با چنین چیزی مواجه شدید می‌توانید از احساس مرد خود مطمئن باشید! او به یاد می آورد که کجا و با چه کسی قرار ملاقات دارید یا برای کار خانوادگی باید کجا بروید. ساعات امتحانات و روز جلسه مهم کاری شما را به خاطر دارد و برای آن‌ها برنامه‌ریزی می‌کند.

او در مورد والدین و دوستانتان سوال خواهد کرد و جزئیات نحوه کارتان را جویا خواهد شد. تا حد امکان با او صادق باشید.

۸- او تلاش خواهد کرد تا آنجا که ممکن است از نظر فیزیکی به شما نزدیک شود.

یکی دیگر از نشانه های مرد عاشق تلاش او برای نزدیک شدن از لحاظ جسمی به شماست. وقتی برای شام به رستوران می‌روید، می بینید که مردتان در نزدیک‌ترین سمت میز به شما نشسته است. او در یک مهمانی نزدیک شما خواهد ایستاد. او می خواهد در ماشین به شما نزدیکتر باشد. مرتب دست شما را می‌گیرد. همیشه بدنش در حالتی متمایل به شماست. همه این‌ها روش اوست که به شما نشان دهد تا چه حد دوستتان دارد؛ حتی اگر صریحا نگوید!

۹- او مرتب از شما تعریف می‌کند!

یکی از ویژگی های مرد عاشق تعریف کردن از شماست. حتی در بدترین روزها و در ساعاتی که پایین‌ترین سطح انرژی را دارید او چیز خوبی برای گفتن در مورد شما پیدا خواهد کرد تا روحیه‌تان را بالا ببرد.

دقت کنید این به این دلیل نیست که او فقط به ظاهر و اندام شما توجه می‌کند؛‌ بلکه تنها ممکن است نتواند با کلمات و صریحا بگوید شما را دوست دارد.

۱۰- ویژگی‌ های مرد عاشق، او می خواهد شما را راضی کند

او تلاش خواهد کرد تا شما را خوشحال و راضی نگه دارد. اگر او جملاتی از جمله ، “تا زمانی که خوشحالی، منم خوشحالم” یا “اگه به تو خوش می‌گذره میام” و جملاتی از این دست را می‌گوید؛ می‌توانید مطمئن باشید که شما را می‌پرستد.

۱۱- او با برنامه هایی که از قبل چیده شده سرو کله‌اش پیدا می‌شود!

اگر او با رزرو شام، یک هدیه کوچک، پیک نیک و یک شب سرگرم کننده در شهر شما را شگفت زده کرده پس شما را دوست دارد و می‌داند عشق ارزش تلاش کردن را دارد!

۱۲- او همه چیز را رها می‌کند تا به کنار شما بیاید!

شما اولویت شماره یک او هستید. تا حد امکان برنامه‌هایی که شما جایی در آن ندارید لغو می‌کند و با شما وقت می‌گذراند.

۱۳- او در مورد شما به دوستانش می‌گوید

یکی از ویژگی های مرد عاشق صحبت از شما در جمع دوستانش است. اگر دوستانش اشاره کردند که او در مورد شما صحبت می کند، مطمئن باشید که او عاشق است! اما باز هم تاکید می‌کنیم، این ویژگی درمورد همه مردان صدق نمی‌کند. بسیاری از مردان به اندازه کافی راحت نیستند تا با دوستان خود درمورد این مسائل صحبت کنند و یا می‌ترسند شما را از دست بدهند.

چرا مرد عاشق دوری می کند؟

۱۴- همواره او را در حال نگاه کردن به خود گیر می‌اندازید!

اگر مردتان نتواند چشم از شما بردارد؛ حتی اگر نگوید “دوستت دارم”، می‌توانیم شرط ببندیم که این عشق را با نوع نگاهش به شما نشان می‌دهد.

۱۵- از نشانه های مرد عاشق کمی حسادت است

حسادت یک واکنش طبیعی است که کنترل آن برای مردان سخت است. اگر آن‌ها از خودشان حسادت نشان می‌دهند، نشانه واضحی است که احساسات شدید و عمیقی به شما دارند.

دکتر تری اوربوچ، متخصص روابط می گوید:

“حسادت در میان احساسات انسانی ترین است. وقتی فکر می کنید می خواهید رابطه ای را که واقعاً برای آن ارزش قائل هستید، از دست بدهید احساس حسادت می کنید.”

پیدا کردن روانشناس خوب و حرفه‌ای مرکز مشاوره‌ای که بهترین خدمات را در زمینه عشق و نشانه های مرد عاشق به شما ارائه دهد می‌تواند معضل بزرگی باشد. خصوصا اگر برای بار اول می‌خواهید به روان درمانگر مراجعه کنید. شما می‌توانید برای مشورت و کسب اطلاعات بیشتر درمورد مراکز مشاوره خوب در شمال و شرق تهران در زمینه مشاوره خانواده و ازدواج با کلینیک ذهن آرا تماس بگیرید.

3.6/5 - (23 امتیاز)
نوشتن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

404 Not Found

404 Not Found


nginx/1.18.0