بهترین روانشناس تهران | بهترین مشاور روانشناس کودک، خانواده و ازدواج

اگر به دنبال شماره مشاور یا شماره بهترین روانشناس در تهران هستید. در ادامه با ما همراه باشید

شماره روانشناس کودک، شماره روانشناس خانواده، شماره تلفن روانشناس خوب

۲۲۰۰۶۶۰۸ – ۲۲۶۰۵۴۴۱ – ۲۲۶۴۲۱۷۸

بهترین روانشناس تهران کیست؟ به چه شخصی روانشناس خوب گفته می شود؟ با این مقاله از ذهن آرا همراه باشید. روانشناس خوب کودک، خانواده و ازدواج شخصی است که پس از گذراندن دورهای تخصصی خود در رشته روانشناسی به بررسی دقیق عملکرد رفتار با مغز می پردازد. و از طرفی دیگر به ارتباط بین رفتار و محیط انسان می پردازد. همچنین نیز رفتار شغلی، رفتار تحصیلی، رفتار شخصی و رفتار اجتماعی افراد را نیز مورد بررسی قرار می دهند. روانشناسان روی احساسات و افکار و انگیزه شان کار می کنند تا بتوانند آنها را کنترل کنند و در زندگی با سختی ها و مشکلات مقابله کنند. دکتر روانشناس خوب دارای تخصص های گوناگون و مهارت های متفاوتی است. از جمله حیطه کودک، خانواده، روانسنجی، مشاور ازدواج و پیش از ازدواج، تا بعد از آن و همچنین متخصص تربیت و آسیب های کودکان می باشد. این مهارت ها کاملا متفاوت با رشته ها و تخصص های بالا می باشد! مزایای استفاده از یک مشاور با تخصص دکترا به شما این امکان را می دهد تا براحتی و بصورت کاملا علمی با شما برخورد شود و مشکل شما به سادگی حل شود.

ویژگی های بهترین روانشناس تهران

روانشناس خوب، شنونده خوبی است

بخش زیادی از فرآیند روانشناسی به تخلیه فردی و همینطور بیان رازها باز می گردد. یک مشاور خوب و یا یک دکتر روانشناس خوب، شخصی است که به صحبت های مراجع خود به دقت گوش می دهد. همچنین شواهد را در کنار یکدیگر قرار می دهد. در برخی از مواقع، شنیدن صحبت های مراجعه، خود درمان و حل مسئله است. ممکن است یک مشاور تازه کار این موضوع را نادیده بگیرد. تحقیقات علمی و روانشناسی نشان می دهد که بیان مشکلات و فشارهای فردی، تا میزان زیادی از شدت مشکل و بار روانی ناشی از آن را می کاهد.

با شما رابطه صمیمی برقرار می کند

رابطه صمیمی و احساس خوب یکی از مهم ترین رکن های مشاوره و درمان است. در واقع یک دکتر روانشناس خوب و یا یک مشاور خوب، با شما رابطه ای صمیمی برقرار می کند تا محیطی امن برای بیان مشکلات و همینطور تخلیه هیجانی و عاطفی خود داشته باشید. اگر احساس می کنید صمیمیت و یا احساس امنیت اولیه با روانشناس و مشاور برای شما شکل نگرفت، لازم است در این مورد با درمانگر خود صحبت کنید.

بهترین روانشناس حس خوبی می دهد

شما با دیدن بهترین روانشناس یا مشاور خود باید حس خوبی داشته باشید. البته این بدان معنی نیست که همیشه با حال خوب از اتاق او بیرون بروید. برخی اوقات، حرف های یک روانشناس مانند یک دارو تلخ است. یک دکتر روانشناس خوب یا یک مشاور خوب، خود انسان کاملی نیست! باورهای غلط زیادی در خصوص روانشناسان و مشاوران وجود دارد. این هم یکی دیگر از این باورهاست. اینکه یک دکتر روانشناس خوب و یا یک مشاور خوب، خود باید فردی کامل باشد. این موضوع صحیح نیست. مانند این است که بگوییم یک پزشک قلب، خود نباید دچار ناراحتی قلبی باشد و یا یک متخصص مغز و اعصاب، خود نباید اضطراب و استرس داشته باشد. بهتر است کمالگرایی را کنار بگذاریم و در نظر بگیریم که طرف مقابل ما هم یک انسان است. البته قابل ذکر است که یک دکتر روانشناس خوب خود دارای مشاور و درمانگرانی قوی و زبده است و هر از چند گاهی برای تخلیه عاطفی و مشکلات خود به یک درمانگر مراجعه می کند. روانشناس خوب شما را قضاوت نمی کند

یک روانشناس خوب شما را قضاوت نمی کند

او به طور مکرر در مورد احساسات شما و یا رفتارتان، احساس گناه یا خجالت را ایجاد نمی کند. در واقع وقتی شما مورد قضاوت و یا سرزنش قرار بگیرید، سعی در مخفی کردن مشکل می کنید. همچنین ممکن است احساس اضطراب و ترس پیدا کنید. بهترین روانشناس شما را درک می کند و پا به پای شما سعی در رفع مشکل دارد. شرایط فرهنگی و سطح خانوادگی شما را در نظر می گیرد: روانشناسی یک رشته وابسته به فرهنگ است. بدین معنی که یک متخصص خوب فرهنگ شما را در نظر می گیرد. چارچوب های خانوادگی در شمال یک کلان شهر با جنوب آن متفاوت است. حتی در بین قومیت های مخنتلف نیز رسم و رسوم های مختلفی وجود دارد. یک دکتر روانشناس خوب و یا یک مشاور خوب در کلینیک روانشناسی، همواره در حل مسئله، موضوعات فرهنگی و قومیتی را در نظر می گیرد.

رعایت رازداری و اصول حفظ اسرار مراجع

مشکلات بسیاری از افراد، با رازهای سر به مهری گره خورده است که تا درباره آنها صحبت نشود، کلید مشکل حل نخواهد شد. یک متخصص روانشناس به شما اطمینان می دهد که اسرار شما محفوظ می مامند. به بیانی دیگر رازداری یکی از ویژگی های بسیار ضروری یک متخصص روانشناس است. این موضوع وقتی اهمیت پیدا می کند که بیش از یک نفر در جلسه درمانی و یا در فرآیند مشاوره نقش داشته باشند. مثلاً فردی که با همسر خود مراجعه کرده است و یا مادری که فرزند نوجوان خود را به مرکز مشاوره و روانشناسی آورده است. در چنین مواقعی یک متخصص زبده، به افراد اطمینان خاطر می دهد که رازهای آنها هرگز فاش نمی شود و تعهد جدی به اصول رازداری و حفظ اسرار خواهد داشت.

بهترین روانشناس، آپدیت و بروز است

یک دکتر روان شناس خوب و یا یک مشاور خوب، امروزی و آپدیت است. او اطلاعات پایه سایر علوم را می داند. حوادث روز را از نظر فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، فلسفه، هنر و … را می داند و تحلیل قوی از جامعه و فرهنگ حاضر دارد. همچنین او به طور مداوم باید مطالعه کند و دانش خود را با یافته های جدید در خصوص انسان بروز کند. روانشناسی که چنین اطلاعاتی دارد با مراجعانی از اقشار مختلف جامعه بهتر ارتباط برقرار می کند. و توانایی حل مسئله بالاتری دارد. دنیای امروزه روانشناسی با قدیم متفاوت است. فیلم درمانی، هنر درمانی، تئاتر درمانی، پت درمانی، سکسولوژیست، روانشناسی بر مبنای اخلاق و فلسفه، و بسیاری از جنبه های دیگر نیازمند متخصصان توانمند است.

بهترین روانشناس شما را نصیحت نمی کند

یک روانشناس خوب شما را نصیحت نمی کند. هیچ چیز به عنوان نصیحت درمانی وجود ندارد. هر چند میزان زیادی از روانشناسی به وسیله تغییر تفکر فرد و چالش هایی شبیه به این صورت می گیرد ولی برای اینکار از نصیحت و یا صحبت هایی که بارها از مادر و پدر و اقوام خود شنیده اید استفاده نمی شود. پس یک مشاور خوب، نصیحت نمی کند. او به دنبال شناسایی ریشه مشکل و راه حل آن است. به شما کمک می کند تا مشکل را شناسایی کنید و برای حل آن در کنارتان قرار دارد.

قضاوت اخلاقی نمی کند

اگر برای مشکل وسواس یا خیانت خود نزد یک روانشناس مراجعه کردید و از مضرات اصراف آب و یا گناه خیانت برایتان صحبت کرد، بدانید که راه را اشتباه آمدید. در واقع یک روانشناس خوب، نقش یک روحانی و یا کشیش را ندارد. او در مورد گناه یا ثواب کارها نظری ندارد و مشکل شما را از نظر علمی و روانشناسی بررسی می کند. جایگاه دین یک جایگاه شخصی و فردی است و یک مشاور خوب، در این موارد نظر مثبت و یا منفی ندارد. در واقع یک روانشناس خوب، شخصی است که در مواجهه با آن شخصیتی علمی را می بینید. هویت مستقلی از مسائل مذهبی دارد و ما بین یک فرد مذهبی و غیر مذهبی، تفاوتی قائل نمی شود.

بهترین روانشناس

روانشناسی که تحصیلات آکادمیک و مجوزهای لازم را دارد، این معیارها و مشخصات را کاملا می داند و به جای برچسب زدن ارزشی و قضاوت به دنبال یک روند درمانی مشخص است. با یک تماس با گروه تخصصی ذهن آرا همراه باشید.

بهترین روانشناس تهران، لیست بهترین روانشناسان تهران

تیم تخصصی و لیست روانشناسان مرکز فوق تخصصی مشاوره و روانشناسی ذهن آرا

دکتر حمید احدی، روانشناس شغلی و شناختی

حمید احدی

دکتری روانشناسی شناختی

دکتری روانشناسی شناختی، ارزیابی و توانبخشی توجه، تمرکز و حافظه، مشاور شغلی، تحصیلی و کنکور

مشاهده اطلاعات

 

دکتر مژگان سلطانی، روانشناس کودک، بهترین روانشناس کودک در تهران

مژگان سلطانی

دکتری روانشناسی کودک

دکتری روانشناسی کودک، ارزیابی و تشخیص اختلالات روانشناختی کودکان، مشاور و رواندرمانگر کودک

مشاهده اطلاعات

 

دکتر محبوبه امیدی نژاد، مشاوره خانواده، مشاور ازدواج خوب

محبوبه امیدی نژاد

دکتری روانشناسی

دکتری روانشناسی، متخصص مشاوره خانواده، مشاوره پیش از ازدواج و آموزش والدین کودکان و نوجوانان

مشاهده اطلاعات

 

دکتر فرزانه یزدانی

فرزانه یزدانی

دکتری روانشناسی

دکتری روانشناسی، رواندرمانگر اختلالات بالینی، مشاوره فردی، مشاوره خانواده و مشاوره ازدواج و طلاق

مشاهده اطلاعات

 

دکتر حوریه پورحنیفه، متخصص روانشناسی کودک، روانشناس کودک خوب

حوریه پورحنیفه

دکتری روانشناسی کودک

دکتری روانشناسی کودکان، متخصص روانشناسی کودکان استثنایی، مشاور و رواندرمانگر کودکان و نوجوانان

مشاهده اطلاعات

 

 

دکتر مجتبی ریاحی، فوق تخصص روانشناسی سلامت و بالینی، روانشناس بالینی خوب، دکتر روانشناس

مجتبی ریاحی

دکتری روانشناسی

فوق دکتری روانشناسی سلامت، رواندرمانگر اختلالات بالینی اضطرابی، افسردگی، مشاوره خانواده و ازدواج

مشاهده اطلاعات

 

 

دکتر یاشار پورنبی، روانشناس بالینی، سکستراپیست و مشاور فردی

یاشار پورنبی

دکتری روانشناسی بالینی

دکتری روانشناسی بالینی، رواندرمانگر اختلالات بالینی، مشاوره فردی، مشاوره خانواده و مشاوره ازدواج و طلاق

مشاهده اطلاعات

 

سمانه غفوری، روانشناس کودک

سمانه غفوری

روانشناس کودک

متخصص کاردرمانی ذهنی، مشاور و رواندرمانگر کودک و نوجوان، متخصص توانبخشی شناختی کودکان

مشاهده اطلاعات

 

دکتر سارا ذوالفقاری، روانشناس کودک، متخصص روانسنجی، تست هوش و استعدادیابی

سارا ذوالفقاری

نوروتراپیست و روانشناس

دکتری روانشناسی کودک و روانسنجی، متخصص در امر اجرا و تفسیر آزمون های روانشناختی معتبر

مشاهده اطلاعات

نوشتن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.