مشاوره تلفنی روانشناسی، مشاوره تلفنی کودک و خانواده

مشاوره تلفنی

مشاوره تلفنی کودک، مشاوره تلفنی خانواده، مشاوره تلفنی ازدواج و … تنها به درد مشاوره و کمک گرفتن از یک متخصص مشاوره جهت تصمیم گیری صحیح می باشد. بسیاری از مراکز حتی به کمک تلفن، رواندرمانی می کنند که این امر بسیار اشتباه است.

مشاوره تلفنی! مشاوره است نه درمان!

هدف مشاوره تلفنی چیست؟

هدف از مشاوره تلفنی برطرف نمودن نيازهای فوری تماس گيرندگان و تثبیت يا بهبود احساس سلامت روانی آنان است. یکی از اصلی ترین رسالت های مشاوره تلفنی تخلیه هیجانی مراجعین است. بيشتر تماس گيرندگان احساس آشفتگی يا اندوه می كنند و درباره اين گونه احساسات دچار سردرگمی هستند. مشاوره فرايندی است كه به فرد كمک می كند تا مسائل خود را روشن كنند و قدرت كنترل مسائل آنی و اتی را به دست آورد. مشاوره تلفنی می‌ توانید دغدغه های افرادی که فرصت و زمان مراجعه به روانشناس را ندارند یا نمی خواهند در مراکز مشاوره دیده شوند را از طریق مشاوره تلفنی حل کند و در رفع احساس و هیجان‌ های ناخوشایند و افکار غلط به آن‌ ها کمک کند.

مزایای مشاوره تلفنی روانشناسی

1- در بیشتر موارد مشاوره های تلفنی دیده شده است كه از میزان بار روانی روی مراجعان بعد از مشاوره به شدت كاسته شده است. این اولین و مهمترین وی‍ژگی مشاوره تلفنی است.

2- افراد در بیشتر ساعات روز و در برخی موارد بصورت 24 ساعته می توانند از خدمات مشاوره تلفنی برخوردار شوند. این امر میزان تطابق زمان مشاوره را با نیازهای مشاوره افراد به میزان زیادی افزایش می دهد.

3- مزیت سوم مشاوره تلفنی روانشناسی هزینه كم آن است كه امكان مشاوره با تعداد زیاد جلسات مشاوره را فراهم می كند. همچنین در این روش فرد در هر موقعیت جغرافیایی می تواند از این نوع مشاوره روانشناسی تلفنی برخوردار شود.

اصلاح یک باور غلط نزد عموم در رابطه با مشاوره تلفنی

مشاوره تلفنی هیچگاه برای درمان اختلالات بالینی مانند افسردگی یا اختلال دوقطبی و یا وسواس نیست! چرا که در امر رواندرمانی یک پروتکل مشخص وجود دارد که صدای مراجع و اطلاعاتی که می دهد تنها بخش کوچکی ار فرایند درمان را تشکیل می دهند. در صورت داشتن استرس و اضطراب شاید مشاوره تلفنی تسکینی باشد برای بهبود حال روحی شما، اما پیشنهاد می شود برای رواندرمانی اختلالات روانشناسی بصورت حضوری مراجعه کرده و فریب تبلیغات گسترده مراکز مشاوره تلفنی را در این رابطه نخورید.

به درد چه مشکلاتی می خورد؟

مشاوره تلفنی می تواند مشخص کننده مسیر شما در امر درمان اختلالات بالینی باشد، یعنی یک مشاور تلفنی خوب شما را بصورت درستی ارجاع می دهد. همچنین مشاوره تلفنی شما را در امر تصمیم گیری درست در رابطه با مسائلی که در آینده پیش روی شماست راهنمایی می کند.

تصمیماتی مانند مشاوره تحصیلی، مشاوره شغلی، مشاوره ازدواج، مشاوره خانواده تلفنی، سوالاتی در رابطه با نحوه تربیت کردن کودک، و انواع مختلفی از سوالاتی که ممکن است در ارتباطات خود داشته باشید. همچنین یکی دیگر از کاربردهای مشاوره تلفنی آموزش است؛ آموزش مهارت های زندگی، آموزش مهارت های شناختی …
مشاوره تلفنی بسیار می تواند سودمند باشد، اما به شرطی که درست و به جا استفاده شود. موضوعاتی همچون مشکل در ارتباط با همسر، طلاق عاطفی، برخورد در مقابل رفتارهای منفی همسر، رفع چالش‌های زندگی زناشویی و… در مشاوره خانواده مورد بررسی قرار می‌گیرند و شما می‌توانید چالش‌های موجود در ارتباط با محیط خانواده و اعضای آن را در مشاوره تلفنی خانواده مطرح کنید.

مشاوره روانشناسی تلفنی طلاق

پیش از آن که برای طلاق و جدایی اقدام کنید مشاور تلفنی به عنوان فردی بی‌طرف و البته با تجربه علت‌های شما برای تصمیم به طلاق را بررسی می‌کند و در صورتی که امید به ادامه‌ی زندگی و اصلاح روابط زن و شوهر وجود داشته‌باشد، راهکارهای عملی را ارائه می‌دهد. همچنین در خصوص مسائل بعد از طلاق و کاهش آسیب‌های آن بر خود و فرزندان راهنمایی‌های لازم را انجام می‌دهد.

مشاوره تحصیلی

شما می‌توانید در مشاوره تحصیلی تلفنی مسائل خود را در رابطه با انتخاب رشته دبیرستان، دانشگاه، انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد، کنکور دکتری، انتخاب رشته دکتری، مصاحبه دکتری، تغییر رشته تحصیلی در تمامی مقاطع، انصراف از دانشگاه، تحصیل بدون کنکور، تحصیل در خارج، افت تحصیلی، ترک تحصیل، مشکلات یادگیری و کاهش استرس و اضطراب در تحصیل مطرح کنید. مشاوران متخصص در این زمینه یاری گر شما هستند.

مشاوره ازدواج

مشاوره ازدواج تلفنی شما را در زمینه قبل از ازدواج جهت انتخاب همسر و بعد از آن در رابطه با زندگی مشترک راهنمایی می‌کند. در مشاوره ازدواج مرکز ذهن آرا می‌توانید سؤالات خود را در رابطه با موضوعات مختلف ازدواج عنوان کنید و بهترین پاسخ‌ها را دریافت کنید.

مشاوره جنسی تلفنی

در مشاوره جنسی می‌توانید کژکاری‌ها و مشکلات زناشویی خود را از جمله زودانزالی، دیر انزالی، بی‌میلی جنسی، بیماری‌های مقاربتی، خود ارضایی و… مطرح کنید. علاوه بر این‌ها دریافت مشاوره جنسی در زمینه آموزش برقراری رابطه جنسی صحیح و لذت بخش و تکنیک‌های جنسی ضرورت دارد.

مشاوره کودک تلفنی

مشاوره کودک نوعی خدمات روانشناسی است که بر کودکان و نوجوانان تمرکز دارد. مشاوران کودک به درمان اختلالات دوران کودکی کمک می کنند، در مسیر تربیت فرزند به والدین آموزش های لازم را ارائه می دهند و به طور کل در جهت ارتقای سلامت روان کودکان و نوجوانان حرکت می کنند.

پیدا کردن مشاور خوب و حرفه‌ای مرکز مشاوره‌ای که بهترین خدمات را در زمینه مشاوره تلفنی به شما ارائه دهد می‌تواند معضل بزرگی باشد. خصوصا اگر برای بار اول می‌خواهید به روان درمانگر مراجعه کنید. شما می‌توانید برای مشورت و کسب اطلاعات بیشتر درمورد مراکز مشاوره خوب در شمال و شرق تهران در زمینه مشاوره خانواده و ازدواج، کودک و سایر موضوعات با کلینیک ذهن آرا تماس بگیرید.

این مقاله می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد: ویژگی‌های یک مرکز مشاوره خوب

ما اینجا هستیم تا شما را به بهترین متخصصین مربوط به مشکل شما را چه در مرکز مشاوره ذهن آرا و چه در کلینیک‌های دیگر ارجاع دهیم.

نوشتن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.