چگونه از جلسات مشاوره و روان درمانی بیشترین بهره را ببریم؟

استفاده از جلسات مشاوره

بسیاری از افرادی به رواندرمانی و مشاوره می آیند می خواهند تغییر مثبتی در زندگی خود ایجاد کنند و می‌خواهند بهترین و بیشترین استفاده از جلسات مشاوره را ببرند. اما آنها در رابطه با اینکه چه روندی را در پیش گیرند یا چه تصمیمی بگیرند مردد هستند یا اطلاعات کافی ندارند. مراجعه به کلینیک روانشناسی و مشاوره به معنای تخصیص وقت، پول و انرژی عاطفی است. بنابراین مهم است که از جلسات مشاوره خود نهایت استفاده را ببرید و خود را در موقعیتی قرار دهید که به اهداف درمانی که برای خود تعیین کرده اید، برسید.

برای به حداکثر رساندن استفاده از جلسات مشاوره و روانشناسی، چه کارهایی می توانید انجام دهید؟ در اینجا چند نکته مفید آورده شده است:

استفاده از جلسات مشاوره |‌ خودت باش!

نیازی به پنهان کردن اینکه چه کسی هستید و چه احساسی دارید نیست. اگر می خواهید گریه کنید، می توانید گریه کنید. میتوانید نگرانی های خود را در رابطه با رازداری مطرح کنید. قطعا درمانگر شما می داند که شما با مشکلی به او مراجعه کرده اید که نتوانسته اید با شخص دیگری درمیان بگذارید. درمانگر به روشی همدلانه و بدون قضاوت به شما گوش خواهد داد و در مورد چگونگی حرکت به جلو و پیشرفت، راهنمایی حرفه ای ارائه خواهد داد.

استفاده از جلسات مشاوره | جلسات خود را منظم کنید

بیشتر مراجعان وقتی مرتباً و به طور منظم به مشاور یا روانشناس خود مراجعه می کنند بهترین پیشرفت و نتیجه را دارند. اما گاهی دیده شده، که در صورت تجربه احساس بهتر توسط مراجع، برخی جلسات خود را ادامه نمی دهند یا به توصیه خود جلسات خود را غیرمنظم انجام می دهند.

با درمانگر خود صادق باشید

مشاوره بایدبا فرد مراجعه کننده متناسب باشد. هیچ رویکردی مناسبی برای همه وجود ندارد. این بدان معنی است که بازخورد صادقانه و فیدبک شما به درمانگر کمک می کند تا در صورت لزوم شیوه درمانی خود را تغییر دهد و این یک امر حیاتی است. بنابراین اگر با تکنیک خاصی راحت نیستید، بهتر است نگرانی های خود را با درمانگر خود در میان بگذارید. درمانگر شما سعی می کند روش خود را طوری تنظیم کند که شما بهترین نتیجه را بگیرید.

همانطور که با مشاور و روانشناس خود کار می کنید، ممکن است دریابید که مباحثی وجود دارد که شما در حال حاضر آماده بحث در مورد آنها نیستید و این کاملا طبیعی است. بازخورد صادقانه به درمانگر شما کمک می کند تا در طی مراحل مشاوره سرعت مناسبی را تنظیم کند که به شما کمک می کند تا در دراز مدت پیشرفت کرده و بهبود یابید.

استفاده از جلسات مشاوره | تکالیف خود را انجام دهید!

مشاور یا روانشناسی ممکن است تکنیک های مختلفی را در اتاق درمان با شما اجرا کند و این بخش اصلی درمان است، اما با این حال، درمانگر شما ممکن است تکالیفی را برای خارج از محیط درمان و در خانه برای شما در نظر بگیرد. انجام این وظایف برای کمک به شما در تسلط بر مهارت های جدید و پیروی از برنامه درمانی خود کلیدی است. پس برای هر جلسه تکالیف خود را انجام دهید.

اهداف خود را در ذهن داشته باشید

هر فردی از جلسات رواندرمانی یا مشاوره خود اهدافی را دنبال می کند. گاهی این اهداف شغلی است و گاهی خانوادگی و … بسیار مهم است که در طول مشاوره و جلسات رواندرمانی اهداف درمانی خود را مرور کنید. این موضوع به شما ایده خوبی می دهد که بدانید در برنامه درمانی خود کجا هستید و کدام زمینه ها نیاز به کار بیشتری دارد.

پیدا کردن مشاور خوب و حرفه‌ای مرکز مشاوره‌ای که بهترین خدمات و بیشترین استفاده از جلسات مشاوره را به شما ارائه دهد می‌تواند معضل بزرگی باشد. خصوصا اگر برای بار اول می‌خواهید به روان درمانگر مراجعه کنید. شما می‌توانید برای مشورت و کسب اطلاعات بیشتر درمورد مراکز مشاوره خوب در شمال و شرق تهران با کلینیک ذهن آرا تماس بگیرید.

این مقاله می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد: ویژگی‌های یک مرکز مشاوره خوب

ما اینجا هستیم تا شما را به بهترین متخصصین مربوط به مشکل شما را چه در مرکز مشاوره ذهن آرا و چه در کلینیک‌های دیگر ارجاع دهیم.

آیا به دنبال مشاور یا روانشناس هستید؟

کلینیک روانشناسی ذهن آرا تخصصی ترین مرکز خدمات روانشناختی در تهران با بیش از 30 متخصص درمانگر دکتری در حوزه های مختلف روانشناسی می تواند به شما برای درمان  لکنت زبان فرزندتان کمک کند.

3/5 - (1 امتیاز)
نوشتن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CAPTCHA ImageChange Image