ترس از رابطه جنسی در خانم ها؛ و درمان ترس از دخول

ترس از دخول در خانم ها

ترس زنان از مرد و دخول و ترس از سکس و رابطه جنسی چه علتی دارد و چطور درمان می شود؟

از اولین رابطه می ترسم! ترس از رابطه جنسی یا ترس از دخول، از شایع ترین اختلالات جنسی در میان خانم ها به حساب می آید که باعث انقباض در اندام تناسلی خانم شده و مانع انجام این رابطه می شود. البته همه ی دختران در هنگام برقراری رابطه، خصوصا برای بارهای اول دار استرس و اضطراب و کمی ترس می شوند اما اگر مرد بتواند به درستی و با صرف زمان لازم، خانم را از نظر عاطفی آماده کند، این ترس و اضطراب از رابطه جنسی کاهش پیدا می کند. ترس برخی از دختران، قبل از برقراری اولین رابطه جنسی، به خاطر ترس از دست دادن پرده بکارتشان است که باعث می شود از رابطه جنسی ترس داشته باشند. بدیهی است که نتیجه ی ترس از رابطه جنسی تنگ شدن مجرای تناسلی و در نتیجه، سخت یا غیر ممکن شدن دخول است. برای درمان ترس از رابطه جنسی در خانم ها، بهترین کار مشاوره جنسی است.

علت ترس از رابطه جنسی در بانوان

احساس درد در حین رابطه

یکی از دلایلی که می تواند بانوان را از یک رابطه جنسی دور کند و ترس را برای آن ها به همراه بیاورد، احساس درد در رابطه های قبلی است. احساس درد دلایل مختلفی می تواند داشته باشد.

  • در بسیاری از موارد، احساس درد یک ویژگی ذاتی است ولی به دلیل مشکلات روحی و روانی، شخص این احساس را بیشتر حس کرده و دچار ترس و استرس می شوند.
  • اگر زن و مرد، مهارت کافی در برقراری رابطه جنسی نداشته باشند، با انجام اشتباه روش های آمیزش، می توانند رابطه جنسی را دردناک کنند.
  • گاهی اوقات نیز احساس درد، دلیل پزشکی داشته و به دلیل وجود عفونت در دستگاه تناسلی خانم است که در چنین مواردی، بایستی به پزشک زنان مراجعه کرده و پس از برطرف کردن علت درد، می توان ترس از رابطه جنسی را نیز درمان کرد.

اضطراب در حین رابطه جنسی

برای زن و مردی که رابطه ی جنسی را تاکنون تجربه نکرده اند، اولین آمیزش بسیار استرس زا خواهد بود و همین تجربه، روی روابط بعدی و زندگی جنسی آن ها تاثیر گذار خواهد شد. به همین علت، بهتر است زوجین، قبل از برقراری رابطه، آموزش های لازم را دریافت کنند.

اجبار در رابطه جنسی

هنگامی که مرد، همسر خود را به برقراری رابطه جنسی مجبور می کند، به دلیل آماده نبودن زن و نبود بستر روانی مناسب، زن تجربه نامناسبی کسب می کند که باعث شده در آینده، از رابطه جنسی ترس داشته باشد. ممکن است شریک جنسی شما علاقه به فوت فتیش داشته باشد که این مورد برای برخی از زنان خوشایند نیست.

فوبیای جنسی

فوبیای جنسی، یکی از انواع فوبیاها است که در آن شخص به شدت از رابطه جنسی وحشت دارد. این حالت باعث می شود که گاه تا سالها بعد از ازدواج، زوج اقدام به برقراری رابطه جنسی نکنند. فوبیای جنسی معمولا ریشه در تجربیات گذشته یا شنیدن خاطرات جنسی ناسالم دارد و نیاز به درمان و روانکاوی دارد.

فشار کاری

فشارهای کاری، باعث ایجاد استرس و اضطراب در زندگی افراد شده که این قضیه می تواند در زندگی جنسی فرد نیز تاثیر گذار باشد. به نحوی که شور و اشتیاق فرد برای رابطه جنسی کاهش پیدا می کند و در مواردی، ترس از رابطه جنسی را به همراه دارد.

درمان ترس از دخول در خانم ها توسط همسر

برای درمان مشکلات جنسی در خانم ها، همکاری همسر و یا شریک جنسی خانم تاثیر بسیار مهمی دارد. مرد باید در هنگام رابطه جنسی آرامش و بردباری به خرج دهد و همچنین مراحل پیش از دخول مانند برانگیختگی و تحریک را نیز به صورت کامل پیش ببرد. همچنین مرد باید درصورت تمایل همسر اقدام به دخول کند و تا زمانی که همسرش ناراضی از این کار است، به زور متوسل نشود. اگر از روش های علمی برای تحریک خانم ها باخبر نیستید می توانید از مشاوره های جنسی تخصصی استفاده کنید تا رابطه جنسی را برای خودتان و همسرتان لذت بخش تر کنید.

درمان ترس از رابطه جنسی در خانم ها

سکستراپی یا آمیزش درمانی، یکی از روش هایی است که برای درمان ترس از دخول و رابطه جنسی در زنان استفاده می شود. در طی جلسات سکس تراپی، از مراحل رابطه جنسی، آناتومی بدن زن و مرد و روش های تحریک صحبت می شود و آموزش های لازم برای برقراری یک رابطه مناسب به زوج داده می شود. همچنین درمانگر به خانم روش های آرام سازی و ریلکسیشن را توضیح می دهد تا بتواند اندام جنسی را مهیای برقراری رابطه کند.

ماساژ جنسی هم روش مناسبی است که در این جلسات، به همسر خانم آموزش داده می شود تا بتواند بدن همسر خود را برای رابطه آماده کند. همچنین می توان از ابزارهای جنسی مانند دیلاتور واژن برای آماده سازی جنسی استفاده کرد.

اگر تکنیک های بالا برای شما کارساز نبود یا می خواهید به صورت تخصصی از خدمات مشاوره جنسی و سکستراپی به صورت حضوری یا تلفنی استفاده کنید، می توانید با کلینیک روانشناسی ذهن آرا تماس بگیرید.

تماس با مرکز مشاوره ذهن آرا

مشاوره تخصصی در حوزه اختلالات روانشناسی، انواع ترس ها و فوبیاها و اختلالات اضطرابی

پیدا کردن مشاور خوب و حرفه‌ای مرکز مشاوره‌ای که بهترین خدمات را در زمینه ترس از رابطه جنسی به شما ارائه دهد می‌تواند معضل بزرگی باشد. خصوصا اگر برای بار اول می‌خواهید به روان درمانگر مراجعه کنید. شما می‌توانید برای مشورت و کسب اطلاعات بیشتر درمورد مراکز مشاوره خوب در شمال و شرق تهران در زمینه مشاوره خانواده و مشاوره جنسی و مشاوره در رابطه با ترس از رابطه جنسی در خانم ها با کلینیک ذهن آرا تماس بگیرید.

نوشتن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.