عشق یک طرفه چیست؟ 15 راه رهایی از آن

عشق یک طرفه در واقع یک عشق بی طرفه و بی راهه است. چرا که حرکت در عشق یک طرفه کاملاً غیر ممکن به نظر می رسد، درست است؟ آیا شما هم در همین لحظه بین این که آیا همه چیز را رها کنید یا کمی بیشتر تلاش کنید مردد هستید؟ پس با ذهن آرا همراه باشید.

عشق یک طرفه چیست؟

عشق یک طرفه اساساً احساس دوست داشتن کسی است که به اندازه شما عشق متقابل در وجودش نیست. به طور خلاصه، عشق یک طرفه را می توان به عنوان یک شیفتگی یا هر نوع جذابیتی نامید، این یک عشق واقعی است! اما در عشق یک طرفه، این احساس برای کسی است که احساسات شما را پاسخ نمی دهد. فردی که عشق یک طرفه را تجربه می کند این امید را در قلب خود دارد که روزی آن فرد هم او را دوست خواهد داشت.

عشق یک طرفه در رابطه با هرکسی با هر سنی و از هرکجای دنیا ممکن است اتفاق بی افتد، شمل ممکن است عاشق فردی شوید که از شما بزرگتر است، یا در شهر دیگری است.

عشق بی حاصل یک طرفه می تواند باعث ناامیدی شما شود زیرا شما مراقب کسی هستید که احساس مشابهی نسبت به شما ندارد. عشق یک طرفه حتی ممکن است بین زوج هایی که در رابطه هستند نیز وجود داشته باشد، جایی که یکی از طرفین صد در صد عشق می ورزد و شریک دیگر به سختی عشق می ورزد. این نکته را مدنظر داشته باشید که معشوق ممکن است آگاهانه عاشق یک طرفه را رد کند یا حتی ناآگاهانه به فرد عاشق بی محلی کند.

عشق یک طرفه چیست؟

نشانه های عشق یک طرفه چیست؟

  • معشوق برای شما کاملاً بی نقص است. شما هیچ اشتباهی در معشوق خود نمی بینید، حتی اگر او اشتباهاتی را داشته باشد. شما همیشه اشتباهات و اظهارات آنها را توجیه می کنید.
  • عشق یک طرفه باعث می شود احساس خستگی کنید زیرا همه جوره به او متعهد می شوید و درعوض هیچ چیز ثمربخش و رضایت بخش به دست نمی آورید.
  • اولویت روابط دیگر در زندگی شما کاهش می یابد و شما تمام انرژی خود را صرف آن شخص خاص می کنید.
  • شما هرگز اولویتی را که سزاوار آن هستید دریافت نمی کنید و فقط در دنیای تخیلات خیالی خود زندگی می کنید.
  • شما مدام برای ملاقات با شخصی که دوستش دارید بهانه می آورید زیرا فقط دیدن او روز شما را شاد می کند.
  • حتی اگر معشوق شما علائمی را نشان دهد که به شما علاقه ای ندارد، با این حال، شما همچنان امیدوار هستید که او روزی شما را دوست خواهد داشت.
  • احتمالاً شما پروفایل شبکه های اجتماعی فرد مورد علاقه خود را مرتبا چک می کنید و تمام حرکات و فعالیت های او را از نزدیک دنبال می کنید.
  • شما به راحتی افسرده و ناراحت می شوید، به ویژه اگر شخصی که دوستش دارید شما را نادیده بگیرد یا نتواند به شما پیام بدهد یا با شما تماس بگیرد.
  • تمام روز در مورد او با دوستان خود صحبت می کنید.
  • روز خود را با مکالمه با او آغاز می کنید.

بدیهی است که عشق یک طرفه آزاردهنده است زیرا شما وقت و انرژی خود را برای کسی صرف می کنید که به احساسات شما اهمیت نمی دهد. همیشه عشق یکطرفه خوب یا بد نیست، اگر ارزشش را داشته باشد شاید باید تلاش کنید، اما اگر بی فایده باشد رهایی و جدایی از عشق بهترین گزینه است.

10 راه برای ایجاد یک عشق موفق یک طرفه

در اینجا چند راهکار مهم وجود دارد که می توانید برای موفقیت یک طرفه عشق خود انجام دهید:

1- سعی کنید دوست خوبی برای معشوق خود باشید

گام به گام پیش بروید و عجله نکنید. قبل از اینکه به فکر ایجاد رابطه با فردی باشید، بسیار مهم است که به دوست خوب او یا حتی بهترین دوست او تبدیل شوید. بنابراین اولین و مهمترین قدم این است که با معشوق خود دوست خوبی شوید و اعتماد او را جلب کنید. هنگامی که معشوق شما به طور کامل به عنوان یک فرد شما را می شناسد، تنها در این صورت است که می تواند در مورد چشم انداز رابطه با شما فکر کند.

2- بیش از حد مطیع نباشید

اگر اجازه دهید عشق یک طرفه شما تبدیل به سوء استفاده از شما شود، برای شما و عشقتان بسیار ناسالم و مضر است. شما همیشه باید برخی از مرزهای روشن را مشخص کنید. به شخص اجازه دهید احساسات و عواطف شما را بشناسد و او را متوجه ارزش خود کنید. اگر بیش از حد غرق نعشوق خود شوید، ممکن است او شما را کاملاً نادیده بگیرد و هرگز حرف های شما را در اولویت قرار ندهد.

3- با معشوق خود ارتباط برقرار کنید

شما باید با معشوق خود صحبت کنید و ادامه دهید، زیرا اگر صحبت را متوقف کنید، هیچ چیز ممکن نیست. برای اینکه شخصی ارزش شما را درک کند، باید به طور منظم با او ارتباط برقرار کنید. بیش از حد نزدیک نشوید و به او فضا و زمان شخصی بدهید تا پاسخ دهد. از طریق مکالمات خود با معشوق خود به او بگویید که شما همیشه هستید، همیشه در کنار او هستید.

4- احساسات خود را باز کنید

اول از همه ، شما باید در مورد احساسات خود مطمئن باشید. فقط با درون خود تماس بگیرید و سعی کنید بدانید که آیا واقعاً می خواهید عشق یک طرفه را به دو طرفه تبدیل کنید. اکثر عاشقان یک طرفه از تعقیب معشوق خود پشیمان می شوند زیرا بعداً متوجه می شوند که عشق آنها واقعی نیست اما این چیز خوبی نیست.
بهتر است قبل از هر اقدامی بدانید. بنابراین خودتان تصمیم بگیرید و تنها زمانی پیش بروید که از احساسات خود کاملاً مطمئن باشید.

5- درک کنید که وضعیت بد است، نه شما

ایجاد یک عشق موفق یک طرفه

فرض کنید، ما عاشق کسی می شویم که در مورد ما احساس مشابهی ندارد، اولین کاری که همه ما انجام می دهیم این است که شروع به یافتن اشتباهات در خود کنیم. این کاملا اشتباه است! خود را سرزنش نکنید که به اندازه کافی خوب نیستید و سعی کنید این واقعیت را بپذیرید شرلیط نامساعد هست نه شما. همه ما با توجه به چیزهای مختلف، مانند غذا و لباس، سلیقه ها و ناپسندی های متفاوتی داریم، اما این بدان معنا نیست که ما خوب نیستیم. بنابراین اگر کسی مانند شما احساس مشابهی نسبت به شما ندارد، درک کنید در موقعیتی هستید که هیچ کنترلی بر آن ندارید و آن را بپذیرید.

6- بگذارید معشوق شما بهترین ها را در شما ببیند

شما فقط باید همانطور که هستید، باشید. این نکته به این معنا نیست که شما باید کارهای فانتزی انجام دهید تا معشوق خود را تحت تأثیر قرار دهید. این فقط بدان معنی است که شما باید با خودتان صادق باشید و به عشق خود کمک کنید تا شما را بهتر درک کند. برای پنهان کردن عیب های خود سخت تلاش نکنید، زیرا شما باید عشق خود را از درون و خارج با خود آشنا کنید. به این ترتیب، احتمالاً او می تواند به طور کامل با شما ارتباط برقرار کند.

7- به معشوق خود احترام بگذارید و از او مراقبت کنید

برای اینکه احساسات معشوق شما به شما متقابل شود، باید در همه جنبه های زندگی به او احترام بگذارید و یاد بگیرید که او را با تمام وجود بپذیرید. و نه تنها برای تحت تأثیر قرار دادن او، شما باید این کار را فقط در صورتی که منظورتان است انجام دهید. اگر به او، مراقبت و عشق نشان دهید، او ممکن است به ارزش واقعی شما پی ببرد.

8- او را حمایت کنید

هر فردی می خواهد یک نفر همیشه در کنار او باشد تا از او حمایت کند. بسیار مهم است که شما به خاطر عشق خود آنجا باشید، به ویژه در زمان های بد آنها. با حمایت از او در زمان های سخت و کنار او بودن حتی در زمان های خوب، می توانید ارزش خود را در ذهن او پیدا کنید. حمایت یکی از ویژگی هایی است که افراد معمولاً در شریک احتمالی خود به دنبال آن هستند. این نکته را به خاطر بسپارید که شما به تنهایی هرگز نمی توانید عشق یک طرفه را به سرانجام برسانید. شخص دیگر نیز باید تلاش کند تا همین کار را انجام دهد. با این حال، وظیفه شما این است که به معشوق خود اطمینان دهید که رابطه بین شما دو نفر درست می شود و شما واقعاً او را دوست دارید.

9- احساسات خود را بارها و بارها بازگو نکنید

اگر او به احساسات شما اهمیتی نمی دهند، نباید بارها و بارها احساسات خود را به او بگویید. احساسات خود را برای خود نگه دارید و از زندگی خود لذت ببرید. اگر فکر می کنید که گفتن چندباره احساسات باعث ایجاد عشق می شود، کاملا اشتباه می کنید، برعکس معشقو خود را تحریک می کنید. بنابراین خود و حریم خود را محدود نگه دارید و منتظر زمان مناسب باشید.

10- انتظار زیادی نداشته باشید

این مهمترین قانون عشق یک طرفه است. هرگز انتظار و توقع زیاد نداشته باشید زیرا در این حالت هر اتفاقی می تواند بیفتد و شما باید آماده رویارویی با شرایط باشید. بار همه چیز را بر دوش خود نگیرید فقط کارها را راحت انجام دهید و جریان را پیش ببرید.

برای رهایی از عشق یک طرفه، راه های زیر را امتحان کنید

1- فاصله بگیرید

شما باید تمام ارتباطات احتمالی خود را با عشق خود قطع کنید، به ویژه اگر هر روز در جایی مانند دفتر، دانشگاه و غیره ملاقات می کنید. دلیل این امر این است که اگر زمان بیشتری را با آنها بگذرانید، خاطراتی را برای مادام العمر ایجاد خواهید کرد و این خاطرات به شما صدمه خواهند زد و صد در صد نه تنها صدمه می زنند بلکه می توانند تمام زندگی شما را نابود کنند. بنابراین اگر بنا بر رهایی از عشق یک طرفه باشد حتما بین خود و طرف مقابل فاصله بیاندازید.

2- دیگر اهداف زندگی خود را به خاطر بیاورید

شما فقط باید یک چیز را مدنظر داشته باشید که او همه چیز شما نیست، شما باید چیزها یا اهداف دیگری را برای تمرکز روی زندگی خود در نظر بگیرید، بنابراین سعی کنید آنها را هم در نظر بگیرید. شروع کنید به یافتن علاقه ها، سرگرمی ها و با علایق خود وقت بگذارید. آنها به شما کمک می کنند تا به اهداف زندگی خود برسید.

3- فراموش نکنید که شما نیز عشق یک طرفه کسی هستید

اگر او را یک طرفه دوست دارید، فراموش نکنید که باید کسی باشد که شما را یک طرفه دوست داشته باشد. از فکر کردن و صحبت در مورد عشق یک طرفه خود دست بردارید، باید در مورد عشقی که دیگران نسبت به شما دارند فکر کنید.

4- یک فرصت دوم به زندگی خود بدهید

به خاطر عشق ناموفق، خود را سرزنش نکنید، آغوش خود را باز کنید و سعی کنید برخی چیزها را بپذیرید. یک فرصت دیگر به زندگی عشقی خود بدهید، شاید شما آن کسی را بدست آورید که بسیار به شما اهمیت می دهد.

5- بپذیرید که عشق شما مال دیگری است

اگر عاشق هستید به من اعتماد کنید؛ این بهترین راه برای رهایی از همه این موارد است زیرا هیچ راهی و دلیلی برای شما باقی نمی ماند که منتظر بمانید. بپذیرید که او مال شما نیست و او مال شخص دیگری است.

دوستان عزیز لطفا از تجربیات خود در رابطه با عشق یک طرفه برای ما کامنت کنید تا دیگران هم از تجربیات شما استفاده کنند.

4.5/5 - (11 امتیاز)
نوشتن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CAPTCHA ImageChange Image