فراموش کردن گذشته، 5 روش برای فراموشی

همه می گویند بسیار مهم است کارهایی را که در گذشته انجام داده اید به خاطر بسپارید تا بتوانید تاریخچه ای برای اینکه زندگی شما به چه شکل است داشته باشید. من می گویم تاریخ چیزی جز تاریخ نیست. کاری که شما در گذشته انجام داده اید مطلقاً هیچ نقشی در آینده شما ندارد. همه ما کارهایی انجام داده‌ایم یا موقعیت‌هایی را پشت سر گذاشته‌ایم که چندان به آن افتخار نمی‌کنیم یا از آن راضی نیستیم، که بخشی از زندگی است.

ما در این مقاله در مورد 5 راه ساده صحبت خواهم کرد که می توانید چیزهای منفی را که در گذشته رخ داده است فراموش کنید و به زندگی ادامه دهید.

1. برای فراموش کردن گذشته، طرز فکر خود را تغییر دهید

اگر ذهن شما بر روی چیزهای منفی که در گذشته اتفاق افتاده متمرکز شود، زندگی شما در جهت منفی پیش خواهد رفت. زندگی شما در جهت افکار غالب شما حرکت می کند، بنابراین هر چیزی که ذهن و تمرکز خود را روی آن متمرکز کنید همان چیزی است که زندگی و احساسات شما به دنبال خواهد داشت. به جای تمرکز کردن و فکر کردن به همه چیزهای منفی که در گذشته رخ داده است، تمام دلشکستگی ها، همه چیزهایی که از دست داده اید، همه چیزهایی که به موقعیت های نه چندان مغرور هستند.

شروع به بازیافت همه آن افکار کنید و آنها را با افکار مثبت جایگزین کنید: “من عالی می شوم، من بسیار باهوش هستم، تاریخ من چیزی جز تاریخ نیست، آنچه پیش روی من است عالی است، هیچ چیز مانع از من نخواهد شد. موفق خواهم شد، اجازه نخواهم داد گذشته ام مرا گره بزند.» اگر هر روز با فکر کردن و گفتن چنین چیزهایی با صدای بلند و جسورانه از خواب بیدار می شوید، پس به آن دست پیدا می کنید. قبل از اینکه متوجه شوید، هیچ کس نمی تواند از گذشته شما علیه شما استفاده کند، زیرا شما در حال رها کردن هستید.

2. ارتباط خود را با برخی از دوستان قطع کنید

دوستانی هستند که ما آنها را حفظ می کنیم که حتی خودمان هم در اعماق خود می دانیم که آنها کاری جز کاهش سرعت ما در زندگی انجام نمی دهند. اگر احساس کردید که هدف شما در زندگی را به تعویق می اندازد، قطع دوستی ها جرم نیست. برای اینکه بتوانید تمرکز خود را با مثبت اندیشی کنید، دوستان منفی باید بروند. شما باید خودتان را متمایز کنید تا بتوانید جایی که می خواهید باشید. شما باید از دوستانی که همیشه کارهای اشتباهی را که در گذشته انجام داده اید به شما یادآوری می کنند دوری کنید.

وقتی می‌گویم خودتان را متمایز کنید، منظورم این است که خودتان را کاملاً از آنچه در اطرافتان می‌گذرد دور کنید و روی خودتان و بینش‌تان تمرکز کنید. انجام این کار می تواند بسیار تنها باشد. در واقع این یک موقعیت تنهایی است، اما این فقط بهایی است که می توانید برای رسیدن به جایی که می خواهید باشید، پرداخت کنید.

3. برای خود هدف تعیین کنید

یکی از مهم ترین راه هایی که می توانید چیزهای منفی گذشته را فراموش کنید، تعیین هدف برای آینده است. شما باید این واقعیت را بپذیرید که این پایان دنیا نیست و شما پتانسیل کاملی برای دستیابی به چیزهای بزرگتر در زندگی دارید. خودتان را در حال انجام کارهای بزرگ در آینده تصور کنید، به مدرسه می‌روید، شغل رویاهایتان را به دست می‌آورید، کسب‌وکارهای جدید را شروع می‌کنید، جفت روحتان را پیدا می‌کنید و موارد دیگر. اهداف بلند و کوتاه تراموا را تعیین کنید، به خودتان ضرب الاجل بدهید و پیشرفت خود را دنبال کنید.

4. بخشیدن را بیاموزید

یکی از چیزهایی که ما را از نظر روحی و روانی می کشد، روحیه عدم بخشش است. کینه توزی از کسی مثل خوردن زهر است و انتظار مرگ یکی دیگر. همه ما این کار را انجام می‌دهیم که فکر می‌کنیم به خودمان لطفی می‌کنیم، اما چیزی جز فروپاشی احساسی ما ندارد. تنها راهی که می توانید گذشته را فراموش کنید این است که هر کسی را که به شما بدی کرده ببخشید. مهم نیست که چقدر دلت را شکسته اند، اگر بتوانی به آنها نگاه کنی و با لبخند بگویی “میبخشمت” (این می تواند سخت باشد)، آنوقت خودت را از قفسی که در آن حبس کرده ای رها می کنی. روح نفرت را با عشق جایگزین کنید.

5. تلاش برای تحت تاثیر قرار دادن مردم را متوقف کنید

آیا تا به حال احساس کرده اید که دیگر هیچکس شما را درک نمی کند؟ اگر پاسخ شما مثبت است، به این دلیل است که آنها آنچه شما می بینید را نمی بینند. شما برای انجام کاری که دوست دارید انجام دهید توضیحی به کسی بدهکار نیستید. باید دست از تایید گرفتن از مردم بردارید و شروع به اطلاع رسانی کنید که آیا آن ها آن را دوست دارند یا نه. تو نمی توانی همه را راضی نگه داری؛ غیر ممکن است

تلاش برای راضی نگه داشتن همه کاری انجام نمی دهد، اما شما را به سمت ناامیدی سوق می دهد. همه ما ممکن است با این فکر بزرگ شده باشیم که بهترین راه برای زندگی کردن این است که همه ما را دوست داشته باشند. این ممکن نیست؛ مهم نیست چقدر آدم خوبی هستید، همیشه کسانی هستند که به خاطر دوست نداشتن شما، شما را دوست نخواهند داشت.

نتیجه

اگر هنوز به گذشته خود فکر می کنید نمی توانید جلو بروید. آیا می توانید تصور کنید که یک ورزشکار در دوی 100 متر با یک کوله پشتی سنگین به رقابت بپردازد؟ بله، او به احتمال زیاد مسابقه را تمام خواهد کرد، اما او آن را در زمان تعیین شده ای که قرار بوده به پایان نمی رساند. بسیاری از ما آماده هستیم تا مسابقه خود را اجرا کنیم، اما یک چیز وجود دارد که ابتدا باید انجام دهیم. ما باید آن کوله پشتی پر از شرم، پشیمانی، ناراحتی، اشتباه، شکست، قلب شکسته، کینه و غیره را رها کنیم. وقتی آن کوله پشتی را رها کردید، به شما قول می دهم که دویدن در مسابقه شما در زندگی بسیار آسان تر خواهد بود.

1/5 - (1 امتیاز)
نوشتن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.